Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetem a gondatlan...

Feljelenthetem a gondatlan kutyatulajdonost?

Figyelt kérdés

Vasárnap kutyasétáltatás közben a szabadon levő pinscheremet "megtámadta" ( utánarohant és elkapta és elég csúnyán megharapta) egy szintén szabadon és szájkosár nélkül levő harci kutya keverék. Mindennek az eredménye az lett a lelki sérüléseket leszámítva, hogy a sebei begyulladtak folyt belőle a genny és állatorvoshoz kellett vinnem, ahol altatás során lehetett kitisztítani a sebet. Mondhatni egy kisebb műtétet kellett rajta végre hajtani, ami x Ft-ba került. A kérdésem az volna, hogy sikerült kinyomoznom a kutya gazdáját, megpróbálom megkeresni és kifizettetni vele ezt a bizonyos összeget, azonban ha ezt megtagadná, nem tudom hogy itthon ha feljelentem, akkor azt hogy tehetem meg illetve mennyire veszik komolyan és mik a következményei ennek a kutyatulajdonosra nézve.

Remélem, hogy tudtok nekem segíteni!

U.I: Fájdalomdíj kérhető

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 22. 00:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
83%

A jog szerint semmi alapod sincs kártérítésre, hiszen ugyanolyan felelős vagy mint a másik. szabadon volt a kutyád .

ha két kutya találkozik, másodpercek alatt tudják ,hogy kinek hol a helye a falkában.

a másik kutya volt a domináns , a tiéd volt a gyengébb.

ÉS VALÓSZÍNŰLEG mindkét kutya rosszul van szocializálva!!!

sok-sok kutyával találkozunk a séták alatt, de soha támadtak egymásra .

miért?

mert jól vannak szocializálva,és mert ODAFIGYELÜNK rájuk.

te nem figyeltél eléggé !

bocs, de a te hibád is !!

sajnos a kisebb testű kutyák tulajdonosai gyakran elfelejtik,hogy nem játékszerük van,

egy nagyobb kutyánál az gazdi tudja, hogy a szembejövő kicsi kutyát sétáltatók közül sokan felkapják, vagy félreviszik a saját kicsi-acsarkodó-ugató-MORGÓ KIS KEDVENCÜKET,ÉS EZZEL MEGERŐSÍTIK A KUTYÁJUKBAN AZ AGRESSZIÓT!!!

szálkosár az utcán nem kötelező , csak a kimondottan harci kutyáknak = pitbull !! ( ettől eltérő szabályozás minden városban más )

a steffordra-vagy bullterierre,esetleg a rotira,vagy dobbermanra NEM !!

( tömegközlekedési járművön minden kutyára kötelező , kivétel a hordozótáskában tartott kutyák)

2010. ápr. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

Ez sajnos így van, a tied is szabadon volt, semmit nem tehetsz, a tulajdonos jó indulatán múlik hogy kifizeti-e.

Az én kutyám is szabadon volt, őt megölte egy másik, jogilag semmit nem tehetem, mert az enyém szabadon volt.

2010. ápr. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Akiteki ***** válasza:

Ha kicsit jó érzésű a gazdi, kifizeti. Hozzánk egyszer beszaladt a szomszéd kutyája és az enyém megharapta. Nem volt vészes, csak egy pici luk lett a fenekén. De azonnal felkaptam a kiskutyát és szaladtunk az állatorvoshoz.

Próbáld neki megmagyarázni, hogy fordított esetben Te is így tennél.

2010. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%

Nem ertem, miert volt szabadon a kutyad!

Ha a tied porazon lett volna es ekkor tamad ratok a masik kutya, akkor feljelenthetned. De igy.... ugyanolyan hibas vagy.

Szerintem ne masok feljelentesen tord az agyad, hanem azon, hogy te betartsd a torvenyt!

2010. ápr. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
50%

Szabadon volt a kutyad?

Orulj, hogy nem teged jelentenek fel masok, siman megtehetik egyebkent, ha akarjak!

