Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzi mindenki annyira...

Miért ellenzi mindenki annyira, hogy egy kutyus az ágyban aludjon a gazdival?

Figyelt kérdés
2010. febr. 13. 13:09
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
51%

Ha egy hozzáértő ember lennél akkor azt mondanám nem baj hog a lábadnál alszik. De amikor kimondtd hogy van kert nem kell kivinni akkor ezt rögtön el is felejtettem. Minden kutyának szüksége van sétára. Mert a séta nem arról szól hogy kakil a kutya, mert azt valóban a kertben is meg tudja csinálni, és nem arról szól, hogy szaladgál, mert azt is meg tudja! Nek ez a szórakozás! Mit szólnál ha te nem mehetnél ki a kertből, mert ott meg van mindened? A kutyának ez a buli, a mozi, az újságolvasás stb... Azért mert kopasz még ő is ugyanolyan kutya mint a többi! És rosszat teszel vele ha nem viszed mások közé, mert belőle is olyan kis elkényeztetett vakarcs lesz mint a többi ölebből akiket nem neveltek meg és még több ember fogja utálni a kisméretű kutyákat.

Én azért ellenzem az ágyban alvást, mert a kutyának meg van a helye. Fontos tudnia hogy ki a főnök. Tehát a dominancia miatt, amint azt többen is helyesen elmondták! Ha a kutyának azt sugallod hogy ő felmehet a te helyedre, aztán meg paracsolgatsz csak őt fogod összezavarni. Arról már is beszéljünk, hogy minden kutyának más a személyisége, azért egynél ez nem okozott problémákat az nem jelenti azt ennél sem fog.

A házaséletes érvvel is egyetértek. Még ha gyerekem lenne az sem alduhatna velünk mert lenne saját szobája. A mi szobánk és az ágy az egy intim hely. Gondolom a kutyád nem egy radar, hogy megérzi mikor zavar és olyankor eltűnik. Szerintem k*rvára nem romantikus dolog egy kutya mellett szexelni, vagy pl. "Drágám beizgultam rád, küld ki a kutyát". Spontaneitás nulla.

Ti csak kivételek vagytok, mert sajnos többen vanak azok akiknek a kutyája rátámad a gazda párjára mert el van kényeztetve, vagy ilyesmik.

Én imádom a kutyáimat, sokkal többre tartom mint sok embert. Nem undorodom tőlük (pl kettőjük születésénél is ott voltam, kb könyékig maszatos lettem a végére) de szerintem olyan nincs hogy egy kutya steril. Nem is kell annak lennie mert ő kutya, azért van hogy mászkáljon. Pl, mi van akkor amikor a fenekét nyalja (netán szuka és épp tüzel, vagy a kan a péniszét)? Mert ilyen is van! Vagy tán fogkefével szaladgálsz utána? És szerintem ez nem guszta, mármint ha utána belefekszik abba az ágyba amiben én fekszem egy szál bugyiban.

Én a helyedben hallgatnék arra amit minden szarértő, és könyv és tapasztalt kutyás mond. És amit maga a kutya is mond viselkedésével, származásával. Azért mert neked nem tetszik, még nem jelenti azt hogy rangsor, falkavezér, dominancia.

2010. febr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
51%
* xD szaKértő!
2010. febr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Nem azért nem viszem más kutyák közé,mert féletem tőlük,vagy úgy gondolom,hogy neki nem kell a séta,hanem azért,mert még nincsenek meg az oltásai!!! Amint meglesznek,egyértelmű,hogy nagyokat fogunk sétálni!! Előző kutyusommal is rendszeresen jártunk,nagyon szerette a sétákat!!!
2010. febr. 13. 19:28
 24/40 A kérdező kommentje:
Ja és a nyalakodásról még annyit,hogy én nem hagyom neki,hogy az arcom nyalogassa,az ágyneműt pedig nem rágja,alulról meg meg van fürdetve,mielőtt ágyba kerül!
2010. febr. 13. 19:30
 25/40 anonim ***** válasza:
0%

Az első válaszoló vagyok: örülök, hogy egyetértünk és nekem is kopaszkutyusom lesz:D Eddig egy közép uszkárunk volt és anyáékkal aludt. Nem volt semmilyen dominancia harc meg ilyenek...

Akik meg lepontoztak, "kapják be" :D

Akkor is tisztábbak, mint némelyik ember és kész.

Ja és értelmesebbek is...

2010. febr. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
50%

Alapvetően azzal van bajom, hogy egyesek annyira tudnak mindent.

Nem tudom, hány éves vagy, kedves kérdező, azt sem, hogy fiú vagy avagy lány, de azt hidd el nekem, lesznek még a kutyádnál nagyobb állatok is az ágyadban ! A kutyák legalább nem fognak megcsalni, elárulni és feltétel nélkül szeretnek. Ha jól érzed magad velük, akkor aludj velük, senkinek semmi köze hozzá.

2010. febr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
Hidd el imádni fogod a kopasz kutyust,tüneményes egy fajta,csak jókat tudok mondani róla. Jól teszed,ha ezt a fajtát választod.:) És az ilyen válaszadókra,meg oda sem kell figyelnünk,akik leundorítózták... (elsőnek)
2010. febr. 13. 20:02
 28/40 anonim ***** válasza:
Ja meg az olyanokra sem akik szépen elmagyarázzák, 10-en éve kutyákat nevelnek, tájékozottak, tapasztaltak, ismernek szakértőket stb... Mondom attól még hogy te nem veszed figyelembe, vagy azt mondod hogy nem igaz, attól még a kutyád kutya és ezzel dolgok járnak, rangsor, dominancia.
2010. febr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Azért meg már ne én legyek a hulye mert ebből " A kutya más kutyákkal meg nem érintkezik,ugyanis kertes házban lekunk,és nem viszem más kutyákhoz." nem veszem ki hogy nincs oltása.
2010. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Na elmagyarázom akkor. Szóval egyenlőre nem kell attól tartani,hogy más kutyákat szaglászik,és tőlük ilyen olyan koszos lesz,mert hogy a fenekét szaglássza,(valamelyik osos írta),mert még sétállni nem viszem,amég nincsenek oltásai. Ebben az egyben igazad van,hogy ezt nem magyaráztam el. De a dominanciás dologban nem értek egyet akkor sem,nem az ágyban alvás miatt fogja ő tudni,hogy ki a falkavezér,ezt egy okos sem hiteti el velem!
2010. febr. 13. 20:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!