Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért nem szánnak pénzt...

Sokan miért nem szánnak pénzt kozmetikára? Inkább otthon minden szaktudás nélkül nyírják a kutyáikat

Figyelt kérdés

Kutyakozmetikus vagyok, nem véletlenül ez is egy szakma.


Vannak időnként olyan vendégeim, akiket eddig otthon nyírt a gazdi aztán mikor gáz van,akkor már inkább elhozza.

Gondolok itt benőtt körömre,a talpszőrre már durva szinten csomós,tele van toklásszal és miért sántít a kutya? :O, akkor a nemi szervek körül is kb mint a beton úgy össze van állva,mert Fifike ott nem szereti ha nyírjuk. A füleik is borzasztó állapotokban szoktak lenni.


Legalább évente 2x szakemberhez elvinné a legtöbb ember a kutyáját nem lennének ilyen gondok. Az,hogy a csomók alatt meg rohad a kutya bőre ne is beszéljünk. De azért jó móka otthon nyírni a kutyát és a részletekre nem figyelni!!!


Mellesleg esztétikailag is úgy néznek ki mint akit egy másik kutya megtépett.


Míg nem raktam le a szakmát addig kozmetikushoz hordtam a kutyákat,mert azt akartam évente 2x-3x teljesen rendben legyenek!


Nem várok megoldást a kérdésemtől,de megfogalmazódott bennem,meg hátha van aki otthon nyírja a kutyáját és tudna vmi magyarázatot adni arra,miért nem egyszerűbb évente 2x-3x elvinni az ebet.


Egy kutyás csoportban vki írta,hogy 4-5 nap volt mire a két kutyát lenyírta,most komolyabb jobb otthon szenvedni?

Mint sem 1,5-2 óra alatt teljes generálban rendben van a kutya?


2016. jún. 19. 12:18
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
88%

Mudim van. Eleve, ha egy ilyen kutya rendesen ápolva van, nem kell semmi kozmetika,de szerintem a legtöbb kutyára igaz az, hogy ha valaki normálisan törődik vele, akkor olyan állapotok nem lesznek, amilyeneket leírtál. Az már durván elhanyagolt, ha be van nőve a körme meg a csomók alatt rohad a kutya bőre. Oké, lehet, hogy nem lesznek csodaszépek kozmi nélkül, de ilyen durva állapotok sem lesznek, ha a gazdi rendesen törődik a kutyával és odafigyel.

Én a kutyámat lenyírom nyáron. Nem teljesen rövidre, csak 2-3 cm-re. Ennél a fajtánál nagy viták vannak, hogy kell-e, én úgy vettem észre, hogy az enyém jobban szereti nyírva. Magamnak nyírom. Nem sokkal csúnyább, mint amikor egyszer a kozmi csinálta, de ha az is lenne, pont nem izgat.

Régebben jártunk kiállításra, előtte minimális kozmetika kellett, amit simán megcsinálok itthon.

Szóval nem tudom, mi olyat tudna a kozmetikus csinálni, amit én nem tudok.

2016. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
15%
nyugodj meg,persze,hogy szeretem,hogy nincs toklásza, szeretm, átvizsgálom.
2016. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Csodálkozol, mikor olyan kérdések vannak, hogy elütötte a kutyát az autó, mit tegyek? Milyen házi módszert tudtok?

Megveszik a kutyát az első szaporítónál, moslékkal etetik, az ilyen nem ad pénzt kozmetikusra.

2016. jún. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Falun ez nem divat, de ott az állatorvos is csak azért mert évente 1x kötelező oltatni. A kutya ott "értéktelen" a szomszédtól van, örzi a házat ha elpusztul akkor a ...kanénitől megint lesz. Menhelyi kutya szintén "ingyen" van, és örüljön hogy kap enni, és hetente 1x elvisszük sétálni. A szaporítós kutya hát ocsóért vót, és majd az állatorvos évi 1x az oltásnál megnézi. Esetleg ha már tényleg nagyon gáz elvissszük 2 évben 1x kutyakozmetikushoz, amikor már olyan büdös, hogy hányunk a szagától a lakásban.

Ha tenyésztőtől vette drága pénzen akkor meg el fogja hordani kozmetikushoz, meg állatorvoshoz meg mindenhova, mert hát az egy drága kutya!

