Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a botrányos elfogadható...

Ez a botrányos elfogadható viselkedés egy terápiás kutyától?

Figyelt kérdés

A kutya állítólag gyerekhez jár terápiás kutyaként, hát nem tudom...

Nagytestű. Ha ugatva játszani hívja egy ellentétes nemű kutya, agresszíven visszaugat rá. Vadászik a kisállatokra, de mániákusan. Sok esetben behívhatatlan. Amikor az én jóval kisebb kutyám szolidan (semmi pofátlanság nem volt benne!)fel akarta venni a "terápiás kutya" labdáját, kis híján neki rontott, csak a gazdája időben rászólt. ha két kutya játszik, vadul körbeugatja őket. Ez nem sima ugatás, kifejezetten durva.


Hát nem tudom, csak én látom úgy, hogy ez baromira nem elfogadható?! (Tudom, hogy a gyerekek nem kutyák, de akkor is, ha kutyákkal így viselkedik ott nincs minden rendben szerintem....)



2015. nov. 17. 23:58
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk a kiskutyások a park egyik felébe mennek, a nagykutyások meg a másik felébe. Nem jó keverni őket mert balhé esetén a kiskutya sinlődne, veszélyes is lehet.

Még igy is megtörténik, ritkán ugyan, hogy több kuskutya összeverekedik, de legalább nem tudnak nagy kárt tenni egymásban.

2015. nov. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem te egyszerűen azon vagy kiakadva, hogy a kutya nem hagyta, hogy a labdáját elvegye a te kiskutyád:S (Hogy lehet "szolidan, nem pofátlanul" elvenni, ami másé? Az nem kifogás, hogy épp nem volt a szájában, attól még az övé.) Elég gyerekes vagy!
2015. nov. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
85%
A vizsgán is van olyan feladat, ami közben találkozunk másik kutyával és nem mutathat agressziót egyik se, de ott se feltétlen elvárás, hogy rá se nézzenek egymásra. Az én kutyám is másként viselkedik munka közben pórázon amikor azt mondom neki, hogy "lábhoz" és másként a kutyafuttatón amikor elengedem és azt mondom, hogy "mehetsz". Mellesleg az enyém se engedné, hogy egy idegen kutya elvegye a kedvenc játékát (mondjuk olyan domináns kisugárzása van, hogy nem is nagyon mernek nála bepróbálkozni), de bármelyik idegen ember barmit kivehet a szájából.
2015. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
82%

Két oldala van ennek a dolognak.

Egyrészt manapság boldog-boldogtalan terápiás kutyának hívhatja az ebét, aki nagy nehezen képes végrehajtani pár alapengedelmes feladatot, és nem eszik embert. Léteznek tényleg precízen képzett kutyák is, akiket centire lehet irányítani, és tényleg lehet velük fejlesztő feladatokat végezni (pl. labdázik a mozgásában korlátozott gyerekkel, de nem rakja a labdát az ölébe, hanem kicsit eltartja, hogy érte nyúljon, és ezt persze nem magától, hanem irányításra, megmondják neki, hogy felfelé tartsa a fejét meg lépjen öt centit hátrébb, ilyesmik), de az baromi ritka. Szóval csak azért, mert egy kutya letett egy simogatódáshoz szükséges alap terápiás vizsgát, nem lesz csodakutya.

Másrészt viszont nem kutyákkal terápiázik, hanem emberekkel, tehát az, hogy kutyákkal hogy viselkedik, halálosan irreleváns a terápiásságával kapcsolatban. Az, hogy a gazdának nincs kontrollja fölötte, kicsit gáz, de ettől még működhet jól, amikor "munka" van.

