Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetem a gondatlan...

Feljelenthetem a gondatlan kutyatulajdonost?

Figyelt kérdés

Vasárnap kutyasétáltatás közben a szabadon levő pinscheremet "megtámadta" ( utánarohant és elkapta és elég csúnyán megharapta) egy szintén szabadon és szájkosár nélkül levő harci kutya keverék. Mindennek az eredménye az lett a lelki sérüléseket leszámítva, hogy a sebei begyulladtak folyt belőle a genny és állatorvoshoz kellett vinnem, ahol altatás során lehetett kitisztítani a sebet. Mondhatni egy kisebb műtétet kellett rajta végre hajtani, ami x Ft-ba került. A kérdésem az volna, hogy sikerült kinyomoznom a kutya gazdáját, megpróbálom megkeresni és kifizettetni vele ezt a bizonyos összeget, azonban ha ezt megtagadná, nem tudom hogy itthon ha feljelentem, akkor azt hogy tehetem meg illetve mennyire veszik komolyan és mik a következményei ennek a kutyatulajdonosra nézve.

Remélem, hogy tudtok nekem segíteni!

U.I: Fájdalomdíj kérhető

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 22. 00:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
milyen lelki sérülés?
2010. ápr. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
feljelentheted, de nem tudod rábizonyítani, ezenkívül lesz@arják...örülj, hogy még él a kutyád, ez a legfontosabb :)
2010. ápr. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
feljelentheted. magántulajdon rongálásának számít egyébként. előtte én megkérdezném tőle, hogy nem akarja-e bíróság nélkül elintézni, mert ha a bíróságon derül ki, hogy közveszélyes harcikutya-keveréket tart, akkor még a kutyát is elvehetik tőle.
2010. ápr. 22. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Gondolom a 01.10-es komment írójának nincsen kutyája máskülönben nem írt volna ilyet. A kutyám félelmében összepisilte magát, másnap a délelőttöt a fürdőszobában illetve az asztal alatt töltötte reszketve a délutántól kezdve másnapig pedig az ágyban reszketett...azt hiszem akinek van kutyája vagy bármilyen állata és szereti őt, nem kell leírnom, hogy milyen érzés volt így látni egy felelőtlen kutyatulajdonos miatt..aki az eset után 10-15méterről kiáltott zavartan vigyorogva egy bocsánatot.
2010. ápr. 22. 02:11
 5/26 A kérdező kommentje:

01:48 természetesen, ahogy említettem mindenképpen normálisan szeretném ezt vele elintézni,amelyről úgy gondolnám, hogy saját maga érdeke lenne és lelkiismeretéé?!

A feljelentést arra az esetre halasztanám csak, ha végképp elzárkózik minden nemű kártérítéstől. De azért köszi :)

2010. ápr. 22. 02:16
 6/26 anonim ***** válasza:

szivi. írd meg majd, hogy mi történt.

amúgy én ezért nem merek kutyát venni (vagyis beszerezni), mert rettegek attól, hogy leviszem sétálni, és valami idegbeteg kutya ráugrik, széttépi, és végig kell néznem.

persze erre is van megoldás, pl. arra gondoltam, hogy német dogom lesz. tetszik is küllemre, természetre, csak nyilván hatalmas étvágya van. ahhoz meg, hogy ne egyen ki a vagyonomból, még kell egy kis idő... :))

2010. ápr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

még annyit, hogy én a macskámat zártam be véletlenül az ágyneműtartóba délelőtt, és csak tíz percre, mégis tök lelkiismeretfurdalásom volt.

neki semmi baja nem lett, kiugrott és játszott tovább, én meg majdnem szívrohamot kaptam... szóval tudom, milyen érzés.

2010. ápr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%
Bocs kedves kérdező , de minek van szabadon eresztve a kutyád ??Ugyan olyan hibás vagy mint a másik kutya gazdája , mert a kutyával csak pórázon lehet utcára menni.
2010. ápr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

A másik kutya gazdája is hibás természetesen.

Előző voltam.

2010. ápr. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
33%
08:48: mert ha porazon van, akkor nem tamadja meg a kutya? Ne nevettesd mar ki magad... Tudom tudom, miden kisebb kutya tulajdonosa vegye porazra a kutyajat, es ha valami agresziv megtamadja, ereszen a agresziv kutyaba egy tarat...
2010. ápr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!