Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokan miért nem szánnak pénzt...

Sokan miért nem szánnak pénzt kozmetikára? Inkább otthon minden szaktudás nélkül nyírják a kutyáikat

Figyelt kérdés

Kutyakozmetikus vagyok, nem véletlenül ez is egy szakma.


Vannak időnként olyan vendégeim, akiket eddig otthon nyírt a gazdi aztán mikor gáz van,akkor már inkább elhozza.

Gondolok itt benőtt körömre,a talpszőrre már durva szinten csomós,tele van toklásszal és miért sántít a kutya? :O, akkor a nemi szervek körül is kb mint a beton úgy össze van állva,mert Fifike ott nem szereti ha nyírjuk. A füleik is borzasztó állapotokban szoktak lenni.


Legalább évente 2x szakemberhez elvinné a legtöbb ember a kutyáját nem lennének ilyen gondok. Az,hogy a csomók alatt meg rohad a kutya bőre ne is beszéljünk. De azért jó móka otthon nyírni a kutyát és a részletekre nem figyelni!!!


Mellesleg esztétikailag is úgy néznek ki mint akit egy másik kutya megtépett.


Míg nem raktam le a szakmát addig kozmetikushoz hordtam a kutyákat,mert azt akartam évente 2x-3x teljesen rendben legyenek!


Nem várok megoldást a kérdésemtől,de megfogalmazódott bennem,meg hátha van aki otthon nyírja a kutyáját és tudna vmi magyarázatot adni arra,miért nem egyszerűbb évente 2x-3x elvinni az ebet.


Egy kutyás csoportban vki írta,hogy 4-5 nap volt mire a két kutyát lenyírta,most komolyabb jobb otthon szenvedni?

Mint sem 1,5-2 óra alatt teljes generálban rendben van a kutya?


2016. jún. 19. 12:18
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Nem gond,ha nem ért hozzá. De akkor ne mondja nekem azt,hogy ó,hát persze,megcsinálom,hogyne tudnám... Aztán volt,aki majdnem lenyírta a zászlóit,mert ő megkérdezte telefonon valakitől,és ő azt mondta,hogy a lábakat nyírni kell. Persze,csak nem ott...

Nem egy olyan fajta egyébként,amihez durván nagy szaktudás kéne.

Tenyésztő az ország másik végén lakik,és magának készítette fel a kutyákat. Alomtesók vagy külföldiek,vagy hobbik. Egy meg a tenyésztőnél maradt.

De ez részlet kérdés. Már jó ideje nem járunk kiállításokra. Csak példaként hoztam,hogy miért nem járok kozmetikushoz. Ez is benne van.

2016. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy milyen fajtájú? :) Nem kötekedésből, csak érdekel, én is az egyik "otthon kozmetikázó" vagyok.
2016. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Nem titok. Border collie. Nem igényel nagy szaktudást, de kiállításon egy sima fürdetés ma már kevés. Kozmetikust,ahogy írtam,nem igazán találtam megfelelőt.

Manapság nem kiállításozunk,ezért nyáron megnyírjuk,jobban bírja a meleget.

2016. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Köszi, hát ő tényleg nem egy bonyolult fajta kozmetikai szempontból.
2016. júl. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!