Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy pár hónapos...

Mennyibe kerül egy pár hónapos Staffordshire Bull Terrier fül és farok "szépészeti csonkítása"?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 13:51
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
78%
Normális állatorvos nem csinál ilyet. És tilos is. Normális gazdi meg nem kér ilyet, mert nem akar szándékosan fájdalmat okozni a kutyának. Plusz neked sem hiányzik a procedúra a fül műtét utáni kötözgetésével.
2010. febr. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
78%

Nem az a lényeg, hogy mennyibe kerül.

Az ilyen eljárás tilos, illegális, büntetendő!

2010. febr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

A kiskutya farkát csak 2-3 napos korában lehet levágni, ha ekkor nem csinálták meg később már nem kellene, ekkor már jobban fáj, nagy a kockázata és szerintem meg is viseli az állatot.

Ha mindenképp akarod vágatni (akár fület vagy farkat) semmiképp sem az árat kell nézned, ezen nem szabad spórolni, mert egy életre elronthatják és ha nem jól csinálják az a ktyának is nagyobb szenvedés (pláne idősebb korban). Keress egy jó állatorvost és érdeklődj nála.

2010. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nem is tudtam, hogy megviselheti, azt hittem, altatják meg ilyesmi. egyébként azt se tudtam, hogy tilos. most mentettem meg szegénykét, és nézegettem róla képeket neten és a legtöbbnél le vannak vágva, csak azért érdekelt. de így már egyáltalán nem. aranyos így ahogy van, nem azért mentettem meg, hogy szenvedést okozzak neki...
2010. febr. 10. 14:20
 5/35 anonim ***** válasza:
69%

Tudtommal a staffbull farkát egyáltalán nem vágják,szerintem a fülét sem.

A műtétet altatásban végzik,az utókezelés kellemetlen a kutyának.

Egy idétlen merevítőt tesznek fel,meg sokan rángatják is a sebszéleket.

Attól az "állatorvostól",aki ilyet vállal,azonnal elvenném a diplomáját és a működési engedélyét.

Egyébként kifejezetten idétlen egy csonkított,torz szerencsétlenné tett kutya.

2010. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
84%
Sokkal szebb a kutya csonkítatlanul.
2010. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom Neked ezt a fórumot,itt a fajtához értő szakemberek,tenyésztők stb.vannak,minden kérdésedre válaszolnak.

Mondjuk regisztrálni nem egyszerű,demegéri a türelem.

[link]

2010. febr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
81%
Örülök, hogy meggondoltad magad :) igen, altatásban csinálják, de az utókezelés tényleg macerás, és biztos vannak azért utána is fájdalmai. Nomeg a kutyák kommunikálnak a farkukkal, nem szerencsés ezt elvenni tőle.
2010. febr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

nekem amúgy is jobban tetszik így, a párom vette a fejébe, hamár kaptunk egy ilyen kutyát, csináltassuk meg szépen...

tipikus pasi... de nem fogom akkor neki engedni...

2010. febr. 10. 15:06
 10/35 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy a fülkupirozás 12000-15000 között itt Dombóvár,Kasposvár környékén
2010. febr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!