Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Helyes kutyasétáltatás?

Helyes kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el gyakorolni a kutyámmal, hogy kell helyesen sétálni, hogy engem tekintsen falkavezérnek. De vannak kétségeim.

Azzal rendben vagyunk, hogy én lépek ki először az ajtón. Fogom pórázon, nem kell húzni, szépen sétál mellettem. Azt olvastam, hogy ilyenkor nem szimatolgathat, jelölgethet, hanem nekem kell engedelmeskednie és jönni velem. Első kérdésem, hogy akkor mégis mikor engedhetem meg neki pórázon, hogy szimatoljon, pisiljen, elvégezze a dolgát?

Ha leengedem a pórázról, és mondom neki, hogy mehet szimatolni, akkor sem mehet előttem és kódoroghat nyugodtan?

Próbáltam azt a technikát is, hogy ne előzzön meg, hogy mikor megelőzött, akkor megfordultam hirtelen, de ettől meg megijedt, azt hitte valami veszély van és azért fordultunk meg hirtelen, nézett körbe, hogy mit láttam és borzolta a szőrét…

Szóval hogy megy ez a séta dolog egész folyamatában, és nem csak addig, hogy ne húzzon, mert mindenhol arról írnak, de nekem azzal eddig sem volt komoly problémám. Csak ezt az előlhaladást tudjuk nehezen összeegyeztetni, a pisiléssel, kakálással....



2016. nov. 23. 15:50
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
54%
Semmi baj a sötétzöld állatvédelemmel. Azzal annál inkább, aki lusta elvinni a kutyáját kutyaiskolába ahol legalább az alapokat megtanítanák NEKI, halvány lila gőze nincs a kutyanevelésről az elképzelésein kívül, s xarni/húgyozni nem hagyja a kutyáját, csak ha ŐT követi.
2016. nov. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

köszi megint az egy-két értelmes, normális hozzászólónak, a többieknek meg csak azt üzenem, hogy szeretnék ők, ha fele olyan jó dolguk lenne nekik, mint amilyen az én kutyámnak van...cseszegetitek az embert, mert kérdez valamit, közben meg semmit nem tudtok a körülményekről. az én kutyám több helyen járt, többet kirándult életében, több élménye volt, mint sok itteni kritizálónak. és szerintem kevesen sétálnak/játszanak annyit a kutyájukkal, mint én szoktam.

ha nektek lenne igazatok, ma nem támadt volna ránk az utcán egy csavargó kutya, nem láttam volna, ahogy egy nő alig bír el két tacskóval, mert azok húzzák a pórázt és ugatnak és nem rohant volna morogva, ugatva a kutyafuttatóban elengedett kutya a kerítéshez, mikor meglátott minket,hanem a gazdájával játszott volna....ezek egyikét sem csinálja az én kutyám...a tietek lehet viselkedhet így, az enyém nem.

részemről lezárva a téma, és mivel az itt kommentelők 95 %-a ilyen suttyó, én még az oldalról is kijelentkezem.

2016. nov. 24. 19:49
 33/37 anonim ***** válasza:
66%
Mennyi élmény ér téged :)))
2016. nov. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:
miért, talán szerinted ez a normális látvány az utcán? nekem már mindenestre elegem van a folyamatosan ugató padlócirkálókból,akiket nem tud a gazdájuk fegyelmezni, mert olyan kis cuki, nem lehet rászólni.....
2016. nov. 24. 19:54
 35/37 anonim ***** válasza:
7%
En meg soha sehol nem talakoztam ugató támadó olebbel az utcán...Tele vagy indokolatlan haraggal, dühvel es es az amit te írsz az mar állatkínzás kategóriát is kimeríti. Ilyen türelmetlen, idegbeteg embernek ne legyen kutyája...A te hibás ha osszeugrasztod es magad ellen fordítódik a kutyájukat szerető kutyatartokat es az hogy te egyoldalúan azt állítod milyen qrva jo dolga van a kutyadnak rajtad kívül mindenki sajnálja hogy egy ilyen emberhez került.
2016. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
81%
Végül is ha azzal kezdi a kérdező, hogy a kutyája egy rendetlen staffi lehet más reakciókat kap. Ez más mint mikor valaki egy nyomorult kistacskót akar eggrecírozni. Viszont az is igaz, hogy a kérdező által említett dolgok nem a helyes nevelés eszközei. Pl egy benti kutyát kivisz és nem engedi végezni a dolgát, mikor valszeg szegény már régóta szorítja barbár módszer. Iskolába kell vinni, ott tanítgatni, nevelgetni.
2016. nov. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
82%

A 'padlócirkláló az egy hollywoodi filmben humor lenne, de nálad gyűlölet megnyilvánulása.

A kutyák nagyrésze nagyon intelligens és alkalmazkodó nekem kutyatulajdonosként a faxom tele van a 'falkavezér" dologgal.

Ez valakinek baromi nagy üzlet, a kutyaiskola meg minden.

Nem azért van kutyám hogy megtanuljon ugrálni, parancsra enni, parancsra üríteni..hanem hogy együtt élvezzük az életet, és hogy szórakoztasson.

Van két bengáli macskám amiknek az ára az egymillióhoz közelít - vettem őket- tudom hogy a macskát az Isten sem tanítja meg semmire, azok a maguk urai...

Amíg a kutya morog, nyüszít, és néz rám hogy Hé-hé adjál már a rántott húsból addig a macska felmegy a pultra és kiszolgálja magát...


A kutya azt gondolja, hogy azért mert adnak neki enni, és van hol laknia, akkor mi vagyunk az Istenek...

A macska azt gondolja Ő az Isten...


Nem kell túlspilázni ezeket a hálás kis jószágokat, egyszerűen együtt kell velük élni.

2016. nov. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!