Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetem a gondatlan...

Feljelenthetem a gondatlan kutyatulajdonost?

Figyelt kérdés

Vasárnap kutyasétáltatás közben a szabadon levő pinscheremet "megtámadta" ( utánarohant és elkapta és elég csúnyán megharapta) egy szintén szabadon és szájkosár nélkül levő harci kutya keverék. Mindennek az eredménye az lett a lelki sérüléseket leszámítva, hogy a sebei begyulladtak folyt belőle a genny és állatorvoshoz kellett vinnem, ahol altatás során lehetett kitisztítani a sebet. Mondhatni egy kisebb műtétet kellett rajta végre hajtani, ami x Ft-ba került. A kérdésem az volna, hogy sikerült kinyomoznom a kutya gazdáját, megpróbálom megkeresni és kifizettetni vele ezt a bizonyos összeget, azonban ha ezt megtagadná, nem tudom hogy itthon ha feljelentem, akkor azt hogy tehetem meg illetve mennyire veszik komolyan és mik a következményei ennek a kutyatulajdonosra nézve.

Remélem, hogy tudtok nekem segíteni!

U.I: Fájdalomdíj kérhető

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. ápr. 22. 00:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%

De azt értsd meg , h nem azért kell pórázon menni vele mert rossz kutya , hanem h az ilyen dolgokat megelőzd !!! És ha szabadon akarod engedni akkor tessék elvinni a kutyát egy kutyafuttatóba. Ahol én lako a kutyasuli 4km-re van tőlünk , én sem vagyok lusta hogy elsétáljakodáig , a kutya meg élvezi.

Te vagy a felelős kutyádért és erre is számítanod kell ha sétáltatod , ezért nem szabad szabadon engedni akármilyen engedelmes is.Remélemtanulsz az esetből és következőleg pórázon sétáltatod a kutyt , h ne történhessen ilyesmi!

2010. ápr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Öhm,nem bírom megállni, hogy ne tegyem szóvá, hogy nem ez volt a kérdésem, és ez sok emberre vonatkozik.

Biztosan nem fogalmaztam eléggé érthetően.

2010. ápr. 22. 20:32
 23/26 anonim ***** válasza:
A másik gazdi könnyen védekezhet azzal, hogy miért nem vitted egyből orvoshoz, egy egyszerű sebkötözés nem kerül sokba, de pl. a mi dokink nem is kért érte pénzt.
2010. ápr. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Kedves Válaszolók!


Ha egy nagyobb agresszív kutya támad akkor az én kis testű pórázon lévő kutyámnak semmi esélye nincs, még ha van időm és esélyem felkapni akkor sem. (max: akkor engem is megharap a másik kutya). Ha viszont szabadon van esetleg el tud futni vagy bújni... (az sem jobb, de legalább lehetősége van túlélni)

És marhára nem tenne boldoggá ha én szabályszerűen pórázon viszem a kutyust a másik nagy testű ebállat meg szabadon odajön és a szememláttára széttépi a kutyámat. :-(

Nem vigasz az esetleg életveszélyesen (netán halálosan) sérült kutyának és gazdájának, hogy a másik gazdi szabálytalanságot követett el...

2010. ápr. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Bocs , de ha szabadon van a kutyád és te vagy a falkavezér , akkor mögéd fog bújni mivel a te feladatod h megvédd , nem fog elszaladni.Am a kuyák többsége nem támad emberre attól h a másik kutyának nekimegy (tapasztalatból mondom) kergettem már el rotit is , mikor a NJ-omnak akart menni...A te feladatod megvédeni a kutyát , mert te vagy a falkavezér !


Ja és hogy válaszoljak a kérdésedre , hiába jelentenéd fel ugyanolyan részed van a balesetben , mert nem úgy sétáltattad a kutyát ahogyan elő van írva.

2010. ápr. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
A sok "kedves" hozzászólónak üzenem,hogy nekem lett igazam! Az állatorvosi költségek felét vissza kaptam, mindent lehet, csak akarni kell.
2010. jún. 22. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!