Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát ajánlotok?

Milyen fajta kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék két nagyobb testű kutyát, de kisgyerekek mellé! Volt kisebb és nagyobb méretű kutyám is, de eddig csak a kicsit engedtuk be a lakasba, de ennek már 4 éve. Jelenleg nincs semmien állatunk. Most költöztünk egy nagy házba és most már megengedhetjük, hogy legyen két kutyánk de olyat szeretnénk aki kinti-benti lenne. Nagyon szerettünk volna 2 huskyt, de azt mondta egy ismerősünk hogy ő azokat nem ajánlja. Gondolkodtunk az ugyan kisebb border colliera, de vele meg túl sokat kell mozogni, meg tanítani és nem merem bevállalni. Tehát valami tipp?

2016. jún. 25. 20:37
1 2
 1/15 anonim válasza:
85%
Retriever? :) vagy valami vizsla. A vizslák gyerekszeretőek, azonban nagy kert szükséges nekik ahol mozoghatnak.
2016. jún. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Minden kutyát lehet gyermek mellé szoktatni, ez alap... Csak törődni kell vele. De melyik kutya nem igényel törődést.. Szóval? És miért pont egyből két kutya, ha szabad tudni? Én a menhelyi kutyát ajánlanám.:)
2016. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Anyukámnak régen vizslája volt.Nagyon jó kutya volt és gyerekszerető.Azt ajánlom.
2016. jún. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Oh a retrieverek is nagyon édesek! :)

A vizslára nem is gondoltam, de köszönöm a tippet :)

második válaszoló: én is úgy tudom, hogy minden kutyát hozzá lehet szoktatni a gyerekek mellé, de vannak olyan kutyák amikre azt mondják, hogy hamis. Mint pl. a kuvasz. Bár nem tudom ennek mennyire van alapja mert nekunk volt kuvaszunk és semmi gond nem volt vele! :)

Alapból több kutyust szerettünk volna (nagyon szeretjuk az állatokat) meg aranyosak amikor ketten vagy tobben vannak. és azért egyszerre mert jártunk úgy hogy nem sikerult össze szoktatnunk két kutyust es ezert el kellett ajándekoznunk és ezt most nem szeretnénk megismételni :/

2016. jún. 25. 20:55
 5/15 anonim válasza:
44%
Ha lehet akkor mindkettő egyszerre kerüljön hozzátok és kicsiként. Így egymással is kijönnek könnyebben és a gyerekkel vagy gyerekekkel is! :)
2016. jún. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Csak pulit ne vegyél.Az nagyon hülye fajta.
2016. jún. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék pulit, de olyan kutyusunk is volt (szüleimnél most is van) és rettentően aranyos egy kutya és nagyon okos is... ;)
2016. jún. 25. 21:33
 8/15 anonim ***** válasza:
Juhász kutya a terelő ösztön miatt csipkedheti a gyereket, főleg, ha nem tenyésztőtől van. A border meg terelő kutya. Én is gondit vagy labit választanék. A vizsla is elég pörgős, vadászkutya feeling. Olyan kutyát keresel, ami nem kifejezetten munkakutya.
2016. jún. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Lily Aldrin 22 ***** válasza:
én nem annyira ajánlom a vizslát kisgyerek mellé, persze rémcuki meg nagyon barátságos sőt túl barátságos is :) a miénk ha meglát egy kisgyereket a nyakába ugrik vagy annyira bújik hozzá hogy feldönti
2016. jún. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Lily Aldrin 22 ***** válasza:
szerintem a retriever lenne nektek a legideálisabb.
2016. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!