Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem, hogy miért így...

Nem értem, hogy miért így tanítják?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdés, ami arról szólt, hogy hogyan hívjuk vissza a kutyát, ha más kutya is van a közelben. Már többször feltették ezt a kérdést, és mindig jöttek hasonló válaszok, aminek az a lényege, hogy ne hívd vissza, ha tudod, hogy az adott szituációban úgysem jönne, csak ha már távolabb értetek a többi kutyától. Más, tanulással kapcsolatos helyzetben is olvastam azt, hogy azt írják, ha nem vagy benne 100%-ig biztos, hogy a kutya megcsinálja a parancsot, akkor inkább ne is mondd neki, mert azzal aláásod a tekintélyed.

Amit én nem értek, az az, hogy nem az lenne a tanítás lényege, hogy olyat is megcsinál, amit ő nem akar? Nem nagy kunszt akkor visszahívni egy kutyát, ha épp semmi érdekesebb dolog nincs nálam, de ha van, más kutya, állat, nyúl, akármi, na, pont akkor van rá szükség, hogy visszajöjjön, leüljön, stb.

Szóval szerintetek miért van ez a kettősség, hogy noha arra próbáljuk nevelni a kutyát, hogy csináljon meg valamit - de inkább ne is próbálkozzunk, ha zavaró tényező van?

Ezen én pl. nagyon sokat gondolkodom, mert én nem akkor akarom leültetni, lefektetni a kutyát, ha közel s távol senki nincs a környéken, hanem mondjuk akkor, ha egy veszélyes kutya jön, és tudom, hogy nagyon nem kellene odamennie hozzá, mert teszem azt, abból verekedés lenne. Akkor semmit sem ér az "először játsszák ki magukat, aztán majd később visszahívom" módszer.


2010. febr. 16. 15:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Idő kell...és az h ne sok nem kívánt szituáció rögzüljön.
2010. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
És akkor végülis mi a megoldás? Az, hogy csábító környezetben egyáltalán nem engedem el? Akkor honnan fogom tudni, hogy eljött a pillanat, amikor már tényleg hallgatna rám? Mert kockáztatni nyilván nem akarok, mert az nem éri meg, hogy a kutyának baja essen, csak mert rosszul ítélem meg a helyzetet.
2010. febr. 16. 22:57
 13/13 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, kissé félreértelmezted a dolgot, vagy hülyeségeket olvastál.

"Más, tanulással kapcsolatos helyzetben is olvastam azt, hogy azt írják, ha nem vagy benne 100%-ig biztos, hogy a kutya megcsinálja a parancsot, akkor inkább ne is mondd neki, mert azzal aláásod a tekintélyed."

Ez így ebben a formában tényleg hülyeség. Add ki a vezényszót nyugodtan, HA képes vagy betartatni a kutyával vagy megfelelően szankcionálni a hibázást, de csak akkor! Különben a kutya azt tanulja meg, hogy ha nem csinálja meg, amit kérsz, akkor se történik semmi, tehát megteheti.

Ha nincs mód rá, hogy betartasd a parancsot... Nos, igyekezz elkerülni az ilyen helyzeteket. Ha viszont mégis ilyenbe kerülnél, akkor tényleg jobb nem próbálkozni, ha nem stabil a kutya, mert egy ilyen eset is súlyosan alááshatja az addigi minkát, ha olyan a kutya. Könnyebben megjegyzik, mit szabad, mint azt, hogy mit nem :)

2010. febr. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!