Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlreagálom, vagy nekem van...

Túlreagálom, vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés
Ma amikor a kutyámat sétáltattam (Magyar vizsla, 2.5 éves kan) a játszótért mellett mentem el, többen is rám szóltak, hogy vigyem onnan azt a "PITBULLT" ×D mert ha nem feljelentenek. Persze póráz volt rajta, szájkosár nincs, mert egyáltalán nem agresszív, és nem is harapott meg soha senkit. Elmegyek a városba, jövök haza a játszótér mellett, erre rám szól megint egy nő, hogy tartsam távol a kutyámat a gyerekeitől. Mondom neki, hogy ő nem bánt, mert nagyon szelíd kutya, ő meg elkezdi mondani a magáét, hogy "nem látod azt a sok kutyatámadást a tvbe? nem szeretném még egyszer meglátni, hogy a játszótér területén sétáltatod ezt a dögöt!" közlöm veletek, hogy én az útszélén mentem, a játszótér meg kb. 3 méterre van az úttól...milyen jogon világosít fel engem a kutyatartásról? Kinek van igaza szerintetek?
2010. febr. 10. 19:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
És talán a jogszabályokat is ismerniük kéne mielőtt beszólnak xD
2010. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Amiket a tévé mutat az nem egészen úgy van!Biztos olyan jó gazdája van!Nem véletlen, hogy azt szokták mondani amilyen a kutya olyan a gazdája!!!! Kutya normális esetben soha nem bántja az embert! És a gyerekeket sem!! És ha valaki azt mondja hogy de a gyerekem még a kutyánál is kisebb és biztos hogy bántja, vagy jól fellöki!!! Felvilágosítom a jó nevelt kutya nem bántja, nem hülye tudja hogy kicsi és óvatosabban "játszik vele"!Vagy csak egyszerűen kikerüli nem foglalkozik vele!!!
2010. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy amerikai buldog + stafford keverékem van, séta közben még nem szólt hozzám senki semmi rosszat, és volt hogy a játszótérről az ismerős kisgyerekek kiszaladtak a kutyához megsimogatni:))), teljesen jó helyen sétáltattad a kutyád, és ha valakinek van egy kis esze és megismeri a vizslát, az tudhatná azt is hogy a vizsla nem is harap. Egy vizslát kapásból meg kell simogatni és már baj nem lehet, szeretem a vizslákat, szépek.
2010. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

a 19:31-es hozzászólásról megvan a véleményem!

Mi az hogy minek viszi oda vagy arra ha egyszer arra lakik??!!de nem is ez a gond hanem h kiszámíthatatlanok a kutyák??és miért? ezt arra alapoztad amire a játszoteres nő hogy tv-ben amelyik kutya gyerekre támadt elvolt hanyagolva,éhes volt,egész életébe nem kapott 2 jó szót,kiskorában nem volt szoktatva különbözö helyzetekhez

mint például gyerek ricsaj közlekédsi hangok stb!

szerintem ez egy olyan forum ahol kutyabarátok vannak és a kutyák érdekeit nézik .olyan kutyát mutass aki ugy támadott h nem érezhette magát fenyegetve vagy megfelelő körülmények között nöt fel és élt!nem tartozik ide mikor betöröt evett meg !

Velünk szembe laknak unoka öcséim itt volt meg ott is van staffi 7 éves a csávoka másik meg 5 ha a kutyára rosszul szol vagy kezet emel a gyerek levan cseszve!!!!!!!!!!!

2010. febr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
92%
én is kutyás vagyok,igazat adok neked.meg lehet érteni az anyukát,aki a széltől is óvja a gyerekét,DE pórázon volt a kutya,könyörgöm.és nem vitte be az illető a játszótérre.az ilyen degenerált szülők gyerekei fognak később ok nélkül rettegni a kutyáktól!a békesség kedvéért ne menj arra a kutyáddal,biztos megoldható.az ilyen idióta emberekkel nem tudsz mit csinálni,csak beszólnak,és felidegesíted magad.légy te az okosabb!nekem középuszkárom van,hófehér,olyan mint egy angyal :) és multkor anyuka jön a totyogó gyerekkel,a gyerek mosolyog,simogatná meg.anyuka ölbe kapja a gyereket,és elkezd sápítozni h nem szabad balázska,koszos,megharap,betegséget terjeszt...hát persze,a kutyától kapja el a betegséget,nem a többi gyerektől az oviban XD
2010. febr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Azóta átgondoltam a dolgot kicsit tul reagáltam lehet!DE akkoris nem kell mindig a legokosabb döntést hoznunk még a végén oda jutna mindenki mint a mai gazdasági helyzetünk -mert ugye ök mindig a legokosabbat döntik mert ök nagyon okosok(állitólag ök tudják mitöl döglik a légy)

na de 21.századi felnövö gyerekek szerintem elpusztitanak mindent a környzeetbe ami szép!vadászatoknak asszem vége lessz mondjuk én ezt sem teszem !!

2010. febr. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Most már írni kéne a tv-knek egy-két e-mail-t, hogy jó lenne, ha a kutyatámadásos hírekben a tartási körülményekről és a gazdával való viszonyról is színt adnának! Elegem van abból, hogy a média hatalmas befolyása miatt (is) egyre többet utálják a kutyákat és bántják a kutyatartókat! Azt nem értem, akkor kettővel utána miért adnak le olyan hírt, ahol az állatok szeretetét népszerűsítik, pl. hogy ilyen-olyan állatka született x állatkertben. Kettővel előtte meg még kutya-rémséges hírt adnak. Felháborítónak tartom ezt, mert a legtöbb buta, hozzá nem értő embernek fogalma sincs a háttérről, csak azt hallják a tévében, hogy kutya támadott. És ennek azok isszák a levét, akik normálisan, lelkiismeretesen tartják és nevelik a kutyájukat!
2010. febr. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim válasza:
84%

Szerintem is neked van igazad, hiszen a kutya pórázon volt, és elvileg nem tilthatják meg, hogy ne sétáltathasd ott a kutyát. Előttem írta valaki, hogy a vizslák sosem bántanak senkit. Ezt azért megcáfolnám, az utcában van egy magyar fajtiszta vizsla, aki megharapta a barátnőm öccsét. Igaz nem a kutya a hibás a viselkedéséért, hanem a hozzá nem értő gazdik és a rossz tartási körülmény.

Mindenesetre azt tudom tanácsolni, hogy további konfliktusod ne legyen belőle, hogy szerezz be egy szájkosarat. És az ilyen embereknek nem érdemes visszaszólni, had mondják a magukét, majd abbahagyják.

2010. febr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiszem,hogy az emberek a média miatt utálnák a kutyákat.Az aki utálja,vagy fél tőle biztos,h átélt már kutyatámadást.
2010. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Sokan nem is ismerik igazából a kutyákat, alapból félnek tőlük, anyum is félt az enyémtől, de mikor látta hogy játszunk és nem csinál semmi olyant, nagyon megszerette és most már imádja. Sok ember tévhitben van a kutyákkal kapcsolatban. Nekem van az ambull+stafford keverék, de szerencsére őt sokan szeretik:)
2010. febr. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!