Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért nem szánnak pénzt...

Sokan miért nem szánnak pénzt kozmetikára? Inkább otthon minden szaktudás nélkül nyírják a kutyáikat

Figyelt kérdés

Kutyakozmetikus vagyok, nem véletlenül ez is egy szakma.


Vannak időnként olyan vendégeim, akiket eddig otthon nyírt a gazdi aztán mikor gáz van,akkor már inkább elhozza.

Gondolok itt benőtt körömre,a talpszőrre már durva szinten csomós,tele van toklásszal és miért sántít a kutya? :O, akkor a nemi szervek körül is kb mint a beton úgy össze van állva,mert Fifike ott nem szereti ha nyírjuk. A füleik is borzasztó állapotokban szoktak lenni.


Legalább évente 2x szakemberhez elvinné a legtöbb ember a kutyáját nem lennének ilyen gondok. Az,hogy a csomók alatt meg rohad a kutya bőre ne is beszéljünk. De azért jó móka otthon nyírni a kutyát és a részletekre nem figyelni!!!


Mellesleg esztétikailag is úgy néznek ki mint akit egy másik kutya megtépett.


Míg nem raktam le a szakmát addig kozmetikushoz hordtam a kutyákat,mert azt akartam évente 2x-3x teljesen rendben legyenek!


Nem várok megoldást a kérdésemtől,de megfogalmazódott bennem,meg hátha van aki otthon nyírja a kutyáját és tudna vmi magyarázatot adni arra,miért nem egyszerűbb évente 2x-3x elvinni az ebet.


Egy kutyás csoportban vki írta,hogy 4-5 nap volt mire a két kutyát lenyírta,most komolyabb jobb otthon szenvedni?

Mint sem 1,5-2 óra alatt teljes generálban rendben van a kutya?


2016. jún. 19. 12:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
60%
Talán mert a kozmetikus nem (mindig) olyan fazonra csinálja a kutyát, mint amilyet szeretnének, hiszen nem lát a vendég fejébe. Otthon viszont pont olyanra csinálja, amilyet akar, csak az eszközök kellenek hozzá. Persze az első nyírás nem lesz tökéletes, mert kezdő, de utána belejön és fölösleges a kozmetika. Illetve vannak olyan fajták is, amik nem igényelnek kozmetikát. Alap dolgok: a bunda kikefélése, fürdetés, karomvágás (ha szükséges), fültisztítás és ennyi. Ezek közül mindegyiket meg lehet otthon csinálni. A legtöbb kutyánál (pl. kuvasz, mudi, beagle, pitbull, agár stb.) ez elég is. Egyik sem egy bonyolult dolog, a nyírás, trimmelés, zsinórozás sem, ha előtte elolvas egy-két könyvet. Úgyhogy én sem viszem kozmiba őket, tök fölösleges. ;)
2016. jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kérdezőt akarom védeni, de ha rendesen elolvassátok a kérdést, látható, hog yigazán ez azoknak szól akik nem képesek megfelelően ellátni a kutyát. Vagy azoknak akik megpróbálták de nem sikerült, és utána viszik, hogy jajj elronttukok a kutyát (én nem vagyok kutyakozmetikus, de "lustaságból" elég gyakran visszük a kutyánkat oda, és látjuk mi is, hogy mik jönnek még be utánunk, együtt stb.; meg látjuk az állatorvosnál is hogyan néznek ki kutyák).


Az, hogy milyen fazonra nyírja a kutyát a kozmetikus tőlünk mindig megkérdezi. Ő ajánl valamit és mi meg vagy elfogadjuk vagy sem. De egy ideje már azt csináljuk, hogy a neten keresünk fotókat amik tetszenek (nyilván azonos fajtából) és azt megmutatjuk, hogy ilyet szeretnénk. És mivel mi vgyunk a "megrendelők" olyanra nyírja amilyenre mi szeretnénk. Nyilván ez az ő érdeke is, mert akkor legközelebb más helyre visszük ahol azt kapunk a pénzünkért amit szeretnénk. De eddig szerencsénk volt vele.

