Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarja mindenki (tisztel...

Miért akarja mindenki (tisztelet a kivételnek) már "anyaméhben" ivartalanítani a kutyáját/macskáját? Csak engem zavar?

Figyelt kérdés
Mindig olvasom, hogy 6 hónapos korban már javasolt... komolyan nem értem, aztán meg csodálkoznak, hogy miért nézik szukának a kan kutyát. Amúgy pártolom az ivartalanítást, hasznos dolog, de a normális fejlődéshez szükségük van azokra a hormonokra (is). Illetve szukáknál legalább az első tüzelést meg kéne várni. Mondjuk nem is az a gond, hogy hamar ivartalanítják a sajátjukat, ő dolguk, hanem hogy másokra is próbálják rá erőltetni, mert csak az a "jó".

2017. jan. 9. 13:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
88%
De mitől felesleges, ha nem jártok versenyekre? Én a szembeszomszédomon látom, hogy mit szív, amikor tüzel a goldieja, be kell zárnia a házba, mert a kanok beküzdik magukat a kerítésen, este 11-kor bírja elvinni sétálni és csak pórázon, mert ellógna fiúzni satöbbi. Számomra ezek a problémák nem léteznek.
2017. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Kedves #7 válaszoló! Én senkit sem pontoztam le, mindenkinek zöld kezet adtam. A te döntésed, ivartalanítani pedig szinte bármikor lehet, ha végül mellette döntesz.
2017. jan. 9. 14:33
 13/23 anonim ***** válasza:
71%
számomra sem, pedig ivaros...szóval.
2017. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%
Minden esetre nem azt mondom hogy ne ivartalanítsanak az emberek mert hülyeség egyszerűen szerintem az hülyeség hogy tüzelés előtt teszik szukák esetében. Nem értem miért nehéz kivárni míg rendesen kifejlődik. És valamikor az én kutyám is ivartalanítva lesz mert a következő kutyám kan lesz.
2017. jan. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező: ez nagyon kutyafüggő is.

Nekem pit keverékem van, kan, SOHA nem lépett meg tüzelő lány kutyák miatt sem, mert tudja, hogy nem mehet ki a kapun nélkülünk. Ehelyett átszökött hozzá a szomszéd 10 hónapos szukája... 7 kölyök lett az eredménye. Mi utána vittük ivartalanítani, akkor 3 éves volt.


ismerősnek 2 éves kanja és egy kölyök szukája volt. Nagyon nagyon figyelt, hogy amíg tüzel a szuka (kb 8-9 hónaposan), ne engedje a kan közelébe. Aztán valahogy mégis besikerült egy alom...


SZóval ezért szokták javasolni, hogy már az első tüzelés előtt ivartalanítsák, akkor biztosan nem lesz nem kívánt kiskutya.

Amúgy mi "hiába" ivartalaníttattuk, ugyanúgy méterenként jelöl, szóval ezt a hülye szokását megtartotta magának.


"Múltkor is kutyás társaságban mondta egy stafford gazdi, hogy gyenge testalkatú a kutyája, a testvérei sokkal "szebbek" Kérdeztem, hogy mikor lett ivartalanítva. A válasz: 5 hónaposan. Szóval nem tudom min csodálkozik."

És honnan veszed, hogy ha ivaros maradt volna erősebb lenne??? Lehet, hogy az a kutya volt az alom "legyengébbje". És honnan tudod, hogy a testvérei mikor voltak ivartalanítva? AZt is megkérdezted a gazditól???

2017. jan. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%

Hörcsögöt nem lehet ivartalanítani, de együtt tartani sem lehet őket.


Azért akarják mert elég kutya van menhelyen meg sok a szaporító idióta.

2017. jan. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Elvben lehetne fogamzásgátlót szedetni, ez azonban amúgy sem lenne olyan egyszerű.
2017. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

NA most miért néznék szukának a kan kutyát? Nem a p#csét vágják le, herélik....

NA most nekem volt egy idősebb kutyám, jó kis prosztatagyulladással, ami már tályogos volt neki. Azonnal ivartalanítani kellett, gondolom nem kell részletezni miért.


Kicsi kutyánál azért fontos az első tüzelés-ivarérés előtt, mert ez egyfajta garancia arra, hogyha tenyésztőtől van, akkor adott esetben még véltelenül sem szaporodik tovább, ha az egyed beteg, hordoz valamit, vagy csak hobbi célra kell (megjegyzem USA-ban ezek a kölykök olcsóbbak is). Menhely ugyanez.

Ha a fiatalon ivartalanítás nem történik meg, erősen visszaélnek vele. Ezen kívül sokkal gyorsabban gyógyul,minimális a műtéti komplikáció és nem, nincs szüksége az állatnak ezekre a hormonokra, mivel nem fogja használni, konyhanyelven szólva. De annyi bizonyos, hogy nincs eltérés a pici korban ivartalanított, és a később műtött állatok növekedése, fejlődése között.


Az agresszív nyomulással egyetértek hogy zavar, (ugyanez a helyzet adott esetben a tápoknál, a menhelyi kutyáknál, képzési és etetési módszereknél) az már jó hogy nem veted el az ivartalanítást. Mindenhol vannak radikálisok.

2017. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Egybként a nemi különbségek annyira kívülről nem jelennek meg, láttam már német juhászból drabális szukát, és kicsike kant is. Egyedfüggő, hogy melyik kutya miylen alkatot kapott a "Teremtőtől".
2017. jan. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 bollocks ***** válasza:
100%

"de a normális fejlődéshez szükségük van azokra a hormonokra (is)"


Kérlek részletezd, hogy mely hormonokra gondolsz, mert ez az állítás így önmagában elég aggályos. Szóval mire van szüksége a fejlődéshez, amit az ivartalanítás lehetetlenné tesz?

2017. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!