Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek, yorkshire...

Mi a véleményetek, yorkshire terrier, pekingi spániel, pekingi palota kutya, fajtáról? 21/F

Figyelt kérdés
2016. febr. 27. 11:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Először is, olyan, hogy pekingi spániel nincs.

A másik kettő az létező fajta.

A pekingi palotakutyák azok nagyon makacs, öntörvényű fajták. Évszázadok óta ölebként tenyésztik őket, tehát egy olyan ember ne akarjon ilyen fajtát, aki kint akarja tartani, nem ember közelében. Nem arra valóak, hogy kizárjuk a családból őket. Szeretnek középpontban lenni. Kicsit úgy tudnám jellemezni őket, mint amikor a kutya-macska kérdésnél írják, hogy a kutya az emberért van a macska meg úgy érzi az ember van ő érte. Hát a pincsik is ilyenek. Ettől függetlenül igazából egygazdás kutyák, és hűséges a gazdájukhoz, de azért csak mértékkel mutatják ki.

A yorkikat patkányozásra tenyésztették ki, engem egy picit zavar, hogy szerencsétleneket túl szaporították és ölebként kezelik őket, divat fajtává vált, holott ők terrierek. Munkakutyák, ha úgytetszik. Legalábbis arra lettek szelektálva/ kitalálva.

2016. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%
Első vagyok. Jogos a második válaszoló kijelentése, a pekingi spánielen nekem is megakadt a szemem.
2016. febr. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%

Nem értem, miért kellett #1-et leszavazni. Lehet kicsit bárdoatalan, de igaza van részben.


Ezek a "kutyák" nem léteznének az emberi "istent játszás" nélkül, mivel a természetben gyorsan kihalnának. Gyengék, nem képesek táplálékot szerezni - míg egy macska, vagy nagyobb kutyák falkába tömörülve sikeresen túlélnek "kint".


Sajnos eme fajokat amiket a kérdés írt, valóban csak 2 társadalmi réteggel látom: plázacicák, panelproli nők. Még a melegek, de ők nem réteg, hanem sima emberek.


A mi macskánk reggelire fogyasztana el egy yorkshire-t. A volt kutyánk pedig szó szerint lenyelné keresztbe.


Akármennyire is leszavaztok, az az igazság, hogy ezek a fajok egy torz túlnyesztési folyamat következményei - lásd azt a kutyát ami a SteinerKristófnak van - természetben, vadonban meddig bírná? Az első macska agyonveri.

2016. febr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
56%

Ha választani kell, egyik sem...

Akkor inkább magamhoz veszek egy jókora macskát, ami az első pofonnal elintézi ezeket a zsebterroristákat.

2016. febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Én imádom a kistestű kutyákat a yorkit különösen de abból csak egy méret van az is 2,5-3kg az pont elég kicsi annál kisebb nem kell akinek meg igen annak ott van a csivava.

Terrier szóval örül az egymásfél órás sétáknak. Ha hideg van akkor a szobába is le tudod mozgatni labdázással és kint rövidebb sétát tenni. Jópofa kiskutyák ha rendesen van nevelve.

2016. febr. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Sötétség uralkodik a fejekben. Nekem dobermannom és tacskóm van, mindkettő kutya, ne ezen éljétek ki a frusztrációtokat, ettől nem tűntök keményebbnek.
2016. febr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%

#8


Mindkettő képes túlélni a vadonban, vagyis igen kutyák. És nem az emberi faj bohóckodásának végeredménye.

2016. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Aranyosak, kedvencnek jók szerintem. Viszont komoly célokra alkalmatlanok.
2016. febr. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

Pekingi spániel tudomásom szerint nem létezik.

Amúgy a kistestű kutyák nem annyira szimpatikusak, főleg a felsoroltak. De ha már ezek közül kellene egyet választanom, akkor a yorkie (nem a szaporítós, hanem a valódi yorkie) a leginkább szimpatikus, mert terrier. Csak a legtöbben ezt sajnos elfelejtik.

2016. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

8. válaszolónál a pont :)


A yorkshire terrier kis mérete ellenére rengeteg energiával rendelkezik. TERRIER, annak minden előnyével (energikus, dolgoztatható, lelkes tanuló) és hátrányával (akaratos, sokszor önfejű, erős vadászösztöne van). Persze vannak egyedenként eltérések, nem ritka a nyünyőke, mindentől rettegő yorki sem manapság, de a klasszikus yorkik azért kemény kiskutyák :D


A pekingi spániel nem tudom milyen.


A pekingi palotakutya bármilyen komolyabb sportra, munkára alkalmatlan, kicsit együgyűek is szerintem. Viszont nagyon jó fejek, ha ilyen kutyád van, biztos nem fogsz vért izzadni a nevelésével és nem forgatja föl fenekestül az életedet. Házi kedvencnek, lakásba, szerintem remek kutyák, nem túl hevesek, praktikus méretűek. Én akármennyi pincsivel találkoztam, mindegyik kedves természetű volt.

2016. febr. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!