2016. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Van kozmis ismerősöm, szóval tudom, mik mennek. De szerintem ez nem kozmetika-otthon nyírás kérdése, hanem, hogy az ember mennyire hajlandó normálisan törődni a kutyájával. Ha valaki tényleg felelős gazdi, akkor nem fog pl rothadni a kutya bőre meg hasonlók akkor se, ha nem viszi szakemberhez a kutyát.
2016. jún. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
De jo . Legalább nem csak én látom csunyának a divatkutyákat .
2016. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

22-es Aki legalább értelmezte a kérdésemet,köszönöm! :)


Rövid szőrűeket és olyan kutyákat nem értem miért soroltátok ide pl Mudi akinek a szőre valóban nem igényel különösebb ápolást csak rendszeres fésülést. Nyilván én sem vinném kozmetikába ha ilyen kutyám lenne,mert magam is megtudom oldani a szőrápolást.


Én pedig olyanra nyírom le a kutyákat amilyenre kérik itt is a 22-es ragadta meg a lényeget nyilván ha nem úgy nyírom meg őket akkor a gazdi tovább áll máshoz. Mondjuk ez fodrásznál,körmösnél és egyéb helyeken is így megy.


Nem tolom kopaszra a kutyákat,sőt inkább erősködök,hogy a lábukon maradjon szőr,mert sok gazdi inkább a praktikusságot szereti,hogy rövid legyen.


Múltkor egy bácsi azt akarta,hogy a yorki fején a szőrt is géppel nyírjam rövidre, de mondtam,hogy úgy szegényke olyan csúnya lenne, végül nem kellett letolnom, a lábakon is hagytam szőrt. Meg volt elégedve a bácsi és mondta akkor következőleg is ez a fazon lesz neki.


Mint mindenhol a kozmetikusok közt is vannak kontárok akik teljesen másképp nyírják meg mint a gazdi kéri. Minden elmondok hol mekkora lesz a szőr,úgy jó lesz e és stb. Ha pedig jönnek a kutyáért megkérdezem jó lesz így vagy vhol még nyírjam rövidebbre. De általában a jó kommunikáció sokat ér :) ha a gazdi is értelmesen elmondja a kozmetikus meg úgy beszél,hogy egy laikus is megértse.


De van munkám,nem azért tettem fel a kérdést,hogy mindenki menjen kozmetikushoz.

Csak egyszerűen sokan otthon szenvednek napokig míg lenyírják a kutyáikat. Illetve apró részletekre nem figyelnek oda,fülszőr,talpszőr,nemi szerveknél,hónalj,végbélnyílás stb. ott marad a szőr és csak csomósodik.

2016. jún. 20. 20:22
 26/34 anonim ***** válasza:

Hogy miért nem hordom már kozmetikushoz nyírásra?

Eleinte oda vittem. De csak az állandó macera volt belőle. Nem tud időpontot adni,tud,de csak 2 hónap múlva. Aztán van időpont, de aznap derül ki rendszeresen,hogy jajj,mégsem jó. Meg van beszélve,de jajj, elküldtem éleztetni az ollót,és pont még nem érkezett vissza. Ezen kívül rendszeresen belenyírtak a kutya bőrébe,hogy vérzett szerencsétlen. És számtalan kutyán láttam már a gépolló nyomát,ahogy belenyírtak.

Meguntam,hogy nem bírnak normálisan időpontot adni,olyan lesz,hogy utána nekem kell igazítani,hogy megsebzik.

Ezért vettem egy nyírógépet,és lehet, hogy nem 1,5 óra,hanem 3,amíg megnyírom,de akkor,amikor akarom,olyan lesz,ahogy én csinálom,és közben nem sérül meg a kutya.

Ügyelek a részletekre,semmilyen testrésze nem marad ápolatlan. Szuperprémium tápot eszik, bármilyen aprósággal orvoshoz megyünk. Szóval nem a spórolás miatt. Bár,ha belegondolok, bőven visszahozta már az árát a nyírógépem.

2016. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
26-os és továbbra se a kérdezőt akarom védeni, de én most azt látom kb. mindehol az országban (elég sokat utazok), hogy minden közepeés vagy annál nagyobb városban legalább 2-3 kutyakozmetika van (van ahol szinte minden sarkon), nem találtál másikat? Félre értés ne essék nem vagyok kutyakozmetikus, de sem a barátaim sem a rokonaim között egy sincs, hogy őket védeném. De néha tényleg nem értem az embereket...
2016. jún. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

26-os!


