Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz lakásba?! Csak szerinte...

Kuvasz lakásba?! Csak szerintem nem normális aki ezt komolyan gondolja? Ez állatkínzás, nem?

Figyelt kérdés

2016. febr. 7. 11:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
39%

Én képtelen lennék kutyát a kertben tartani, mert tudom, hogy falkaállat, és az emberek között érzi jól magát. Szinte az összes fajta.

1-2 fajtát tudnék csak mondani, aki szerintem nem való lakásba, és a kuvasz az egyik.

2016. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%
Azemberek többsége azt hiszi, hogy a kutya kintre való. Ez akkora baromság. Ha belegondolunk az a kutya egész nap egyedül van, csak akkor látna a gazdit amikor enni kap, mert sokan azt hiszik hogy ha van kert akkor nem kell a kutyáts sétálni vinni. Akert az egy nagyméretű ketrec, amit igazából 1-2 hónap alatt felfedez és utána csak felszik és alszik. Ugyanis nem fog a kutya magától lefáeadni a kertben, max ha felássa, széttúrja unalmában. Ha meg rendesen le van fárasztva akkor nem mind1 hova negy haza aludni? Ha lakásban van akkor tuti hogy leviszik sétálni mert muszály. Egy kutya akkor a legboldogabb és legkiegyensúlyozotabb ha a gazdi melett van. És igen, a kuvasz terelő kutya, de nem mindja nekem senki, hogy napi szinten járnaka kuvaszukkal meg a terelőkutyáikkal tereltetni!!! Jó biztos vanna olyanok, de a legtöbb ember nemengedheti meg magának,vagy nem érdekli.
2016. febr. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
82%
a kuvasz mióta terelőkutya?
2016. febr. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Terelő-őrző... ez részletkérdés de egyébként:

https://www.youtube.com/watch?v=OKIl3c0UXyA

Szerintem nagyon nem mindegy hogy hol van a "lefárasztott kutya". A fűtött lakásban ahol szenved a melegtől a nagy bundája miatt vagy a kertben. És a lefárasztott kutya szerintem nem azt kéne jelentse hogy lépni se tud a fáradtságtól.Te se addig sportolsz amíg össze nem esel.

És igen,ha már nem tudja őrizni a nyájat legalább a kertet had őrizhesse.

2016. febr. 8. 08:58
 15/19 anonim ***** válasza:
52%
Igen, csakhogy a fűtött lakást hűteni is lehet, nyáron mennyivel jobb mint kint a kertben a 40 fokban. Nekem is hosszúszőrű kutyám van, teljesen hozzá van szokva a lakás klímájához, mivel a kutyák alkalmazkodóa.
2016. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
79%
Egy ekkora kutyát viszont helyigény szempontjából nem érdemes lakásban tartani. Nem is az hogy nagy hely kell neki, mert csak elalszik valahol, de kikerülni egy ekkora kutyát, vagy lépten nyomon kutyába botlani egy lakásban nem lehet könnyű. :D
2016. febr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Manka68 ***** válasza:
84%

Mi kertes házban lakunk, a kuvaszunk általában odakint van. Igen, járunk vele sétálni. :-) Néha beengedem, mert nekem is igényem van a közelségére. :-) Viszont a folyosón megfordulni is alig tud, jól megtanulta "tolat" parancsot, a szobában kettőt lép és fordulhat vissza. Vicces, amikor csóválja a farkát a folyosón, és mindkét oldalon leporolja a könyvespolcot. :-)

Szóval egyszerűen nem fér el!! Sajnos! :-( El sem tudom képzelni, hogy panelban hogy lehetne megoldani a tartását, még akkor sem, ha a gazdi a munkán kívül minden idejét kint töltené a kutyával a szabadban. :-(

2016. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen mindegy, milyen kutya, ha normálisan viszik sétálni a mozgásigényének megfelelően, lehet lakásban tartani. Ja és ha pl kertes házban van az a kutya, de nem sétáltatják, csak kint van a kertben az rosszabb, nem fogja lefárasztani magát az a kutya, akkor is foglalkozni kell vele, és a kutyáknak amúgy is fontosabb, hogy az ember közelében legyenek.
2016. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
81%
Nekem már volt kuvaszom ezzel kezdeném.Nem csak a mérete és a természete miatt nem való lakásba.Aki ismeri a fajtát az tudja hogy egy ilyen kutya ha elordítja magát akkor olyan a hangja mint a mennydörgés.A másik dolog hogy nem való mindenkinek ez a fajta.Ha lakásban akarod tartani akkor szocializálni kell hogy a szomszédokat ne bántsa :) Valamint sok egyéb feladat is van amit meg kell tanítani neki ami nem kis feladat.Nem ilyen kutyában kell gondolkodni a lakásban tartás esetén.Ennek a fajtának az ösztönkészlete nem ehhez a tartási módhoz alakult ki az évezredek során.Arra meg befizetek hogy valakinek napi szinten van ideje órákon át sétálgatni -10 fokban az utcákon hogy megkapja a mozgásigényének megfelelő sétálást.Ha kifogsz egy domináns kutyát és nem tudsz vele bánni akkor veszélyes dologgá válhat.Szóval egyetértek a kérdezővel.
2016. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!