Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pitbull kisbaba mellett?

Pitbull kisbaba mellett?

Figyelt kérdés
6 hónapos terhes vagyok, van egy lassan 1,5 éves kan pitbullunk. Nagyon kedves jó természetű, iszonyatosan családcentrikus és ragaszkodik hozzánk. Imádjuk egymást :) minden embert szeret, mindenkinek örül, csak a kan kutyákkal szemben mutatott agres
2016. júl. 18. 21:48
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
75%
Nekem van csivava kutyusom gyerek mellett és imádja. Amikor sír a lányom nyüszög a kutya is. Szóval annak aki azt írta, hogy előbb féltené egy csivavától üzenem, hogy nem kell lenézni egyik kutya fajtás sem. Minden nevelés kérdése!!!!!
2016. júl. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
70%
21# bocs az én voltam. Mindig vannak kivételek. Azért ezt a fajtát írtam mert eddig sajnos nagyon sok neveletlen csivavával találkoztam akik kapásból meg akarták támadni az én kutyámat. Sőt még engem is. Tudom hogy minden neveléstől függ de sajnos ezt a fajtát a mérete miatt nem sokan nevelik meg :/ Persze ismét tisztelet a kivételnek.
2016. júl. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
5%

Nevelhetsz egy vadállatot farkast tigrist stb születéstől kezdve de soha nem lesz 100% megbízható. Beindulnak az ösztönei és akkor támad mert zsákmánynak tekint.Aztán utólag lehet sopánkodni .A pit is ilyen vadállat,sőt az ember direkte agresszióra szelektálta ,az maradt meg amelyik többször túlélte a kutyaharcoltatást..lehet próbálkozni megváltoztatni a tervszerű tenyésztés eredményét ,lenevelni róla dresszírozni ,de benne van a génjeiben,és felülíródhat egy mp alatt a nevelés .


Nem véletlen van egy csomó egyéb kutyafajta amit viszont tényleg békés ebnek tenyésztettek ki és kizáró ok volt mindig is az agresszió a harapás mind emberre mind fajtatársai felé. Értelmesebb ember szerintem ilyenekből választ ,csecsemő mellé. Mi a fenének lennének fajták ha nem azért hogy egyes tulajdonságokat kiemeljenek másokat elnyomjanak? Ha minden kutya mindenre alkalmas lenne ,semmi értelme nem lenne az egész tenyésztés cirkusznak,hiszen találomra nevelek ádáz vascsövet elrágó harcikutyát az utcán talált beszari keverékből. Csak ez nem így megy.

2016. júl. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 bollocks ***** válasza:
87%

Ha az alapvető szabályokat betartjátok, nem lesz gond. Viszont az 58%-os válaszadóhoz hasonló beteges embereket ne engedjétek a közelébe, ott van néhány link, ami kiragadott eset, és nem bizonyít semmit:

[link]

[link]

07/18/nem_erdekelte_az_anyat_hogy_megeroszakoltak_a_keteves_lanyat

2016. júl. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 bollocks ***** válasza:
86%

Ez lemaradt

[link]

2016. júl. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:
94%

Sajnos még mindig nem vezették be az IQ szint által szabályozott kommentelést. :(


Szóval:


"Igen. Hozzátok. Nem a gyerekhez, hanem hozzátok. A gyerek számára egy betolakodó lesz, egy rivális."


Ez egyrészt nem fajtafüggő, másrészt egy teljesen antiszociális, elbäszott kutya esetén lehetne valami olyasmi amiről te beszélsz, viszont, akkor az bármelyik másik családtagra ugyanolyan veszélyt jelentene, aki nem a gazdája. A kérdésből ilyen szóba se jött.


"Hogy állítasz meg egy közel 50 kilós kutyát, ha a gyereknek esik? Sehogy"


Te mégis miről beszélsz? A kuvasz meg a komondor meg a kangal 50 kiló, a pit még a 30-at se éri el.


