Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek is elavult nézet...

Szerintetek is elavult nézet kutya és ember kapcsolatában a falkavezérség? ( a többi lent)

Figyelt kérdés
A héten láttam egy részt a Póráz két végén c. műsorból.Victoria Stilwell egy fiatal szinészházaspárnak segített a négy kutya körüli gondokban.Megkérdezte az asszonyt foglalkozott-e már tréner a kutyákkal.Az volt a válasz hogy igen de neki nem sikerült falkavezérnek lenni.Erre Victoria megjegyezte hogy a falkavezérség már elavult nézet.
2010. febr. 13. 22:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
22:32-es volt kutyám 13 évig volt hűséges társunk. A szüleimnek is mindig voltak kutyáik. Attól hogy egy kutya türelmes és jóindulatú még nem bamba.
2010. febr. 13. 23:11
 12/21 A kérdező kommentje:
22:35-ös köszönöm ezt az érdekes filmet, meg fogom nézni.
2010. febr. 13. 23:13
 13/21 anonim ***** válasza:
96%

Ez a téma soha az életben nem lehet elavult, hiszen létező, fennálló tény.

Nézd, nagyon sok minden a kutyán múlik. Lehet, hogy ki fogja használni, ha nem te vagy a falkavezér, lehet, hogy nem. Mert ilyen is van. Hiába vállalhatná ezt a szerepet ő, nem teszi meg. Ez is egy lehetőség.

20 éve kutyázok, immár 37 éve folyamatosan vannak kutyáim, 18 éves koromtól kutyákkal kelek és kutyákkal fekszem. Kiképzőként is dolgozom, menhelyen önkéntes, mindegy, nem ez a lényeg.

Volt olyan kutyám, akin "kísérleteztem". Tudatosan nem tisztáztam a rangsort, direkt nem én akartam lenni a falkavezér, pedig fajtatiszta, törzskönyves, díjnyertes szülőpártól való golden retriever volt. Kihasználta. Láttatok már goldit harapni, támadni, odakapni, gyűlölködve,fület háracsapva morogni?Ja, és ivartalanított szuka volt! Hát én láttam. Imádtam, mint minden kutyámat. Hiába a szeretetem, rám se bagózott. 13 hónapos korában kivettem egy hét szabadságot, és teljes átnevelésbe kezdtem. Csibészbundában. Életemben kutya annyiszor még nem harapott meg. De láss csodát: három hétre rá megkérdezték a szomszédok, hogy új kutyát vettem-e. Mondtam, hogy nem. A kutyus farokcsóválva ült előttem, amikor azt mímeltem,hogy eszek a kajájából. Csóválva és lihegve nézte, ahogy kiveszek egy marék kaját a táljából, miközben evett. Nyugodt beletörődéssel ugrott le a kanapéról, mikor azt mondtam neki, és már ő hátrált a kapunál, amikor mentünk valahová, hogy én menjek először ki.

Nézd, lehet, hogy te elavultnak tartod ezt a tényt, próbálj meg egyszer te lenni alul egy olyan kutyával szemben, aki kihasználja a helyzetét.

Sok sikert.

2010. febr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
3%

szerintem a nagytestű és közepes méretű kutyáknak szükségük van egy főnökre, és a kistestűek közül az agresszívebbeknek, pl. terrierek.

de a lájtos szobakutyácskáknak nem, ott elég, ha csak szeretettel veszik körbe a kis lelküket.

az alap dolgot, mint szobatisztaság úgyis hamar elsajátítják, mert eleve tiszta, kényes, igényes állatkákról van szó, többre pedig nincs szükségük.

ők babusgatni való, aranyos kutyusok.

2010. febr. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
95%
Ha tudnád milyen kis ideggörcsök lesznek az ilyen kis ölebek nevelés nélkül! Vajon miért utálják őket az emberek, egyre többen? Mert picik és azt hiszik hogy nem kell őket nevelni! Ha te mondjuk nem nőnél meg hanem gyerek méretű maradnál, mit szólnál ha a szüleid nem iskoláztatnának, nevelnének azért mert kicsi vagy úgysem kell az neked? Hát akkor tudd meg hogy a nagyobb kutyák meg a kicsi kutyák ugyanazon faj, és alapvetően ugyanarra van igényük, csak mindegyiknek máshogy kell adagolni. A szeretet nem függ össze a neveléssel, sőt hogy úgy mondjam akkor szereted a kutyát ha úgy kezeled hogy neki jó legyen. Az ilyenektől mint te, vannak a hisztis yorkik, mérges kis csivavák. De az emberek csak röhögnek mert nagyot harapni nem tud ha meg zavar akkor csak felkapod.. Szegények.
2010. febr. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
96%

mert eleve tiszta, kényes, igényes

és ez minden normális kutyára igaz. Kivéve hogy kényes. A kicsi kutyák sem kényesek lelkükben, csak az ember ilyen kicsire deformálta őket, ez okozhat nekik bajt.

