Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyes kutyasétáltatás?

Helyes kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el gyakorolni a kutyámmal, hogy kell helyesen sétálni, hogy engem tekintsen falkavezérnek. De vannak kétségeim.

Azzal rendben vagyunk, hogy én lépek ki először az ajtón. Fogom pórázon, nem kell húzni, szépen sétál mellettem. Azt olvastam, hogy ilyenkor nem szimatolgathat, jelölgethet, hanem nekem kell engedelmeskednie és jönni velem. Első kérdésem, hogy akkor mégis mikor engedhetem meg neki pórázon, hogy szimatoljon, pisiljen, elvégezze a dolgát?

Ha leengedem a pórázról, és mondom neki, hogy mehet szimatolni, akkor sem mehet előttem és kódoroghat nyugodtan?

Próbáltam azt a technikát is, hogy ne előzzön meg, hogy mikor megelőzött, akkor megfordultam hirtelen, de ettől meg megijedt, azt hitte valami veszély van és azért fordultunk meg hirtelen, nézett körbe, hogy mit láttam és borzolta a szőrét…

Szóval hogy megy ez a séta dolog egész folyamatában, és nem csak addig, hogy ne húzzon, mert mindenhol arról írnak, de nekem azzal eddig sem volt komoly problémám. Csak ezt az előlhaladást tudjuk nehezen összeegyeztetni, a pisiléssel, kakálással....



2016. nov. 23. 15:50
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
64%
Igen, te most már képzett kutyakiképző lettél az összeollózott linkjeid alapján. Gratulálok, amúgy is minden kutyás hülye, csak te vagy a helikopter! Csak csóri ebedet sajnálom :(
2016. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
38%

Dettó!

Abnormális hülye spiné lehetsz akitől el kell venni a kutyát és meg kéne tiltani neked hogy gerinces állat legyen a felügyeleted alatt.

Az én kutyám ágyban alszik, saját pokróc kollekciója van, sült kacsából csirkéből ő kapja az első falatot, és séta közben felveszem ha elfárad.

Intelligencia kérdése, és elsősorban érzelemé és szereteté.

Amúgy meg kamu kérdés, egy troll vagy aki azért jött ide hogy más kutyásokat baxogasson.

Cesar Milianről meg keringenek legendák hogy a pénzen kívülsemmi más nem érdekli, amiket leír azok Problémás kutyákra vonatkoznak és nem normális ebekre akik szeretnék az életüket élni egy normális gazdi mellett.

2016. nov. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
45%

Ha rég volt kint a kutya, akkor kezdhet azzal, hogy elvégzi a dolgát. Utána jöhet a láb melletti séta, ilyenkor nincs szaglászás, jelölés, csak megy mellletted, amarre te szeretnéd. Egy idő múlva (döntsd el mikor) újra engedd bóklászni, szaglászni. Ilyenkor mehet előtted.

Dominánsabb kutyáknál igenis lehet fontos, hogy ki megy ki először az ajtón és ki megy elöl a sétánál. Kitartás, jól csinálod.