2015. nov. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ott van még a harmadik tényező, hogy sajnos boldog-boldogtalan le is rakja ezt a terápiás vizsgát a kutyával, és viszi gyerekek közé, akkor is, ha a kutya esetleg nem élvezi ezt, csak elviseli, mert senki nem szól neki, hogy hahó, ez túl nagy terhelés a kutyádnak, nem kéne erőltetni. Az ilyen kutya stresszes lesz, nyilván intenzívebben fog reagálni más helyzetekben, ott vezeti le a feszültséget. Ez nem túl gyakori jelenség, szóval nem minden harmadik simogatódós-"terápiás" kutyánál játszik, de létezik.
2015. nov. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
24%

Köszönöm azoknak, akik normálisan válaszoltak és nem mentek át sértegetésbe. Nem, nem félek a kutyáktól,ha félnék nem engedném a nem épp csöpp kutyámat (17kg)rotikkal meg német juhászokkal játszani, pff. Igenis van különbség ugatás és ugatás között testhelyzettel együtt nézve, azért remélem (nagyon remélem...)akinek kutyája van ezzel tisztában van :D


Akumi, neked külön köszönöm, pont erre voltam kíváncsi!

És ja, szerintem is gáz, hogy nem tudja kontrollálni a kutyáját.


"Szerintem te egyszerűen azon vagy kiakadva, hogy a kutya nem hagyta, hogy a labdáját elvegye a te kiskutyád:S (Hogy lehet "szolidan, nem pofátlanul" elvenni, ami másé? Az nem kifogás, hogy épp nem volt a szájában, attól még az övé.) Elég gyerekes vagy!"


Te meg nagyon melléfogtál, épp te vagy a gyerekes az ilyen hozzászólásaiddal, látszik mennyire értesz a kutyákhoz. A labda NEM a kutyáé, hanem a gazdáé, a kutya csak játszhat vele. És igen, van különbség az elvételben. Más, ha egy kutya megvárja amíg a másik lerakja és otthagyja a labdát és aztán óvatosan elhappolja és más, ha nyomul és erőszakkal akarja kitépni a másik szájából. Jól is néznénk ki, ha akármelyik kutya joggal nekimehetne a másiknak, mert épp hozzáértek a használaton kívül heverő játékához. Na persze ilyenkor jön az is, hogy ha pl. egy spániel védi tigrisként a labdáját és nekimegy az amstaffnak, az aranyos, mert labdabolond és milyen bátor, ha meg egy amstaff megy neki a spánielnek, az vérengző fenevad és pfujj.

2015. nov. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező voltam, csak másik profilból :D
2015. nov. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
84%
Akumi, szerintem a "boldog-boldogtalanok" hibája az, ha levizsgáztatják a kutyáikat, hanem a vizsgaszabályzaté és a vizsgáztatóké, akik esetleg nem kellően stabil vagy képzett kutyákat is átengednek. A kutya dolgozik, tanul, a gazdája örül, hogy elértek valamit - hogy mi is pontosan az a valami, az igazán nem rajtuk múlik, nem az ő felelősségük megítélni, hogy melyik kutya alkalmas terápiára és melyik nem.
2015. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Mondtam én egy szóval is, hogy kinek a hibája? Tisztában vagyok vele, hogy fejétől bűzlik a hal :)
2015. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Hát, az gáz, hogy nem tudja visszahívni, elvileg ha terápiás kutyára gondol az ember, akkor egy nyugodt, tökéletesen viselkedő kutya jut eszébe.

Másrészről, meg nem tudhatjuk, hogy a "magánéletében" hogy viselkedik, igazából lehet féltette a labdát, de nem tudom milyen fajta, vannak fajták, amik durván játszanak, én egyszer láttam egy ismerősöm 2 kutyáját játszani, azt hittem verekednek, közben meg csak játszottak durván. Nagyon durván:D De tényleg semmi karcolás nem lett rajtuk.

Plusz attól ,hogy szereti a gyerekeket, attól útálhatja a kutyákat...bár elvileg terápiás kutya ilyet nem csinál, szóval...ne vidd oda a kutyádat hozzá, ha ennyire bizonytalan a viselkedése.

2015. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!