Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy pár hónapos...

Mennyibe kerül egy pár hónapos Staffordshire Bull Terrier fül és farok "szépészeti csonkítása"?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 13:51
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
80%
A mellrák is gyakorlatilag elkerülhető lenne, ha leoperálnák a nők mellét, attól még ez nem normális megoldás... Most ez lehet, hogy túlzó példa volt, de a lényeg ugyanaz. És az egy dolog, hogy a te kutyád füle be van gyulladva... Érdekes, nekem sose volt egyiké sem, pedig az 5-ből 3-nak lelóg. A másik kettőnek meg kurtítás nélkül áll, magától. Ez egyáltalán nem törvényszerű dolog, emiatt nagy kár megfosztani az állatot a teste egy darabjától.
2010. febr. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és a vágott fül meg védetlen a hidegtől, attól is begyulladhat. Semmi e.ü. előnye nincs hát a vágott fülnek, csak esztétikai, már akinek ez tetszik...
2010. febr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
64%

Az Állatvédelmi Törvény előkészítésébe bevonták természetesen az Állatorvosi Kamarát,akik szakmai állásfoglalásokkal segítették a munkát.

SEMMILYEN orvosi indokot nem találtak a csonkításra.Ha lenne bármilyen egészségügyi előnye,nem engedték volna betiltani,főleg azért nem,mert a műtét elvégzése komoly bevétel lenne az állatorvosoknak,tehát a pénztárcájukat érinti a dolog.

2010. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Winner of Royal Hill ***** válasza:
47%
Mondjatok amit akartok én továbbra is fenntartom azt az álláspontomat hogy a fül és farok kurtításnak megvolt a maga funkciója és NEM ez az ÁLLATKÍNZÁS!
2010. febr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
25%

Ez is állatkínzás.

Ha bármi funkciója lenne,a természetben élő kutyafélék már így születnének,de nem így születnek.

2010. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
25%

Állatnak felesleges,elkerülhető fájdalom okozása=állatkínzás.

Erről ennyit.

2010. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
0%
De ez engem nem érdekel ha 100x is elmondjátok, nekem akkor is így tetszik és kész... Felfogtátok? Egy kutyát sem láttam akinek rossz lett volna ha rendesen csinálták. Ennyi. Felőlem leírhatjátok még egy párszor. Szerintem az az állatkínzás amikor valaki elleti a kutyáját vagy elkényezteti vagy megrugdossa... De azt simán tehetik mert ti nem avval foglalkoztok hanem ilyen kis butaságok ellen hadakoztok teljesen feleslegesen. Pont. Feleslegesen hadakoztok.
2010. febr. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Ja és keves egyik válaszoló, nekem mudim van és farok nékül született. 5 testvérből csak 2 nekvolt farka és ez nem ritka a mudikál. Mondanom sem kell hogy semmiben nem szenved hiányt, sőt gyorsabban fut mindenkinél. Az ausztrál juhásznál szinte az összes kölyök farkatlanul születik és evvel még így van egy-két fajta.
2010. febr. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
63%
Hát jó, ha neked tetszik így, akkor tetszik így, csak ne próbáld ráerőltetni másra a véleményed. A faroknélküliségről: persze, vannak kutyák, akik így születnek, és tul. képp nem szenvednek hiányt semmiben, mert szerencsére a kommunikációjuk nem merül ki abban, hogy hogyan tartják a farkukat. De mindenképp színesíti, segíti a kommunikációt, tehát mégiscsak jó, ha ott van neki.
2010. febr. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
45%
Ja, és abbahagyhatnád már ezt a hisztit, hogy az igazi állatkínzás esetei mellett meg elmegyünk, mert ezt így monitoron keresztül megállapítani egy kicsit nevetséges. Én segítek az állatoknak, ahol tudok. Ebbe beletartozik elég sokminden. Ha épp egy kurtításról dilemmázó gazdit sikerül meggyőzni, akkor már az siker.
2010. febr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!