2016. nov. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
80%
A szomszédunknak egy 80 kilós Moszkvai Őrkutyája van és még nem láttál ilyen kutyát egy 60 kilós nő ölében, a boldogságtól..na ennyit a dominanciáról....
2016. nov. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell túlzásba vinni azért ezt a dominancia-dolgot. Semmi szükség rá, hogy 24 órában mutogassuk a kutyának, hogy ki a főnök, természetellenes viselkedés, és pont az ellenkező hatást fogja elérni. Ha a kutya odafigyel ránk sétán, hallgat ránk, akkor igazából ott megy, ahol akar, sőt, megkockáztatom, hogy még ki is rongyolhat előttünk az ajtón. Ha meg vannak még nevelési hiányosságok, akkor azokat ki kell javítani, amiben segítenek bizonyos szabályok, illetve ha néha láb mellett sétáltatjuk, meg egyáltalán elvárjuk tőle, hogy figyeljen oda, ha akarunk valamit, de azért nem kell egy f***méregető tortúrát csinálni a sétából, és főleg nem kell a kutya minden megtett lépését beszabályozni. A séta alapvetően egy mindkét fél számára örömteli közös tevékenység kell hogy legyen.
2016. nov. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
71%
El tudom képzelni mennyire szeretheted...elég parancsolgató típus vagy, mi? Az itteni emberek társként kezelik a kutyájukat nem alattvaló-ként, még a munkakutyákat sem szabályozzák ennyire. Ez már beteges és nem túl jó a kutyának, egyszer be fogja elégelni hogy minimális szabadsága sincs. A séta a kutya érdekében van, hogy kimozogja magát és új ingereket ismerjen meg pl új szagok stb...ha folyton melletted kell kullognia akkor aztán nagyon elfáradhat....mondjuk az állandó parancsolgatásod biztos kifárasztja. Én is találkoztam már ugató, vonszoló, agresszív kutyákkal és? Amíg az enyém szép csendben elhalad mellette addig miért fosszam meg a szabadságtól? Túlzásba viszed...
2016. nov. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
72%
Én nem játszom Istent. Engedem a kutyám szabadon sétálni, ha akar előttem, sőt, jobb szeretem látni, mint folyton hátratekintgatni. Annyit követelek csak meg tőle, hogy ha hallja a hívószót akkor odarohanjon, vagy a "nem" parancsra hagyja ott amit épp csinál (kukaszaglászás, más kutya felé rohanás, ilyesmik).
2016. nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
66%

Te úgy bánsz a kutyáddal, mint egy csicskával, nem pedig egy egyéni személyiséggel. Tudod, mit jelent a társ, szeretet szó? Mert te uralkodsz fölötte, visszaélsz a hatalmaddal. Mi lenne, ha te is csak parancsszóra pisilhetnél? Ha meg nem birnád ki, büntetést kapnál?

Ja, bocsi, te ember vagy! Megtehetsz bármit...

Lazíts egy kicsit...

2016. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
72%
Az van, hogy senki nem tud mindig mindenhol 100 százalékot teljesíteni, te sem, én sem, a kutya sem. Otthon millió szabály van, ide ne menj, ahhoz ne nyúlj, azt pláne ne csináld... lehetőleg otthon viselkedjen észrevétlenül. Rendben, megteszi. No de akkor hol és mikor vezetheti le az összegyűlt energiáit, hol és mikor szórakozhat, hol és mikor lehet felszabadult kutya és nem parancsvégrehajtó gép, ha még séta közben is ennyire szabályozva-korlátozva van? Ha biztosítasz neki az itthoni és a sétán kívüli "én-időt" akkor rendben van, akkor sajátítsd ki a sétáját is. De ha nem... akkor mikor hagysz neki alkalmat, hogy élvezze az életét?
2016. nov. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
68%
Azért ezt ennyire nem kell túldramatizálni! Elég sok kutyának meg van, hogy pórázon, amíg eljut a gazdájával vagy a felvezetővel A-ból B-be, nem mehet az ember elé, mögé, nem bóklászhat szabadon. Majd ha a gazda azt mondja, hogy mehet, akkor mehet vagy szabadon rohangálni, vagy addig, amíg a póráz elér. Tipikusan nálunk aki terápiázni akar a kutyájával, temperamentum vizsgára készül, annak ezt a szabályt be kell vezetnie. Ahogy persze minden más segítő kutyánál is. Vagy a problémás, pórázon kitámadós, gazdát elrántó kutyáknál szintúgy ezt be kell tartani. És a kutyák még mindig élnek, még mindig jókedvűek és megtanulják, hogy majd a szabad elengedéseknél vezessék le az energiájukat. Azért ez nem egy állatkínzás. Ami itt megy ekörül, az már megint a sötétzöld állatvédelemre hajaz.
2016. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!