Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túlreagálom, vagy nekem van...

Túlreagálom, vagy nekem van igazam?

Figyelt kérdés
Ma amikor a kutyámat sétáltattam (Magyar vizsla, 2.5 éves kan) a játszótért mellett mentem el, többen is rám szóltak, hogy vigyem onnan azt a "PITBULLT" ×D mert ha nem feljelentenek. Persze póráz volt rajta, szájkosár nincs, mert egyáltalán nem agresszív, és nem is harapott meg soha senkit. Elmegyek a városba, jövök haza a játszótér mellett, erre rám szól megint egy nő, hogy tartsam távol a kutyámat a gyerekeitől. Mondom neki, hogy ő nem bánt, mert nagyon szelíd kutya, ő meg elkezdi mondani a magáét, hogy "nem látod azt a sok kutyatámadást a tvbe? nem szeretném még egyszer meglátni, hogy a játszótér területén sétáltatod ezt a dögöt!" közlöm veletek, hogy én az útszélén mentem, a játszótér meg kb. 3 méterre van az úttól...milyen jogon világosít fel engem a kutyatartásról? Kinek van igaza szerintetek?
2010. febr. 10. 19:20
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
természetesen neked van igazad...sajnálom az így felnövő gyerekeket:S
2010. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, milyen idegbetegek tudnak lenni az anyák...

Tényleg nem lehetett egy szava sem, hiszen a játszótér területére nem vitted be!

Ha valaki olyat mondana nekem/a kutyámra "koszos, büdös, betegséget terjeszt" simán azt mondanám, hogy ez a kutya sokkal tisztább, mint egynémelyik ember!!! És még igazam is lenne.

2010. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert még ha csak tisztább lenne, de értelmesebb is sokszor:DDDDD
2010. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
100%
XDXDXD ott a pont,kedves utolsó válaszoló! XDXDXD
2010. febr. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen:) fel is írtam magamnak:)
2010. febr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

De most mi jogon szólt be neked az az anyuka? Ha a játszótérre bevitted volna, vagy póráz nélkül ment volna, akkor még érthető is lenne. Viszont amikor pórázzal a játszótértől távolabb elviszi a kutyát, akkor nem kötelezheti, hogy menjen máshol.

Nem olyan rég volt az újságban egy olyan hír, hogy "vérszomjas rottweiler megölt egy kislányt" és ott is csak azt írták, hogy a szülők 20 percre hagyták magukra a gyerekeket, meg milyen jó kislány volt, akit megtámadott a kutya. Arról bezzeg egy szó sem esett, hogy a gyerek kínozta a kutyát, vagy láncra kötve tengődött a szocializáció teljes hiányában. Persze, mert sosem az ember a hibás, hanem a kutya.

2010. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy közveszélyes , habzószájú , gyilkos vizslát sétáltatni nem kéne :XD (ne jó ne vicceljünk )

Te reklamálhatnál nem az a nő !

Jogod van ott sétáltatnod a kutyádat ,aki mellesleg nem is egy Doberman vagy Roti , ahol azt a szabály engedi , mivel gondolom nem volt kint nagy táblán hogy vizslát erre sétáltatni tilos !!

Legközelebb világosítsad fel te is , finoman de persze határozottan , tudod én mennyi kritikát kapok a mert 2 amstaffal sétálok ?? Hidd el , nem könnyű , de nem kötelező elviselnem ...

Az enyémek olyan emberevő , és amolyan gyerekgyilkos kutyák felénk :S 6 hónapos kutyámtól is félnek ... nem mernek elmenni mellettem az utcán ... köszönöm és amikor azt mondom tessék menni nem bánt , majdnem elcsöpögök olyan nyálasan mondom hogy ne féljen és akkor neki áll velem ordítani , hogy mit képzelek ,hogy majd elmegy az emberevő kutyám mellett ... erre annyit szoktam mondani , emberevő és ma még nem evett ugyhogy hátrébb ...

Mikor a Francia bulldogom viszem sétálni akkor is ezt csinálják jóhiszeműen röfög a drágám erre , mindenki menekül mert morog , meg mert olyan pit bull kinézete van :S Viszont a gyerekek imádják , simogatni nem nagyon engedem de meg vannak halva érte :)

Tavaly nyáron voltunk úszni és egy fiatal kis vizslacsajszi jött hozzánk oda , nagyon édes volt az volt a neve hogy Masni :) Hihetetlen volt , úszott velem aztán visszafutott a gazdáihoz :) Édes volt , olyan kedves és hálás volt amiért megsimogattuk . Kis pörgős pattogós gyönyörű kutyi volt ... Ennyit a vérszomjas Vizslákról :P

Legközelebb mond a nőnek vagy aki beléd köt , hogy megvárod akkor a rendőrőket ... úgyis neked lesz igazad , hisz nem mentél közel , pórázon tétáltattad , és nem pit bull , de még csak nem is közveszélyes őrült a kutyád !

A nőt fogják kiröhögni ...

NEKED VAN IGAZAD MINDENKÉPPEN !

2010. febr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Tudatlanság..

Erre csak annyit, hogy az 5 hónapos mopsz kutyámról(ami felnőttként sem lesz egy bernáthegyi)megkérdezték a múltkor az utcán,hogy harap-e,merthogy ugatott...gondoltam magamban nyávogni nem tud...

Nem kaptam szikrát...de ez csak egy vicces szösszenet,sztem is neked van igazad

2010. febr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%

igazad volt.

sajnos sok ember fél a kutyától,és a gyerekeiket is a félelmeikkel együtt nevelik, féltik a kutyáktól.

pedig a legtöbb harapást,és támadást kis testű kutyák okozzák. de csak a nagy testű kutyák harapása életveszélyes, mert nagyobbak,erősebbek.

sajnos az anyukáknak nem tanítják az állatokkal szembeni helyes viselkedést.

talán egyszer tanítani fogják a suliban .

külföldön egyre több országban ,már van oktatás az általános iskolákban a kutyákkal szembeni viselkedésről.

így a gyerekek megtanulják kezelni a helyzetet .

a felnőttek nehezebben akarnak tanulni :):)

2010. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt nem értem...a gyereküket el fogják zárni minden egyes állattól? Mi lesz ha a gyerek meg akar mondjuk fogni egy békát vagy lepkét akkor azt fogja mondani, hogy fúj, ez büdös. Milyen felnőtt lesz ezekből a gyerekekből? Nem fogja tudni, hogy mit kell tenni egy állattal. Nekem ha lesz gyerekem 100% hogy nem zárom el az állatoktól.
2010. febr. 12. 12:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!