Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mudi csak jelzőkutya, vagy...

A mudi csak jelzőkutya, vagy házőrzésre is jó?

Figyelt kérdés

2015. febr. 17. 18:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Te se jártál még menhelyen, mi? :) Tele van ám teljesen normális kutyákkal, csak épp nincs gazdájuk. Amelyikek meg nem teljesen százasak, azok azért az életüket baromira tudják félteni olyan egyszerű dolgoktól, mint a póráz vagy az állatorvos. Azt a harciasságot azért már csak össze lehet vetni egy házőrző mudiéval... :)


Egyébként minden házőrzős kérdésnél elmondom, hogy tökmindegy, mekkora a kutya, mert úgyis lemérgezik, ha nagyon be akarnak menni, senki ne akarjon kutyával házat őriztetni, mert csak az alkalmi tolvajok ellen jók. De ha kifejezetten arról van szó, hogy jobb házőrző-e a mudi, mint a többi kutya, akkor nem.

És ez nem lekezelés, basszus, ez tény :D A pitemnek nem lehet sárkányt vágni-festeni a szőréből, de ettől ő nem lesz kevésbé értékes, egyszerűen csak nem uszkár. Meg nem lesz soha coursingbajnok, mert nem agár. A német juhászomból az ország egyik legjobb ŐV-s kiképzője sem tudott egy darab olyan mozdulatot sem kihozni, amiből fel lehetne neki építeni egy bármilyen ŐV munkát. Szar a kutya? Nem. Csak nem való ŐV-re. De ez nem is elvárás. A muditól sem elvárás, hogy házat őrizzen. Nem kell mindent a szívedre venni :D

2015. febr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%
(Ja, és a kötekedők kedvéért: amúgy egy német juhásztól elvárható lenne, hogy ŐV-re alkalmas legyen, de egyrészt az enyém keverék, másrészt sosem akartam vele ŐV-zni, csak adódott lehetőségem megnézetni.)
2015. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
Én egy szóval sem mondtam, hogy jobb, csak azt hogy az akarat megvan benne és néha hasznos tud lenni. Amúgy nekem eszembe sincs házőrzésre használni a mudijaimat, ezért vannak bezárva jó messze a kerítéstől meg a háztól, ha nem vagyok otthon. Inkább rabolják ki a házat, mint hogy bántsák őket, de azért amikor egy egész csoport kötekedő férfit elüldöz a sötét utcán késői séta közben, az azért jó tud lenni. A tényekkel sincs bajom, csak ahogy kifejezed magad.
2015. febr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
31%
Pedig nem akartam leszólni, csak olyan cukin viccesnek tűnt, hogy egy mudit hasonlítgatunk a tényleg őrzésre kitenyésztett fajtákkal :)
2015. febr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
40%

Jelzőkutya.

Ha van vér a pucájában akkor próbál a betörő mögé kerülni és belecsípni a lábába, de kb. ebben ki is merül a házőrzés. Szemtől-szembe nem mer és nem is fog támadni.

2015. febr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 ödi2 ***** válasza:
77%

Terelőkutya, ami kiváló jelzőkutya háznál és ha van mellette egy "nagy tesó", akkor ütős páros lehet...:-)


Nagyon egyetértek Akumival,h házőrzése az a technológia dolga manapság...

Én sokkal jobban kiborulnék a kutyáim sérülésén,mint egy tv vagy bármi elvitelén... Mondjuk,az en kutyáim mellett nehéz dolguk lenne,de ilyen képzettségű és méretű kutyákat több tíz méterről kilőnek,jó esetben csak szedálják őket... A fecskendő is gyorsabb a kutyánál,sajnos...


Egy ilyen kistestű energia bomba,hatékony jelzésre és ha támogatja egy nj mondjuk,akkor nemhiszem,h próbálkoznak a behatolással...

A tolvajok,rablók is az egyszerűbb eseteket keresik...


Milyen mudid van? Első körös vagy már tenyésztett változat?

2015. febr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
AZ EGYIK KAN MUDIM KITÜNŐ JELZŐ KUTYA,ÉS HA KELL HARAP IS OLYAT,AKINEK NEM KELLENE BEJÖNNIE..de jobb egy kuvasz,a termete miatt,mégis csak min.60 kg :)
2015. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Három mudim mellé,vásárolni fogok egy jó vérvonalú,kan kuvasz kölyköt is..tanyára az kell!
2015. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!