Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá a szüleimet...

Hogyan vegyem rá a szüleimet hogy lehessen még egy kis testű kutyám?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk budapesten, van 4 db zebrapintyem, meg egy máltai selyemszőrű kutyám (ne úgy képzeljétek el mint egy kiállításra hurcolt divatkutyát) az egyik barátnőméknél ma születtek kiskutyák. (westie-yokshire terrier) 7 kicsi született, eddig mindegyik egészséges, és nagyon aranyos. A kutyám lassan már 6 éves, fiú, de szerintem ha nem foglalkoznánk az új kutyussal sokkal többet, akkor nem lenne vele baja. Anya azért nem szeretne mégegyet, 1. Mert a rokonainknak is volt egy yorkijuk, és az vad, meg ugatós volt (szerintem ez abszolút függ a neveléstől és a bánásmódtól) 2. Hogy "lakásba egy is elég". Apa pedig azt mondja, hogy ezzel (a mostani kutyussal) sem foglalkozunk eleget, pedig Én minden nap legalább egyszer leviszem, de legtöbbször 2x, 3x (télen max 2x) adok neki enni, fürdetem, fésülöm, szeretgetem, takarítok utána (néha bepisil ha nincs időm levinni reggel, de akkor is leviszem amint hazaértem). Aki esetleg véletlenül találkozott westie-yorki keverékkel, elmondhatná a véleményét, hogy mennyire kezelhető, milyen a vérmérséklete, stb...

16 l



2016. márc. 3. 21:23
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Ma volt lent 2x, most viszem le vacsi útán! Ma eddig kb 70 percet sétált! Nem mindig csak a hibákat kéne keresni! Szerintem még mindig jobb helye lenne nálam mint egy sintértelepen!
2016. márc. 3. 22:04
 12/31 A kérdező kommentje:
Gondolom kertes házban! Az egész más, mint lakásban!
2016. márc. 3. 22:05
 13/31 anonim ***** válasza:
Ebből már ugy se magyarázod ki magadat. Ha nincs elég időd rá akkor nem kell neked kutya. Ha meg a szüleid, nővéred sétáltatják amikor meg nincs időd rá akkor meg jóhogy nem akarják hogy legyen mégegy. Játszópajtásnak nem lehet mellé kutyát venni amugy se. Egy idő után(1-2 év mulva) megunnyák egymást és már nem játszanak egymással (4 embert ismerek akinek 2 kutyája van és 1-2 év mulva már sz@rnak egymásra kivétel nélkül) szóval nem kell neked még egy kutya
2016. márc. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Ma eddig kétszer volt lenn?? Mi lenne ha azt mondanám hogy egy nap este tízig csak kétszer mehetsz wc-re? Nem megbántani akarlak de ez tényleg nagyon kevés. Kérdezted hogy van-e kutyám, van, és nemrég jöttünk fel a mai ötödik sétából-labdázásból. 21 éves vagyok, vártam addig a kutyázással amíg nem tudtam ténylegesen megfelelő minőségű és mennyiségű időt szánni rá.
2016. márc. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

1. Egyszobás panellakásban lakunk.

2. Nem csak a hibákat keressük, hanem az előnyöket is, de eddig sajnos olyat én nem találtam.

2016. márc. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Mate2004 ***** válasza:
13%
Úristen ennyien szánnak erre az emberre időt?
2016. márc. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy ott a család többi tagja és ez remek dolog, de a kutya kié? Kinek kellett? Anyukádék mondják, hogy kell még egy kutya? Ha a család többi tagjának kellene sétáltatni, neki okozna lekötöttséget, a szülők nagy része tök jogosan nem egyezne bele.

A 70 perc lófitty, egy hosszú séta.

Nekem havanese-tacskó-snautzer keveréken van. Reggel 6:45-kor indulok, délután leghamarabb 16:00-ra érek haza. Rossz a kutyának, hogy egyedül van, valóban. De amikor hazaérek 2 óra séta majd 2 óra pihi és 1,5 óra séta.

Amikor később érek haza 3-4 órás séta van.

Most kb 50 perce jöttünk fel.

Hétvégén pedig, mivel időm van, rengeteget sétálunk.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy rengeteg kiskutya van a környéketeken, velük is tudna játszani. Csak kellene annyi ideig lent lenni, hogy észrevedd, mikor és hol.

2016. márc. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

két kutya nem kétszer annyi gond, hanem hússzor.

a mostanira sincs elég időtök vagy kedvetek ahogy látom, a másikhoz se lenne. és nem törvényszerű, hogy majd foglalkoznak egymással. mert ilyen is van, elvan a két kutya egymás mellett, le se tojják egymást. mintha a másik nem is létezne. de gond, macera, az sokkal több van velük.

2016. márc. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
A mostanit sem gondozod rendesen, anyudék meg "érthetetlen módon" nem akarnak pluszmunkát a nyakukba. És nem szeretnék, hogy ezentúl ketten pisiljék össze a lakást.
2016. márc. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%

Azt is figyelembe kell venni, hogy két kutya kétszer annyi pénz. Kaja, oltások, kozmetikus, állatorvos, nyaraláskor esetleg kutyapanzió. Sétáltatni még lehet őket együtt, de hiába viszed őket egyszerrer oltani, a számla duplája lesz. Azt viszont a szüleidnek kelll állnia.

Minden kiskutya aranyos, és bizony nehéz megállni, és nem hazavinni egyet. De az lenne a legjobb mind a kutyusoknak, mind nektek.

2016. márc. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!