Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapás esetén mit lehet...

Kutyaharapás esetén mit lehet tenni a gazda és a kutyák ellen?

Figyelt kérdés
A gyerekemet ma reggel iskolába menet megtámadta két kutya az egyik házból. Jelenleg a baleseti sebészeten vagyunk, a rendőrök szerint a menhelyet kell felhívnom, hogy elvigyék a kutyákat altatásra, mert magánterületen vannak, de már többször szóltam a gazdának, hogy a kutyák agresszíven viselkednek és tessék, megtörtént a baj, persze ő már nincsen otthon. Ilyen esetben mi a teendő? Természetesen feljelentést fogok tenni, és nem nyugszom addig, amíg a kutyákat el nem tűntetik, de mivel a rendőrök nem voltak valami segítőkészek és a látlelet is készül, bár több öltéssel kell összevarrni a fiam kezét, törése is van és a válla is sérült, nem tudom mi egyebet lehet tenni hogy egyrészt mi is megnyugodhassunk és mással se történhessen meg hasonló.

2016. jún. 15. 08:02
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%
Remélem a gazdi kipereli alólad a kis putridat is! :D a gyereket meg el kell venni tőled veszélyeztetésért, mert valami nem stimmel veled agyilag.
2016. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én ikább téged kötnélek meg. Istenem és még örökítetted is ezt a hibás gènt...az ilyen hülye szülők miatt hülyèk a mai gyerekek. Legalábbis a többségük.
2016. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
95%

El kell hogy keserítselek...az ügyvéded szèpen takarózik a paragrafusokkal egy csomó pénzt legombol rólad, a pert pedig el fogod veszíteni ha egyáltalán eljut a bíróságra. :D de mint tudjuk az most nem működik, szóval az "ítélet" és az egyéb hangzatos szavak amiket most lepötyögtél feleslegesen semmit sem érnek.

Remélem a gatyád is rámegy a perre...akinek van egy kis agya az tudja, hogy ezek felesleges körök, az ügyvéd meg..pfff.

Te valami tipikus otthonülő csúnya, igénytelen elhanyagolt anyuka lehetsz, akinek az a legnagyobb szórakozása, hogy mások után kémkedjen és kitalálja másoknak hogy kell viselkednie. Talán gyerekkorra vezethető vissza. Te voltál a pattanásos duci kislány akit mindig bezártak a suliban a szekrénybe? :D

2016. jún. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

# 39:


Az lett a vége, hogy visított egy sort a kutyás háza előtt, az meg adott neki egy kis pénzmagot, és máris győzött az igazság!

2016. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük csak meg közelebbről azt a kormányrendeletet... először is, nincs benne ilyen, hogy "ha a kutya bárhol". A 4. sz. mellékletben pontosan meg van határozva, hogy milyen kimenetel és milyen körülmények! között mik a jogkövetkezmények.

Tehát, amennyiben a sérülés 8 napon túl gyógyuló, ÉS

d) "saját territóriumon, az ebbel nem egy háztartásban élő személynek" következik be, akkor a jogkövetkezmény lehet:

17/C. § (3) A járási állat-egészségügyi hatóság az ebtartót

a) írásos figyelmeztetésben részesítheti,

c) az eb tartási körülményeinek megváltoztatására és szigorúbb tartási feltételek kialakítására kötelezheti.


Ennyi, akármit is halandzsázott neked össze az ügyvéd, más lenne ha az eset közterületen történt volna, de nem ott történt, és ez egy jelentős körülmény. Sajnálom hogy a fiadnak a saját bőrén kellett megtanulnia, hogy nem nyúlkálunk be idegen kutyákhoz a kerítésen, ezt neked kellett volna időben megtanítani, akkor nem jártatok volna így.

2016. jún. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%
Kedves anyuka ! Őszintén szolva a pereddel és mi egymás saját magad alatt vágtad a fát .mint már elözö válaszomban leirtam lehet ,hogy iskolázott , idomitott kutyárol van szo .. ( ami rolad nem mondható el ... azok után amiket itt leirtál megkérdöjelezem a 8. Osztályodat is ... ) ha igazam van a gazdi kiperel a bugyikádbol is .. ;)
2016. jún. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
Szegény! Próbáljuk megérteni őt is! :D a pasija biztos elhanyagolja,másnak meg nem tetszik és valahogy le kell vezetnie a feszkót. Te vagy az a "nő" akit tuti minden szomszéd rühell a környéken. Nálunk is volt egy ilyen,de hamar kicsináltuk és elköltözött.
2016. jún. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%

Először is. Ha valóban megtörtént van neki egy jogi menete, már százan leírták. Az aki csak annyit tud benyögni, hogy le kéne lőni, inkább őt kéne falhoz állítani és lelőni ennyi erővel. Könyörgöm, nem a középkorban vagyunk, vagy akinek ennyire futja mentálisan az húzzon el valahova botokat meg köveket ütögetni egymáshoz.


Másodszor. Mivel először nem írt le normális tényeket meg az egész sztorit, így nem kéne tanácsokat osztogatni amíg azt se tudni mi történt. Ugye, mert a második kommentjében már ki is bukik, hogy valójában nem is a kutya volt a hibás.

Épelméjű ember nem engedi a gyerekét kerítésen átnyúlkálni, meg etetni a kutyát amelyiken látni hogy még őrjöng is. De te engedted. Akkor csak gratulálni tud mindenki.


Harmadjára. Az egész sztori annyira abszurd és össze-vissza duma megy a többi kommentben is utána hogy szinte biztos hogy kamu. Felesleges provokatív hülyeség, nyugodtan törölni lehetne. Ha tényleg megtörtént akkor meg lásd második pont. Remélem eljut az agyadig, hogy hanyagság, fiatalkorú veszélyeztetése, 8 napon túl gyógyuló sérülése és esetleg még rágalmazás miatt is beperelhetnek téged, ha nagyon elkezdesz vergődni. Itt te voltál a hülye senki más. Maximum a gazda rakhatott volna fel sűrűbb drótkerítést amin nem lehet benyúlni, de ezt megint nem írja elő semmilyen törvény, ráadásul még ha csirkeháló méretű lyukak vannak rajta, akkor is az ujját át tudja dugni, akkor azt harapta volna le. Mert te akkor se szóltál volna rá, hogy közelébe ne menjen a kerítésnek.


És már eleve ott kibukik a dolog, hogy a rendőr nem azt mondja hogy a menhelyet hívd fel és el is viszik rögtön, eleve bírói végzés nélkül a lábát be nem tehetik magánterületre. Bullshit az egész, nyugodtan törölhető.

2016. jún. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
Hat éves lehettem amikor karácsony környékén a nagynénimnél voltam. Azzal szórakoztam, hogy a kerítéseknek a beton alapjára esett havat lekotrom séta közben. Az egyik háznál volt kutya ezért a nagynénim fogta és gyorsan lelökte a kezemet. Én csak néztem majd amikor meghallottam az ugatást, és egy csattanó álkapcsot rájöttem mi lett volna ha a ő nem lép közbe. DE ha megharapott volna biztos engem csesznek le a szüleim, talán még meg is vernek. Engem úgy tanítottak, hogy más kutyájához nem nyúlkálunk be!!!
2016. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!