Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a 12 hetes kutyával,...

Mi legyen a 12 hetes kutyával, ha egyedül marad?

Figyelt kérdés

12 hetes kutyánk (vizsla) egyik napról a másikra itthon marad egyedül. Kertes házban lakunk, éjszaka bent aludt és nappal is sokat bent volt, bármikor bejöhetett.


Hogy legyen ezután? Hogy a kutyának is jó legyen, meg nekünk is? (egyben maradjon a ház, mire hazajövünk)


Kb. reggel 7-től 17h-ig lenne egyedül hétköznaponként itthon. Tehát erre az időre kellene megoldani valahogyan, hogy biztonságban legyen ő is, meg a lakás berendezése is. :)


Szobakennelt vegyünk neki? De abban csak nem lehet egész nap?

Rakjuk egy szobába a szobakennelt és legyen nyitva az ajtaja? De mindben van bútor :)És akkor oda pisil-kakil??


Kutyaházat rakjunk be a kinti tárolóba a garázs mellé? Ott mondjuk csak jobb lenne mint kint a teraszon. És akkor szabadabb lenne. De azért ha nagyon hideg lesz télen?? Csak jobb lenne neki bent, ahogy megszokta.


Nagyon nem tudom, mi legyen, tudnátok ebben segíteni, hogy mi lenne a legjobb megoldás?



2015. okt. 4. 10:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Rokonod vagy barátod nincs aki 1x vagy inkább 2x áttudna ugrani a kutyushoz? Kiengedni a kertbe egy kicsit játszani vele?Meg,hogy kint végezze el a dolgát?

Szomszéd?


Egyik barátnőmék szomszédjába tavasszal érkezett egy berni pásztor kölyök,ők ugyan 9 órát voltak távol,de barátnőméket megkérték,hogy nézzenek rá a kutyára etessék meg,meg egy picit játszanak vele.Barátnőm ezt bevállalta,mert akkor nem dolgozott és az egyetemen is volt vmi szünet.

Szóval ha van jó fej szomszéd vagy bárki akivel megtudnád ezt beszélni az is jó.


4-es voltam.

2015. okt. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, szerencsére vannak, nagyon szeretik a kutyust, ők etetnék meg, azt már meg is beszéltük.


Csak azt nem tudom, bent legyen, vagy kint ilyenkor napközben a kutyus. Vagy akkor adok kulcsot a szomszédnak, úgy is jó, bár lehet arra nemet fog mondani, ha nem szeretne bemászkálni egy "idegen" házába. :)

2015. okt. 4. 11:53
 13/19 anonim ***** válasza:

na az jó :)

Ha megoldható,hogy sűrűbben kiengedik lehet szobakennelben,bent. Csak 10 óra egy az egyben nem jó kennelben,de ha 10 óra alatt mondjuk 2x-3x kiengedik mondjuk akár 20 perc- fél órára is az már nagyon jó!

2015. okt. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 evimeri ***** válasza:
Szia! Ha kinti és benti kutyus is akkor szerintem semmi baja sem lesz kint egész nap. Az a lényeg, hogy ne tudjon ki szökni az utcára és - mivel jön a tél - legyen egy hely ahova behúzódhat a hideg elől. Esetleg kérj meg valakit szomszédot, rokont, barátot aki a közelben lakik, hogy naponta egyszer nézzen rá. Nekem eddig minden kutyám el volt így. Nem mondom, hogy ideális megoldás, de dolgozni tényleg kell és az én kutyáimnak - mivel mindegyik utcáról került hozzánk - még mindig jobb volt így mintha ott pusztultak volna el. Este amikor haza értünk akkor viszont sokat foglalkoztunk velük és jöhettek a lakásba. A mai napig ágyban alszanak. Persze később azért én olyan munkahelyet kerestem, hogy minél többet lehessek otthon velük. Most pl. két rész munkaidős állásom van. Késő este és kora hajnalban megyek dolgozni, így egész nap velük vagyok. A kutya társas lény, igényli a jelenlétünket. Remélem sikerül megoldani, úgy hogy a kutyusnak is jó legyen.
2015. okt. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 evimeri ***** válasza:
77%
Ja és még annyit. Hogy én nem javasolnék se szobai se kinti kennel. Eleve kölyök kutya így nagy a mozgás igénye. Ráadásul ha egyedül lesz ott még jobban unná magát - te sem szeretnéd ha egész nap bezárnának egy szűk ketrecbe. Akkor inkább legyen szabadon a kertben ott legalább leköti magát. Igaz akkor számíthatsz rá, hogy átrendezi a terepet. De szerintem ennyi áldozatot megér egy kutyus.
2015. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én kölyök kutyát nem raknék kertbe,mert nagyon könnyen ellophatják!!!

Max ha van vmi hátsó kert ahol csak a szomszédok vannak és nem az utca.


Mennyi hír van,hogy kölyök kutyákat lopnak el,egy 3 hónapos vizslát úgy kiemelnek mint a pinty.


4-es voltam.

2015. okt. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Az is szempont, hogy eddig lakásban volt jórészt, most meg jön a tél...
2015. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Jelentem Napközben kint van. Vettem neki egy tuti kutyahazat, amit nagyon szeret. Termobelessel kibelelve + az egyik benti pledjet is beleraktam.

Szélvédett helyen, a házunk es a garázs közti tárolóban van, szélvédett helyen, meleg fal mellett.

A tároló ajtó nyitva van, ki tud menni barmikor az udvarra, de nem csap oda a kis helyéhez a levegő.


Delutan fel5-tol reggelig egyutt vagyunk. Sot, bent alszik ejszaka, itt szuszog mellettem. :)

2015. okt. 7. 21:31
 19/19 A kérdező kommentje:
Es amióta egesz nap várakoznia kell rám, meg jobban is hallgat arra amit kérek. :)En ugy latom, hogy nem sínylődte meg a nappali "szabadságot". Jol érzi magát.
2015. okt. 7. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!