Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is elavult nézet...

Szerintetek is elavult nézet kutya és ember kapcsolatában a falkavezérség? ( a többi lent)

Figyelt kérdés
A héten láttam egy részt a Póráz két végén c. műsorból.Victoria Stilwell egy fiatal szinészházaspárnak segített a négy kutya körüli gondokban.Megkérdezte az asszonyt foglalkozott-e már tréner a kutyákkal.Az volt a válasz hogy igen de neki nem sikerült falkavezérnek lenni.Erre Victoria megjegyezte hogy a falkavezérség már elavult nézet.
2010. febr. 13. 22:00
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a hozzászólásos részt is el kellett volna olvasni. :) Szinte senki nem értett egyet a cikk írójával és mindenki szídta. És szerintem igazuk is van...

Előszöris. Ha a farkasok falkája egy családi csoport akkor miért hagyják el a falkát? Akkor hogy alakul ki a családi csoport? Olyan nincs hogy van egy szuka meg egy kan, + a kölykök 2-3 éveg és aztán egyedül élnek. Akkor nem tudnák eltartani magukat. Van egy csoport ahol rokonok lehetnek az egyedek, és élükön az alfa pár áll. Ők nevelik a kölyköket és a többi nőstény besegít nekik akiknek sosem lehet kölyke mert alul állnak a rangsorban. Ezért is alakult az álvemhesség az állatoknál. Hogy ők is tudják gondozni. Sőt olyat is hallottam hogy az alfa nőstény ha megtudja hogy véletlenül sikerült valamleyik szukának párzani akkor addig piszkálja míg el nem vetél. Amikor a kölykök felnőnek akkor elmehetnek de azért egy mag marad mert ha nem így lenne akkor nem falkáról lenne szó hanem csak egy párról akik kölyköket nevelnek és bocsájtanak útjukra.

Amúgy meg ha igaza van a cikknek akkor az én kutyáim nem kutyák hanem farkasok? Ugyanis van egy öreg nőstény és annak a kölykei... Aki meg egyedül él a kutyájával, vagy nem rokon kutyákkal az nem falka?

De végülis tök mindegy hogy minek nevezzük, igenis beválik a módszer, hogy a kutyának a főnökei legyünk, bodog és nyugodt kutyáink vannak így! És nem arról beszélek hogy földbe kell döngölni, csak okosan és szelíden de akkor is beválik akkor meg nem mindegy hogy minek hívjuk? Én sosem láttam hogy dicsérgetéssel meg magyarázgatással, figyelemelteréssel profi kutyát lehet csinálni. Én még a kisgyerek esetében sem hiszek ebben a módszerben mert ő nem érti meg hogy miért nem szabad. Az lehet hogy otthonra lehet így egy nyugodt kutyát kapni, ha épp a jelleme is olyan alázatos hogy nem kell neki sok de igazi munkakutyát pl nem...

2010. febr. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!