2010. ápr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
68%
08:53 Te meg inkább ne szólj be hanem nézz utánna a dolgoknak és ne okoskodj.... Nem számít h mekkora testű a kutya pórázon kell sétáltatni , és igen elkerülhető lett volna a támadás ha ott van a gazda.Ezt kéne felfognia mindenkinek , h a kutya mérete nem számít ha sétáltatod kell a póráz minden kutyára.Én nem egyszer kerültem már hasonló helyzetbe , de elkergettem a másik kutyát, vagy csak nem vettem komolyan és továbbmentem minth ottsem lett volna.
2010. ápr. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
82%
te ugyanolyan gondatlan kutyatulajdonos vagy:S ha a tied pórázon lett volna, akkor igen, de így??? nem hiszem...
2010. ápr. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
59%

Pár hete történt itt a ház előtt (lakótelep):

Két idősebb hölgy sétáltatott egymástól függetlenül két "kis" kutyát (egy yorkie és egy másik kis fehér kutyus) mind a két kutyus pórázon volt a terület két végén... egyszer csak megjelent egy roti (vagy roti jellegű) kan kutya odarohant elöszőr az egyik kis kutyához elkapta és megrázta (Ő meghalt) utána meg a másikhoz száguldott és addig rángatta amig elájult a kutyus (túlélte) akkor engedte el (addigra már többen űvöltöztek és dobálták a rotit) majd mint aki jól végezte dolgát elment arra amerről jött. Az egész támadás a kutya megjelenésétől addig amig elnem tünt nem tartott 3 percig sem...

Senki nem tett semmi félre értelmezhető mozdulatot vagy bármi mást amivel ingerelhette volna az idegen kutyát.


Itt mindenki mondogatja, hogy vidd kutyasuliba a kutyádat (ez hasznos dolog) de ha elviszem és lekiismeretesen járok vele a suliba, ráköltök több tízezer forintot arra hogy jól nevelt, okos, barátságos kutyám legyen aki nem rohan az autó alá és nem tépi szét a másik kutyát se labdáért se szukáért akkor miért kellene pórázon leélnie az életét??? (kevés ember van aki olyan gyors, hogy versenyezhetne a kutyájával... igen, tudom, hogy lehet vele futni, de az csak azt jelenti hogy a kutya tud együtt futni az emberrel és nem fordítva)

2010. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy részben én is hibás vagyok, ezt egy percig nem is kérdőjeleztem meg. De a vádaskodások helyett szeretném kijelenteni, hogy a pinscherem jól szocializált kutya, soha semmi baj nem volt vele és más kutyákkal sem, illetve ha hívom egyből visszajön hozzám.(Mellesleg mikor a másik kutya ráment esélye/m sem volt semmire, olyan hirtelen történt az egész..)

Na mármost miért volt szabadon...nem tudom ki hol és milyen környéken él, de nálunk lakótelepi zöld övezetben mindenki többnyire szabadon sétáltatja a kutyáját, mert ismerik egymást, és jól szocializáltak.

Továbbá kis mérete ellenére nem egy idegbeteg kötözködő morgó agresszív kutyáról van szó, mert ha ilyen lenne nem is kellett volna ilyen fajta, illetve megnevelném.

Aki ismeri a fajtát az pedig tudja, hogy termete ellenére egy kis energiabomba és pórázon nem igazán tudnék játszani vele illetve futtatni, és bocsánat, hogy nem az x km-rel arrébb levő hivatalosan kijelölt kutyafuttató helyre viszem, ami egy mező és a teheneket szokták ott legeltetni...

Mellesleg a másik kutyám, bullterrier, kiskori életkörülményeiből adódóan problémák vannak a szocializálásával éppen ezért ha van kutya a környéken pórázon van és csak akkor van szabadon ha sehol senki sincsen, és ha a pórázon levő kutyámhoz is közeledik egy kutya máris magamhoz hívom illetve odaszólok a másik kutya gazdájához, hogy hívja vissza a kutyáját, nehogy baja essen...

huhh. úgyhogy erről ennyit.

2010. ápr. 22. 13:44
 20/26 A kérdező kommentje:

kedves 07.52 alias cicás fiú/lány!

Köszi szépen, hogy az optimizmusoddal engem is ösztökélsz! :)

Ma este írok a lánynak, majd kiderül mi lesz...reméljük a legjobbakat!

2010. ápr. 22. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!