" Ez a kutya NEM család kedvencének lett tenyésztve, és NEM gyermek mellé való! Akármilyen jól nevelt. "


Az összes kutya alkalmas arra, hogy a család kedvence legyen, mivel a kutya háziasított állat. A farkas, az oroszlán, a denevér, nem alkalmas erre, de kutyát az ember évezredek alatt úgy szelektálta, hogy alkalmas legyen házikedvencnek.


" Pont a pitet szelektálták hosszú évtizedeken át ,kontroll nélküli agresszióra."


Kutyák ellen, az a pit, ami emberre támadt egyből ki lett szűrve. Gondolkozz már ember, a viadalokon a kutyákat szét kell választani, a legritkább esetben mennek halálig, vagy súlyos sérülésig, ma már menetekre vannak osztva, és ha összekapaszkodnak a kutyák, akkor szétválasztják őket. Szerinted ha a pitek sorra tépték volna szét az őket szétválasztó gazdákat, akkor használták volna ezt a fajtát?


" Bármikor bekattanhat egy rossz mozdulattól és akkor kész a tragédia, a gyerek az ő szemében nem lesz "falkavezér"."


De, abszolút meg lehet értetni egy kutyával, hogy a gyerek felette áll a rangsorban. A normálisan nevelt pit pedig elég nehezen kattanik be, ugyanis híresen nagy a fájdalomtűrő-képessége, emiatt nem zavarja, ha a gyerek nyúzza, húzza a füleit, belenyúl a szájába, stb.


"Milyen yorki bischon képes fél perc alatt megnyomorítani egy gyereket vagy meg is ölni?"


Akármelyik. A kisgyerekeknek még egy kibszott macska is képes súlyos sérüléseket okozni.


"Ha a yorki oda is kap ,akkor se lesz komoly súlyos sérülése"


Őszintén, te láttál már csecsemőt? Tudod, hogy az micsoda?


"labrador marcangolt egy embert, mert pites az van jónéhány. "



[link]


Na, mi előzi meg a pitet? Csak nem a labrador? :)


"Azért jár kell minden második börtöntöltelék pitekkel janizni a tére mert végtelenül békések .

"


Te fordítva ülsz a lovon. Nem gondolod, hogyha agresszív emberek kezébe kerül kutya, akkor a nevelésük hatására lesz a kutya agresszív? Mert ugye, ha a te logikádat követjük, akkor békés pit bull nem létezhetne, márpedig tudjuk, hogy ez nem igaz. Innentől elég egyszerű a történet.



" https://www.youtube.com/watch?v=aBW5dfRoG7Q

Ha a macska nem zavarja meg akkor boldogan fetrengene a gyerek a földön az aranyos kis kutyussal? A videó vége felé látható sérülés szerint nem hinném.

"


A rossz minőségű felvételen azt se lehet megmondani pontosan, hogy egyáltalán milyen fajta kutya volt, ráadásul a leírásban olvasható, hogy a szomszéd kutyája. Az, hogy a szomszéd hogyan tartja, neveli a kutyát, az határozza meg, hogy mennyire veszélyes, nem pedig a fajtája.


"17es... És ha egy kutya is neki ront annak a kislánynak. Akkor is ilyen lekesen linkelgetted volna? :D"


https://www.youtube.com/watch?v=3y5BJ_z5FaE


De aranyosan játszik a kisgyerek az anyukájával. Ha a te idióta logikádat követem, akkor arra gondolnék, hogy mennyire szerencsés a gyerek, hogy az anyja nem fojtotta meg, ugyanis tudjuk, hogy olyan eset már volt, nem is egy a történelemben.


"A pitbull igazi gyerek barát kutya, a hold meg sajtból van.


Valamint egy yorki előbb odakap, és fél perc alatt kivégez egy gyereket, mint a pitbull. "


A pitek gyerekbarát kutyák, alapvetően ezt leírja a szakirodalom. A magas fájdalomküszöbük miatt a gyerekek mellé talán a legjobb választás, nagyon jól tűrik a nyúzást, a fülük húzását, stb. A pásztorkutyák azok, akiknél probléma szokott lenni még falkán belül is, ha a gazda nem megfelelően neveli.