Valóban nem értem, ha problémád volt miért nem álltál odébb? Nem kötelező egy embernél maradni.


De gondolom,hogy ha fodrászhoz mész és kétszer elrontják a hajad nem mész oda többet vagy mégis?


Nyírógéppel azért nem olyan egyszerű a kutya bőrébe belevágni. Eddig egyszer sikerült, akkor is azért,mert megugrott a kutya és a bőre össze gyűrődött. De betadine majd vérzés csillapító,majd szóltam a gazdinak,hogy megugrott a kutya és bele vágtam,de lekezeltem. Azóta is hozzám járnak.


Balesetek előfordulhatnak,főleg mivel állatokkal dolgozunk akik megugranak,bemozdulnak olló és a gépfej meg éles ugye. Mondjuk ollóval sose vágtam bele kutyába,pedig annál nagyobba valószínűsége mint a gépnél.


Mondjuk ha egy nem válik be,akkor keresni kell másikat. Ha az sem akkor megint. Érdemes ismerősöket,barátokat megkérdezni,hogy kit ajánlanak,persze akiknek jó részt van kutyája,tapasztalata.A kozmetikus referenciáit is meglehet már nézni az interneten és az alapján választani. Mai világban sokkal egyszerűbb ez :)


Egy vendégem úgy lett,hogy sosem volt a kutyája kozmetikusnál,de látta a képeket amiket felraktam és tetszettek neki. Ő is hozzám jár azóta és nem otthon nyírja a kutyáit, ő azt mondta bele fáradt már,hogy több napos procedúra és rengeteg szőrrel jár. Inkább kifizeti azt a pénzt és akkor nem kell takarítani,nem lesz szőrős minden és a kutya is rendben van 1,5-2 óra alatt.


Fiatal vagyok 24 éves, mégis 7 fodrászt fogyasztottam,mert egy se úgy vágta a hajamat ahogy kértem. Ja de volt egy,de ő elment szülni és utána nem is foglalkozott a fodrászattal.

Most,hogy húgom fodrász lett így jó, ő úgy vágja ahogy kérem és sok vendége van,mert mindenki dicséri,hogy ő annyit és úgy vág amit mondanak. Nem pedig a 2 cm az 5cm.

2016. jún. 22. 12:39
 29/34 anonim ***** válasza:

Sehol sem írtam,hogy csak 1 kozmetikusnál voltunk :)

Voltunk többnél,mindenhol ezekkel a problémákkal találkoztam. Egyikkel az volt a baj,másikkal meg az.

Akkor kérdem én,minek kísérletezzek tovább,amikor otthon,némi időráfordítással, tökéletesen meg tudom csinálni azt,amire nekünk szükségünk van?


Még egy példa. Még amikor kiállításra jártunk. Egész egyszerűen nem találtam olyan kozmetikust,aki tisztességesen fel tudta készíteni a kutya szőrét a kiállításra úgy,hogy az másnap,mire odaérünk is kinézzen valahogy. Több városban voltam,legalább 8 kozmetikusnál. A végén már inkább otthon megcsináltam,mert ugyan azt meg tudtam csinálni,csak felkeltem hajnalban hozzá,és a kiállításon még látszódott belőle valami. Miért költsem hát a pénzem ilyenekre?


Egyetlen kozmetikus volt budapesten,akihez egy klubkiállítás előtt mentünk el. Soha olyan gyönyörű nem volt még a kutya,és 4-5 napig simán úgy nézett ki,mint akit most fejezett be a kozmetikus. Csak vidékről nem tudsz feljárni rendszeresen pestre,ráadásul az a kozmetikus el is költözött külföldre.

Tudom,hogy vannak tehetséges,ügyes kozmetikusok,de nekem se kedvem,se energiám már többet kísérletezni velük.

2016. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Kiállítás más tészta.

Sokan inkább hobbi kutyákat csinálnak.Azért több mint 500 kutyafajta van,azért mindegyiket tudni,hogy hogyan kell kiállításra felkészíteni köszi szépen :D Fajta specifikus szakkozmetikák viszont profik :) Mindegyik fajtához szinte van külön fajtaszeminárium.

Nekem is tervben van.


Szakkozmetikát sem találtál?? Illetve a kutyád tenyésztője nem tudott volna ajánlani vkit vagy alomtesók gazdijai??

2016. jún. 28. 20:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!