Sok iskolában külön foglalkozás, rehabilitáció van a kicsi kutyáknak, ez is azt bizonyítja hogy mennyire rosszul kezelik őket mert kicsik, és hogy ők is elkanászodnak.

2010. febr. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem valóban nem csak a falkavezérség létezik, mint megoldás. Mondok egy példát: a falkavezéres könyvek szerint neked kell kimenni először az ajtón, meg neked kell először enni, stb - hát van olyan kutya, akinek ettől te leszel a falkavezér, van, amelyiknek nem. Én soha nem ettem a kutyám előtt, mindig ő megy ki először a bejárati ajtón (mert úgy kényelmes, nem esek benne hasra) és mégis hallgat rám. A másik kutya nem ilyen, annak kellenek az ilyen látszat-dolgok.

Egyébként az egyik könyv azt mondja, csak felülről nézz le a kutyára, úgy simogasd, soha ne feküdj le a kutya előtt, mert ha te vagy alacsonyabban, akkor is azt hiheti a kutyád, hogy ő a falkavezér, a másik meg azt mondja, ne a főnöke legyél, hanem a barátja, oldalról, leguggolva simogasd, teremts vele szemkontaktust...

Én úgy gondolom, mindenki keressen egy módszert, ami működik közte és a kutyája között, azt alkalmazza következetesen... van, aki úgy bünteti a kutyáját, hogy kizárja a falkából (mondjuk kiküldi a kert másik végébe) a másiknak elég egy erőteljes Ne! rászólás...

Szerintem egyik módszer sem mindenható, mint ahogy az egyik kutyát fojtónyakörvvel nevelik, a másikat meg jutalomfalattal.

Szóval a falkavezérség szerintem önmagában nem biztos, hogy megold bármit is, nem hiszem, hogy szentírásnak kellene venni.

A póráz két végében meg egy halom hasznos tanács van, szerintem sokat lehet belőle tanulni.

2010. febr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
08:40-es ,teljesen egyetértek veled, de egyébként én senkit nem pontoztam le, mindenkinek tiszteletben tartom a véleményét.
2010. febr. 14. 17:23
 19/21 anonim ***** válasza:
96%

Nincs két egyforma kutya, nincsenek minden kutyára egyformán ráhúzható sablonok, találd meg a középutat.De hiszem, hogy a kutyának igenis tilos gazdi ellen fordulni, netán megharapni, vannak szabályok, amik megtanítása nélkül csak bosszúság a kutyás élet és igenis, a társasági kutyákat ugyan úgy meg kell tanítani viselkedni!!!!

Kell a tisztelet a kutya részéről feléd.attól ő még imád és te is nyugodtan játszhatsz vele ahogy csak akarsz, de a szabályokat neked és nem a kutyának kell felállítani!

2010. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Nemrég találtam a cikket a kutya.hu-n:

[link]


Idézet:

A kutya nem farkas, és nem falkában él. Népszerű elnevezés a családunkat falkának titulálni, de nem az. A farkas falkája valójában egy családi csoport, amelyet a szülőpár és leszármazottaik alkotnak. Az utódok - életkoruknál fogva - nem rendelkeznek azokkal az információkkal és tapasztalatokkal, amelyek szükségesek a falka életének irányításához, így ivarérés előtt erre nem is tesznek kísérletet. Ivaréréskor viszont, kétéves koruk körül elhagyják a családot (ez szükséges is a beltenyésztettség elkerüléséhez), és új falkához csatlakoznak, ahol keményen meg kell vívniuk a maguk pozíciójáért. Az az egyed, amely ebben a küzdelemben sikertelen, magányos farkasként kénytelen élni, ami nagyon nehéz, és korai halálozáshoz vezet.

2010. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!