Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt valaki, akinek a...

Van itt valaki, akinek a huskyja 100% behívható?

Figyelt kérdés

Nekem egy husky keverékem van, már 5 éves, de néha az őrületbe kerget a makacsságával. 10-ből 8-szor tudom behívni, de ha kedve támad egy kis tekergésre, akkor bizony el is megy. nagyjából a látókörömön belül marad, de ordítani tudnék, mikor a szemembe néz "röhögve" és még azért sem jön oda. Jártunk suliba is, tud feladatokat is, de ez a behívás kiborít.Mindig visszajön, de csak mikor ő akar.

Kiszámíthatatlan, van amikor kezesbárány, máskor olyan szinten tojik a fejemre, hogy az ideg szétvet. Szóval teljesítménye, engedelmessége ingadozó. És ezt játsszuk 5 éve.

Itthon: csak engedélyre eszik, játékot én kezdeményezem és hagyom abba, küszöb szabály is tökéletes, szóval, szinte minden, de a behívás nem megy.

Tudok-e még tenni valamit, vagy őt már így kell elfogadni. Tudom, hogy a husky makacs, önfejű, de ez így mégsem állapot.


2015. márc. 21. 12:47
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Jaj, a karszétárás .... úgy is hívtuk, amit el tudtok képzelni én már mindenféleképpen próbálkoztam. Igazából attól függ, hogy milyenje van. De tényleg. Egy séta alatt, ha eltávolodik, behívom mondjuk 3-szor, 4-szerre meg fogja magát, beleröhög a pofámba és elmegy.
2015. márc. 21. 18:32
 12/21 anonim ***** válasza:

Megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül:) Nekem sajnos egy huskymat elütötte a vonat, úh azóta komolyan veszem a dolgokat. Így is van, hogy kijátszik, és amúgy látom, hogy folyamatosan tesztel. Ezért sem adok esélyt rá, hiszen ha gyengének lát, még jobban nekiáll nem odajönni. Így nem engedem el olyan sokszor, inkább bringázással meg súlyhúzással fárasztom, de ez amúgy is közelebb áll a természetes igényeihez.

Mellette amúgy van 2 marha jó kutyám, egy staffi és egy keverék, akiket városban is gyakran póráz nélkül viszek, mert nagyon engedelmesek, szerintem ők mentenek meg az idegbajtól:)

2015. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem irigyellek, vagy mégis? A másik két kutya legalább kárpótol. Nekem csak ő van ........., most megyünk nyaralni, visszük magunkkal mint mindig 5 év alatt, de most idén először parázok, merthogy eddig mindig elengedtük az erdőbe, most már bizalmatlan vagyok, nem tudom elengedjem-e. Az is lehet, hogy öregszik és kattan meg, vagy nem tudom. :)
2015. márc. 22. 15:16
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerinte nem az öregedés, inkább te fáradhatsz bele egyre jobban. Alap esetben nem szoktam ilyet javasolni, de lehet, hogy szerezned kéne egy másik kutyát, akivel sikereid lehetnének és önbizalmat ad. Csak azért írom, mert én tuti megőrülnék, ha ő lenne az egyetlen kutyám:D Mondjuk engem tuti nem izgatna, hogy tetszik-e neki a bringázás vagy nem, jönne és kész. Ha szökni van energiája, erre is kell legyen. Így máris jóval kevesebb energiája lenne szökni. Vagy pl. kihalt területlen akár kocsival is lehetne futtatni, persze egy ember vezetne, egy meg figyelne rá.
2015. márc. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Aha, az lesz. Bringázunk nyáron. Gondolkodtam másik kutyán, de aztán mindig el is vetettem. Nem mintha nem vágynék rá, de sok a költsége. Ha lenne, csak nagytestű kéne, ők meg ugye többe kerülnek. Most havi 20.000 csak a kaja, plusz Foresto, féreghajtó, miegymás. :(
2015. márc. 22. 16:50
 16/21 anonim ***** válasza:
Hát további sok sikert, ne veszítsd el a türelmed:)
2015. márc. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasonlókat neked is! :) Én túl élem, csak neki legyen boldog élete. :)
2015. márc. 23. 09:51
 18/21 anonim ***** válasza:

szia, ha még érdekel a válaszom.:D:

2 huskym van, 2 lány, az egyik 3éves(ivartalanított) a másik 1 éves. Határozottan ki merem állítani hogy 90%ban behívhatóak. Max. 5perc és visszajönnek de az nagyon ritka eset. nem szöknek nem vonyítanak(de nem akarom az ördögöt a falra festeni):D. HA! netán úgy jön ki, hogy nem viszem el őket sétálni 1napig, másnap dacolnak, de mintha csak engem figyelmeztetnének, hogy ha nem megyünk sétálni, önálló életet fogunk élni. Minden nap kihívás velük, de attól függetlenül, bicikli, görkori, és a futás nálunk is alap, van hogy ezekből havi egy, de akkor jó sok kilométer lenyomunk. Kutyasuliba mi is jártunk, de nem sokat.

Sok sikert neked!:)

Ha van kérdésed, szívesen válaszolok írj bátran!!:)

2015. márc. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Elhiszem. Nálunk az volt a baj, hogy későn kezdtük a tanítását. Ha újra kezdhetném, akkor már egész kis kora óta ezt gyakorolnák. Mi minden nap megyünk ki, itthonról nem szökik, csak ha véletlenül nyitva marad a kapu, de ez szinte kizárt, habár előfordult.

Mikor kicsi volt, akkor úgy jött mellettünk mint egy igazi, jól nevelt kutyus, el nem ment volna semmi pénzért, de ahogy ivaréretté vált, egyre rosszabb lett a helyzet. Aztán ivartalanítottuk, de a szabadságvágy ekkor is megmaradt. :) Sunyi, mert azt csinálja, hogy hónapokig szépen behívható, aztán egyszercsak megkattan és önállóan sétáltatja magát. És ilyen kor kezdődik minden elölről. Egy ördögi kör! Megint a bizalmatlanság, ez több szempontból is rossz, mert ahogy megérzi, hogy bizalmatlan vagyok, már megy is el. Sajnos ez van.

2015. márc. 28. 12:36
 20/21 A kérdező kommentje:
* ilyenkor
2015. márc. 28. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!