Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek, yorkshire...

Mi a véleményetek, yorkshire terrier, pekingi spániel, pekingi palota kutya, fajtáról? 21/F

Figyelt kérdés
2016. febr. 27. 11:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%
Ja és sokszor látok pasikat is ilyen kicsi kutyákkal sétálni, többen mondták, hogy kifejezetten az ilyen kicsi fajtákat szeretik :D
2016. febr. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%

A yorkshire terriert régen a szövőgépek közt elszaporodott patkányok megfogására tenyésztették ki, mert kis mérete miatt mindenhova befért, tehát alapvetően egy karakán, hasznos és agilis kis jószág.

A pekingi palotakutyákat azért hozták létre mert régen kiváló jelzőkutyák voltak, remek hallással és figyelemmel, tehát a palota és királyi család őrzésében töltött be fontos szerepet.


Ne nézzünk le egyetlen kutyát sem a mérete miatt, mert a maguk nemében ezek az állatok is kiválóak. Az, hogy divatkutyaként mára mi lett belőlük egy teljesen más kérdés. De ugye ez a problematika még nagyon sok nagyobb testű fajtára is igaz, hiszen manapság a legtöbb kutyát már nem arra a célra használjuk, amire annak idején kitenyésztették, hanem csupán kedvtelésből, társállatként tekintünk rájuk.

2016. febr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
12-es válaszolónak: egy dologban tévedsz, egyébként egyetértek veled. Mégpedig abban tévedsz, hogy a palotakutya tanításánál nem fog vért izzadni. Elárulom neked, hogy pontosan annál fog vért izzadni. :) Kva nehéz őket tanítani, és megtalálni azt, amivel lehet őket motiválni. Elmondom miért, nemes egyszerűséggel, azért mert lesz*rja, hogy mit akarsz tőle. Nem munkakutya, tehát neki ez nem érdeke,nem minden vágya, hogy úgy ugráljon, ahogy a gazda fütyül. Nagyon sokszor még behívni is külön procedúra őket és nem azért, mert nem tuják a parancsszót, vagy hogy mert mit jelent. Én nagyot mosolyogtam annál a résznél a 101 nagykutya adásán amikor bemutatják a fajtát és mondják, hogy "ne várjunk csodát ha magunkhoz hívjuk, általában nem jönnek". Ez tényleg így van. A terrierek is valóban makacs kutyák, viszont valamilyen szinten azért ők szeretnek tanulni, hiszen az a lételemük, hogy dolgozzanak. Na a palotáknál meg adott egy szintén baromi makacs kutya, aki meg még dolgozni se szeret :P Nem mondom azt, hogy nem lehet őket tanítani, mert nincs buta kutya, csak kevésbé kitartó gazdi, viszont én speciál eléggé vért izzadtam azért, hogy elérjem nála azt a létminimumot amit a többi kutyámnál gond nélkül elértem. (behívhatóság, szocializáció, póráz nélküli séta, ül, fekszik, marad és a többi)
2016. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Első vagyok. Én kérek elnézést, a véleményemet kérdezték, én pedig leírtam.

VISZONT (!) nem vagyok kíváncsi a ti véleményetekre rólam :)

Megjegyzem, van kistestű kutyám nekem is.

2016. febr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem a véleményedet, hanem a stílusodat pontozták le. Lehet véleményt mondani úgy is, hogy nem bántasz meg másokat a lekezelő válaszoddal.
2016. febr. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem a kérdező a tibeti spánielre gondolt. Sajnos én nem ismerem a fajtát, de talán más igen.
2016. febr. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
84%
Aki megbántódik egy névtelen válaszadó bunkó válaszán, annak igen szegény élete lehet. Ugyanúgy mint annak, aki ismeretlen emberek véleményére ad. Én válaszoltam a kérdésre. Te megtetted? Ha igen, akkor további szép napot, ha nem, akkor hajrá.
2016. febr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
48%
Válaszoltam #12,#16-os válasz.
2016. febr. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
65%
Yorkit patkányfogásra tenyésztették ki anno, egy vagány kis kutya lenne, ha nem lenne tele beltenyésztett, túlvédett kutyusokkal a fajta.
2016. ápr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk yorkshire terrierünk van, iszonyú sok szeretetet ad.
2016. ápr. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!