Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jogosan akadt ki...

Szerintetek jogosan akadt ki a nő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy hónapja van nálunk a kutyusunk, kis testű, 5,5 kg. Már szépen jön póráz nélkül, de a nagyobb kutyáktól fél, így általában, ha szembejön egy másik kutya, visszatesszük a pórázra.


Tegnap jött szembe egy német juhász a gazdájával (kb. velem egyidős csaj). A miénk pórázon volt, a német juhász pedig odarongyolt, és elkezdte szagolgatni, amit a miénk egy ideig tűrt is, de utána elkezdett bearaszolni mögénk, úgyhogy elindultunk a másik irányba. Közben a csaj folyamatosan szólongatta a kutyáját, az persze le sem tojta. Pár méter után a német juhász utánunk jött, elkezdte körbeugrálni a miénket, akinél itt elszakadt a cérna, odaugrott, és belemart a német juhászba. A csaj meg elkezdett velünk üvöltözni, hogy a "neveletlen dög" mit képzel, és hogy b...szódjunk meg a kutyánkkal együtt.


Én persze visszaugattam, aztán hazaballagtunk. :D


Szerintetek jogos volt? Persze mi is hibásak vagyunk, mert erélyesen ott kellett volna hagynunk a n.j.-t, de azért én úgy gondolom, az ő kutyája sokkal neveletlenebb volt, és talán nem is ártott neki, hogy kapott egyet.


2016. febr. 26. 10:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen debil van.

Figyelj, én egyszer, egyszer vittem el sétálni (AZ ERDŐBE) a - még - agresszív kutyámat láncos fojtó és szájkosár nélkül. Német juhász jön, kan-kan a felállás, és a német juhász nem fogta fel, hogy mi van az én kutyámmal. Jött volna bulizni, meg barátkozni, a kutyám meg már úgy őrjöngött, hogy ketten alig bírtunk vele, mert felénk is kapdosott...(nem mi neveltük ilyenné, épp az ellenkezőjét próbáljuk elérni).

Az az igazság, hogy ha valakinek nem behívható, BÁRMILYEN helyzetben a kutyája, akkor az ne vegye le a pórázról. És nem számít, hogy barátságos-e vagy sem. Nem az a lényeg. Hanem pont a durva esetek elkerülése miatt, ha nem behívható, akkor ne legyen lehetősége odarohanni egy keményebb kutyához, mert sajnos elég neveletlen vagy rosszul nevelkedett kutya járja az utakat. Engem kikerülnek, ha kitámad a kutyám, beszólnak, hogy miért nem lövetem már le, éssatöbbi, de ma mentem rokonhoz, panelpatkánytacskó meg pórázról két lábon őrjöng nekem meg még utánam is. Mondtam is a gazdájának, hogy gratulálok, hogy főnököt nevelt a kutyájából, és még csak rá se szól...

Mindig lesznek hülyék. Azt se felejtem el soha, mikor egyszer odaszaladt hozzánk egy kutya, a kutyám meg tök normális volt, se egy morgás, se egy feszülés, "oszt'" szalad a gazdája, hogy jajjj buksikám gyere onnét, mert ez egy harci kutyaaaaaaa......

Mondjuk szerintem nem jó, hogy "kapott" egyet a német juhász, mert bár nem ez az eset lesz az,de egy érzékenyebb kutyánál akár egy ilyen helyzet is kiválthat olyat, hogy utána ő is agresszívvé váljon a negatív tapasztalat miatt...de a gazdáját nyugodtan szóld le, és mond neki, ha legközelebb is lenne ilyen, hogy a saját kutyája érdekében ne engedje minden kutyához oda a kutyáját, mert nem biztos, hogy mindegyik jól nevelt. Lehet, hogy épp nevelés alatt áll..

2016. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Teljesen jogosan akadtál ki, Neked van igazad!!!

Számtalan esetben történt meg, hogy mi nyugodtan sétálunk póráz nélkül, s összefutunk pórázos (vagy szabadon lévő) kutyákkal, akik támadnak-őrjöngenek. Enyémet ilyenkor lábhoz rendelve kikerüljük őket, vagy épp lehúzódunk és lefektetem, szitutól-helytől függően. És még a másiknak áll feljebb, hogy hol a póráz, szájkosár...hát anyád!!! Annyit szoktam mondani, hogy nézze meg, az övé pórázon is támad és alig tudja visszatartani, enyém meg szabadon is közömbös...aztán otthagyom őket.

Amikor más kutyákat sétáltatva, tanítva el-elszaladtak más kutyákhoz, sűrűn elnézést kértem, és még a sajátot szidtam-fegyelmeztem le, hiába "nem bánt"...


Egy jó tanács: Vigyétek kutyafuttatós, szocializációs foglalkozásra a kutyust, ahol kiszeditek belőle a félelmet. Ugyanis a kutya így örök életében stresszel, ami se a testi, se a lelki egészségének nem hasznos...sőőőőőőőt, így még okozója is lehet támadásoknak :(

Könnyebb lesz az élet egy barátkozó, nyugis kis kutyával, aki elszimatol, eljátszik a többivel ;)

2016. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!