"Nevelhetsz egy vadállatot farkast tigrist stb születéstől kezdve de soha nem lesz 100% megbízható"


Az a baj, hogy neked nulla tudásod van etológiából, biológiából, meg úgy általában mindenből és okoskodsz. A farkas és a tigris vadállat, a kutya háziasított állat. Tudod, hogy mit jelent az a kifejezés, hogy háziállat?


"Beindulnak az ösztönei és akkor támad mert zsákmánynak tekint"


A kutya nem tekinti az embert zsákmánynak, a kutyatámadások se emiatt vannak.


"sőt az ember direkte agresszióra szelektálta ,az maradt meg amelyik többször túlélte a kutyaharcoltatást..lehet próbálkozni megváltoztatni a tervszerű tenyésztés eredményét ,lenevelni róla dresszírozni ,de benne van a génjeiben,és felülíródhat egy mp alatt a nevelés "


A pitek génjében az emberszeretet van, mivel az a harcikutya, ami a gazdájára támadt viadal közben az nem volt alkalmas verekedtetésre. A kutyák elleni agresszióról viszont tényleg nehéz lenevelni, de nyilván nem lehetetlen.

2016. júl. 19. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Ez a pitbull már most el van cseszve. Ha jól szocializált lenne, akkor nem mutatna más kutya felé agressziót. Van pitbull az egyik ismerősnek és mivel kiskorától sok kutya közé vitte, még másik kannal sem agresszív. Kicsit sem. El lehetne érni a fajtánál ezek szerint. Nem divatból kell harci kutyát venni, hanem tényleg fajta szeretetből és hozzáértéssel nevelni. Nem hiszem, hogy a babát bántaná. Az ilyen típus tűri a fájdalmat és nem szenved Napóleon komplexusban, mint pl. sok csivava. De ha véletlen bepöccen, akkor le nem szeditek a gyerekről valóban. Ezért nem szabad semmilyen kutyát egyedül hagyni a gyerekkel. Bármi törénhet. Pl. agydaganat miatt is meghülyülhet . Volt már rá példa cockernél. De ha vigyáztok, akkor nem kell a kutyának menni természetesen. Jót tesz a gyereknek, ha állattal nő fel.
2016. júl. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Igaz, ő nem teljes bull, csak erősen bull jelleget mutató mix.. 1évesen szedtem össze az utcáról, akkor volt 9hónapos a lányom. Ez 2hónappal később készült.

Ha a kutya tudja a helyét a családban, és tudják kezelni, akkor simán tartható gyerekkel.

Viszont az agressziójával kell valamit kezdeni.

2016. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) tisztában vagyok vele hogy az éremnek két oldala van és külön köszönöm azokat a hozzászólásokat akik nem előítéletre hanem a tapasztalataikra alapoztak :) van még időm felkészülni, remélem minden rendben lesz!
2016. júl. 19. 10:35
 30/34 anonim ***** válasza:

3 kisfiam van.

6 4 3 évesek,van egy 45 kgos american bully kanunk,bent a házban van.

a gyerekek ágya előtt alszik,mikor a fiúk esznek ül az asztalnál és nasiztatják,lovagolnak rajta sőt séta közben a legnagyobb fiam fogja is.

soha semmi probléma nem volt.

a másik mikor én kicsi voltam 15-20 pittel nőttem fel!

volt olyan hogy szoptatta a kicsi pitteket a mama kutya és én bementem 7 évesen és kivettem alóla kutyát...

megsimogattam és visszaraktam

soha semmi baj nem történt!

erről ennyit!

harci kutya így harci kutya úgy!

ha a kutyával meg van értrtve hogy a gyerek fölötte áll hiába kisebb akkor soha srmmilyen körülmények közt sem szabad mèg morognia sem...

2016. júl. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!