Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Van a lépcsőházban...

Mit tegyek? Van a lépcsőházban egy lakó akinek két kutyája van egy kisebb meg egy nagyobb testű harci kutya. Van két gyermekem egy 12éves fiam meg egy 16 hónapos lányom. Féltem őket nagyon! Meg persze nekem is van egy pici kiskutyám őt is féltem.

Figyelt kérdés
Az a probléma hogy a gazda nem tesz pórázt rájuk a lépcsőházban sem nem hogy kint!!Nem tudom hogyan lehetne ezt szóvá tenni.Nem szeretném megvárni hogy tragédia történjen!Az egyik lakóra már rátámadt a nagyobbik.Kinek szóljak?Hatóságnak?Nagyon félek segítsetek!Nem szeretnék rettegve hazajárni!A gyermekeimet biztonságba szeretném tudni!!!

2016. máj. 1. 07:46
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
94%

Esetleg kitehetnél egy papírt a lépcsőházban feltűnő helyre (nyomtatóval nyomtatva lenne azon a szöveg, nem kézzel írva). "A kutyákat pórázon kötelező sétálni vinni" - és melléírni a vonatkozó jogszabályt.


(+ Ne félj ennyire a kutyáktól, mert azt megérzik, nagyon érzékeny állatok.


Lehet, hogy valamikor volt rossz élményed, ami kutyával kapcsolatos és amiatt félsz - vannak módszerek, amivel csökkenthető az ilyen félelem.)

2016. máj. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeid érdekében azért kicsit összeszedhetnéd magad, ilyen nyuszi hozzáállással hogy véded az érdekeiket?

Becsöngetsz a gazdához, és elmondod ezeket a dolgokat. Ha a szokásos arrogáns kutyatartóval állsz szemben, akkor pedig figyelmébe ajánlod a pórázrendeletet és a megszegéséért járó pénzbüntetést.

2016. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
7%

költözzetek. bunkók ellen nincs más megoldás :(

próbáljatok meg beszélni vele első körben, de a hatóság nem hiszem h közbe fog avatkozni, csak azért mert valakire rámorgott egy kutya...

2016. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
84%
Na jó, mi az, hogy "rátámadt"? Ez pontosan mit jelent? Csak mert pont ebben a szituban vagyok, egy kis tacskó, meg egy sharpei keverék kutyus gazdijaként, akik itt élnek évek óta, ismeri őket mindenki, és nem teszek rájuk pórázt soha, akkor sem ha a nagy "harcikutya". Senkit nem zavarnak, mindenki imádja őket, aztán egyszer itt volt a szemben lévő lakás főbérlője (itt se lakik, csak akkor idebojszintott) és NYILVÁN be kellett szólnia a nagyokosnak hogy úristen ez harcikutya, azonnal tegyek rá szájkosarat meg mit tudom én. :D Egy bamba kis medve amúgy a kutya, a légynek sem tudna ártani. Nem kell ennyire ráparázni egy nagy kutyára, harcikutya meg nincs. Ne haragudj kérdező, de ez egy ilyen hisztérikus kérdésnek tűnik. Nálunk is van a lépcsőházban néninek "picikutya", eddig csak 3X harapta meg a nagy harci kutyámat, ráadásul hátulról, úgy, hogy az enyém már nem mer lemenni a lépcsőn ha ott a kis dög, nekünk kell megvédeni. Ennyit a pici kutyusokról... :D Esetleg beszélj a gazdával, barátkozz össze a kutyákkal, barátkoztasd meg velük a sajátodat is.
2016. máj. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
95%

Ha valóban támadás lett volna, már nem lenne ott a kutya. Menj oda a szomszédhoz, ismerkedj össze a kutyákkal, több, mint valószínű, hogy csak a rossz előítéletek miatt félsz.

Az én kutyámtól is sokan félnek a házban, pedig nála jámborabb kutya nincs a környéken. Bullterrier, de ez nem jelenti, hogy vérengző vadállat. Ellenben több olyan kistestű kutya is van nálunk, akik mellett nem lehet elmenni, mert azonnal bokán harap.

2016. máj. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy harci kutya? Ilyen fajta nincsen.

Elsősorban a gazdájának kell szólnod.

Másodszor, ha ez süket fülekre talál, akkor a jegyzőnek az önkormányzaton.

Mit jelent az, hogy "rátámadt"? Megharapott egy embert?

2016. máj. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nincsen nyuszi hozzáállás nekem is van egy bischon havanese.Még csak most fogunk oda költözni.A támadást az egyik kisgyerekes lakó mesélte.Meg abszurdnak tartom hogy a kutya gondol egyet aztán csak úgy bemegy az idegen lakásba mert nyitva az ajtó.Nincsenek megnevelve.Azt kifogásolom hogy mikor lehozza őket nem pórázon teszi.Képzeljétek el azt a szitut hogy mész fel a lépcsön veled szemben meg a kutya robog le a lépcsőn és majd fel lök.Szűk a lépcsőház.Nekünk azért lett kutyánk hogy a kisfiam leküzdje a kutyáktól való félszét.2 éves a kutyus azóta nem fél.Annak idején egy mások lépcsőházban volt egy "harci"kutya bocsi a kifejezésért de nem ismerem a fajta nevét! Szabadon volt félelwmbw tartotta a lakoközösséget vicsorított folyt a nyála.A gazdája mindig verte úgy szökött ki .Szóval annak idején a kisfiam 2-3éves volt ráugrott a babakocsira a fiam azóta félt a kutyiktól tök mindegy mekkora volt.Úgy hogy kedves egyik válaszoló nem spirázom túl!!!Jogszabály van rá hogy a kutyát pórázon szabad vezetni főleg lépcsőházban.Nem itélkezni kell hanem választ szeretnék kihez fordúljak vagy hogy hívjam fel a gazdi figyelmét hogy ne legyen probléma!Meg ti mernétek hagyni hogy a gyereketwk ezek után egyedűl közlekedjen a lépcsőházban?Ő nem tudja elrejteni a félelmét!!!
2016. máj. 1. 11:01
 8/56 anonim ***** válasza:
90%

Az én kutyámra is állították, hogy morog, holott csak büfögött egy embereset kaja után.

Ha tényleg támadás történt volna, azt a kutyát már nem látnád.

2016. máj. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
93%
"Az egyik kisgyerekes lakó mesélte..." Tipikus, anyukák rémtörténetekkel riogatják egymást mert nincs jobb dolguk, és baromira unatkoznak. Általában a szebb fiatal lányokat, kutyásokat, egyetemistákat találják be, és próbálják elüldözni. Pontosan miből állt a támadás mert még mindig nem mondtad? Továbbra is az a tanácsom, hogy nem hisztérikusan rettegni kell, hanem beszélni a gazdával és megbarátkozni a kutyákkal. Szépen elmondani neki, hogy legyen kedves pórázon tartani a kutyákat, de persze nem ilyen idegbetegen mint ahogy a gyakorin előadtad.
2016. máj. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!


Ne haragudj, de itt válaszolok a privátra. Az, hogy felállt a szőr a hátán, nem kutyatámadás. Ezért igazán felesleges ennyire félned a kutyustól.

2016. máj. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!