Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti utáljátok a kínaiakat...

Ti utáljátok a kínaiakat azért mert kutyát esznek?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít :( rendesen a piacon úgy vágják le őket mint a csirkéket. Még a lábuk is össze van kötve. Olvastam hogy évente több 10 ezer kutyát vágnak le... Ezt ott kínában senki sem akarja megakadályozni? És mindenki eszi ott a kutyákat, vagy csak páran?

2015. ápr. 17. 11:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
47%

"és rendesen leköpködte az elötte lévő monitort. Meg fújjongott.."


Na igen, EHHEZ a stílushoz nem akarok még csak távolról sem hasonlítani. :) Ez az intolerancia más kultúrákkal szemben jobban zavar, mint ha valaki akármi furát eszik. Ő dolga, elfogadom, cserébe fogadja el ő is az én szokásaimat. PONT.

2015. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
19%
nem utálom őket, sőt szivesen kipróbálnám, hogy vajon milyen lehet.
2015. ápr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Én a nyúlhúst és a lóhúst sem eszem meg... egyrészt mert fura az íze másrészt aranyos...

A pakisztánok azzal menőznek hogy le videózzák azt hogy a pitbulljaikat ráengedik a kis malacokra és szét tépik őket.. csak mert az "nem tisztáltalan állat" végig röhögik ezt is.

2015. ápr. 17. 12:19
 14/25 A kérdező kommentje:
Szabee666. vágd le a szomszéd kutyáját...
2015. ápr. 17. 12:21
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

"Kutya az ember legjobb barátja. Erről ők nem hallottak?"


Nálunk lehet a kutya az ember legjobb barátja (habár ez is csak amolyan közmondás, ilyen alapon a macska is lehetne...), de más kultúrákban a kutya ugyanolyan haszonállat, mint itt a sertés vagy szarvasmarha. Ahogy előttem már írták, egy kutya semmivel sem értékesebb egy disznónál, azon kívül, hogy annak tartod. Én nem ennék kutyát, macskát, lovat, de nem utálok senkit, azért, mert olyan állatokat eszik, amiket a mi kultúránkban házikedvencnek tartanak. Náluk ez normális dolog, miért kéne megakadályozni? Mit szólnál hozzá, ha a vegetáriánusok megtiltanák neked, hogy húst egyél, mert szerintük az rossz dolog?

2015. ápr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
7%

ugyanmár tudod, hogy a bolti hús valójában mit tartalmaz ?

amugy is egy megoldás a kóborkutya problémára

2015. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%
Nem utálom őket, de nem is értem meg. De én ugyanúgy nem ennék nyulat, lovat se,vagyis olyan állatokat amikhez érzékeny érzések kötnek. Én azokat tudnám megfojtani egy kanál vízbe akik macskát bántanak ,esznek, mert imádom őket. Viszont nem jó ráhúzni egy egész népre az utálat mert nem mindenki eszi őket ott se. Olvastam nemegyszer,hogy valaki hiába keresi Kínába az elveszett kutyáját, asztalra került. Vagy,hogy egy csoport lebukott,hogy éjszaka kertekbe másztak be,és a háziállatként tartott cicákat ellopták és eladták éttermeknek. Nyilván ezek a kínai gazdik ugyanúgy utálják ezeket az embereket.
2015. ápr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
52%

Egy ismerősöm majmot is evett...


Nos, én a disznót aranyosabbnak, kedvesebbnek tartom, mint a kutyát, intelligenciája is van annyi, játékos, házikedvencnek alkalmas, némely fajtáját annak is tartják. Attól még a disznóhúst tartom a legfinomabbnak minden hús közül, amit próbáltam, de csak a legjobbfajta házit, a bolti elég ízetlen, de erről nincs sok emlékem, mert ilyesmit nem eszem.

Az élet eme bolygón már csak ilyen, megesszük a másik élőlényt. Ezzel nincs bajom s felőlem legyilkosozhatnak, hisz igaz, ráadásul gyáva gyilkos vagyok, nem én ölöm le az adott állatot. Ez volt a véleményem vega koromban is, csak akkor még annyi húst sem ettem, mint máskor.

Nekem az ipari állatkínzással van bajom, ráadásul az a hús nem is olyan finom, bármikor inkább eszem zöldséget. Nekem könnyű, simán elvagyok hús nélkül (bár azért majdnem teljesen paleo ketogén étrendnél ez már érdekes kezd lenni. de megoldható).


Csak mert más a kultúránk, ha belegondolunk, nincs olyan egetverő nagy különbség abban, hogy milyen állatot eszünk. Mikor jönnek a kis aranyossal... Töméntelen kis aranyos állatot eszik a magyar ember s ugye, Matula szavaival élve "a tepsiben azért más formájuk van". Tutajosék mondták, hogy ennivalóak a kis szárcsák, de nem a hasukra gondoltak...

Az intelligenciát és házi kedvencnek valóságot pedig már írtam. Én sem tekintem ugyanannak a halat és a disznót. A hal nekem abszolút indifferens, a disznó viszont az egyik kedvenc állatom, s felháborítónak találom, hogy pont eme kedves, játékos, okos lényeket nem hagyják méltó körülmények közt élni.

De semmilyen más állat kínzását sem tartom elfogadhatónak.

2015. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
52%
Nem utálom,csak rémisztő.A körülmények is,ahogyan tartják.Belegondolva,hogy a saját kutyámat is megenné valaki,majdnem olyan,mintha embert ennėnek.A legjobb lenne,ha nem ennėnk húst.Se bálnát,se malacot,sem csirkét.Ha sját kėzzel kellene leölni egy állatot,vsz.soha nem ennék.
2015. ápr. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
44%

"Kutya az ember legjobb barátja."


Ez hülyeség, egy emberne egy állat nem lehet barátja.


Másrészt igen sok kultúrában a kutya kimondottan negatív, a rossz megtestesítöje.


Emellett nem csak a kinaiak (egy része) ezsik kutyahúst, hanem Dél-Kelet-Ázsiában mindenhol fogyasztják.

2015. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!