2016. jún. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
74%
Akkor erre csak annyit reagálnék .. bolognese -máltai keverékem van .. állandoan teli van toklásszal arrol nem beszélve ,hogy csomosodik a szöre is ... elakartam vinni kozmetikushoz .. elmondtam neki ,hogy NEM DIVAT KUTYA KELL ÉS NEM AKAROM ,HOGY UGY NÉZZEN KI MINT EGY PATKÁNY ... jött a válasz ... Ennek a fajtának igy kell kinézni .. inkább elmentem megvettem mindent amire szükségem volt .. érdekes .. egy fésüvel simán kifésülöm a kutya szörét és ugy néz ki olyankor mint egy kis jeges medve . Annyit még hozzátennék, hogy aki rendszeresen fésüli ( igy távozik a hullo ször is ) annak sosem néz ki ugy a kutyája mint ahogy te leirtad ... akkor egy fürdetésért és egy fésülésért minek fizetnék ezreket ha én is megtudom csinálni ???
2016. jún. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
56%

le lettem nullázva,mutatja ezen weboldal értékeit is.

Gondját viselem az állataimnak,persze, jól is érzik magukat. De nem viszem szállodába,de rendesen etetem ,edzem őket. Szeretem őket, hetente 2x elbolondoloznhatnak a fiammal,meg velem. NEM alszanak velem az ágybancsak kint az óljukban,de minőségi az étkezésük. Rengetegetet költök rájuk.Szeretem őket.Nyilván,erőn felül nem megy. Az első a fiam.

ha ezért rlítéltek, lelketek rajta.

2016. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
66%

Igen kedves kerdezo biztosan egy kutya bundajanak rendbetetele, es mondjuk egy beteg allat orvoshoz valo elvitele "ugyanaz" a kategoria...


Lehet picit serto leszek, de valamifele onigazolast varsz, hogy feltetlen mindenkinek igenybe kene venni a szolgaltatast, amit a kozmetikusok kinalnak? Nincs eleg munkatok? + Amugy velhetoen a kutyaknak egy szenvedes volt a elete amig meg nem jelentek a kutyakozmetikusok(laza minimum 10000 ev miota a kutya az ember mellett el)...


Mar ne haragudj, de kerdeztem mar az elobb is MIT TUDSZ TE, amit mondjuk en otthon nem tudok megcsinalni? A legtobb ember nem cicomazza a kutyajat(mivel nincs ra szuksege a kutyak 95%-nak), ettol meg vidam elete van annak a joszagnak.


Tehat elfogadom, hogy bizonyos esetekben van szukseg egy kutyakozmetikus "segitsegere", de azert kerlek ne emeld egy szintre oket egy allatorvos munkajaval.

2016. jún. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
24%
ja,a péánzhiány nem érthető.ok. ELÁDTSAM MAGAM.
2016. jún. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
61%

nekem borderem van, heti 1x átfésülöm és a nemi szervénél és a vébélnyílásánál levágom a szőrt, mert nem engedi kifésülni, viszont iszonyatosan csomósodik neki-illetve csomósodna-, ezenkívül, ha túl nagynak találom, levágom a karmát is. Évente 2-3x megfürdetem és ezzel le is tudtam a szőrápolását.

Van még egy rövid szőrű jackem, őt furminátorozom egész évbe+körömvágás+fürdetés.

Ezekhez szerintem nem szükséges tanfolyamot végezni csupán józan paraszti ész kell.

Én inkább azt találom elkeserítőnek, hogy sok kutyakozmetikus milyen undoríróra nyírja le a kutyákat. Egy yorkit nullással letolnak, csak a fején marad egy kis szőr, pedig ők úgy szépek ha gyönyörű hosszú szőrük van, ha nem is földig érő, de azt megközelítő. Ugyan ezt csinálják a máltaival, a bichonnal és minden kis társasági kutyával, a szerencsétlen uszkárokról nem is beszélve. De olyan is van aki egy hosszra letolja a pumit is. Nem hiszem el h olyan nehéz lenne 3x átállítani a magasságot a nyírógépen...

a legtöbb kutyakozmetikus azért nem 3,5 K-ért nyírja a kutyát, hanem többért.

amúgy apám haját is én vágom géppel és nem egy hosszúra, nincs fodrász végzettségem, de mégis meg tudom csinálni. Sőt sütni is szoktam hiába nem vagyok cukrász.

2016. jún. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
44%

Szálkás tacskóm volt, sose látott kutyakozmetikust, a HJCH 4 kiállításból meglett.

Egy banki alkalmazott (csak azért, hogy tudd: szaktudásom nulla)

:P

2016. jún. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!