Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarja mindenki (tisztel...

Miért akarja mindenki (tisztelet a kivételnek) már "anyaméhben" ivartalanítani a kutyáját/macskáját? Csak engem zavar?

Figyelt kérdés
Mindig olvasom, hogy 6 hónapos korban már javasolt... komolyan nem értem, aztán meg csodálkoznak, hogy miért nézik szukának a kan kutyát. Amúgy pártolom az ivartalanítást, hasznos dolog, de a normális fejlődéshez szükségük van azokra a hormonokra (is). Illetve szukáknál legalább az első tüzelést meg kéne várni. Mondjuk nem is az a gond, hogy hamar ivartalanítják a sajátjukat, ő dolguk, hanem hogy másokra is próbálják rá erőltetni, mert csak az a "jó".

2017. jan. 9. 13:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét kutyánk és a macskánk is fél éves kora előtt lett ivartalanítva.

Tökéletesen rendben van mindegyikőjük.

Volt valaki, aki azt írta, hogy a korai ivartalanítás következménye az lesz, hogy "szukának nézik majd a kan kutyát". Az én kanom golyók nélkül is igazi férfinak néz ki :)

Mély, öblös hangja van, széles mellkasa, szóval teljesen kannak néz ki.

2017. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

En azert szerettem volnaminel hamarabb ivartalanitani, mert gyotsabban gyogyul a kutyus hiszen a mikroszkopikus kis golyokat nem kunszt leszedni... de nem tul jo a verkepe. Igy most 9 hosan fogjak muteni.


Anyukamek is a leghamarabb ivartalanitottak a moszkvait mert akkor megbefert a kocsiba. (Nem vicc!!) Igy kifejletten mar nem.fer be a toledoba. Persze ha kell meg lehet oldani de mutet utan nem mindegy milyen konfortosan tudod szallitani. Plusz anyukam felt hogy az elso tuzelesnel fel is csinaljak.

2017. jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
15%

Macskás vagyok, és bár minden macskám ivartalanított, nem vagyok szélsőségesen ivartalanítás-párti.

Tudom, hogy sok a kóbor, meg a menhelyi állat, és tényleg sajnálom is őket, de az is tény, hogy csak azokból a cicákból lesz igazán emberhez szokott, bújós macska, akik már egészen születésüktől kezdve hozzászoktak az emberi gondozáshoz. (Ezt macska viselkedéskutatók igazolták.) A kerti egerész, vagy kóbor macskák kölykei mindig bizalmatlanabbak az emberrel, felnőttként is.

Ha csak a pedigrés macskáknak van joguk szaporodni, mi lesz a házimacskákkal?! Tudom, gyakori érv, hogy úgyis szaporodnak, van elég menhelyi macska. Ez tény, de egy menhelyi macska esetében sajnos nincs rá garancia, hogy közeli kapcsolatot tud kialakítani az emberrel, így tovább generálódik a probléma, hogy a házimacskából csak egerész, vagy rosszabb esetben kóbor macska lesz.

Nekem minden jelenlegi nőstényem ellett egyszer, minden kismacskának találtunk gazdit. Pont azért, mert kézhez szoktatott, bújós kiscicák voltak. Olyan helyekre kerültek, ahol családtagként bántak velük. Akár 100 km-t is utaztak értük a gazdijelöltek, mert tudták, hogy garantáltan kézhez szokott cicát kapnak. (A körülményeiket utólag is ellenőriztük, rendszeresen küldték a gazdik a beszámolókat, fényképeket, vagy meglátogattuk őket.)

Nekem most van olyan cicám, akinek már az anyukája is nálam született és ő maga is: nála bújósabb, szeretetteljesebb macskám még soha életemben nem volt, pedig amióta az eszemet tudom, mindig volt macskánk!


Az sem elhanyagolható, hogy azok a nőstény macskák, akik egyszer ellettek, kiváló vadászok, hiszen a gyerekeiknek hordják a zsákmányállatokat és tanítják őket vadászni. Bár nem egerészésre tartom a macskáimat, kapnak bőven enni, a két nőstény macskám, akik már fialtak életükben, az ivartalanítás után is vadásznak "hobbiból". A szomszédunkban vannak farakások, tele egérrel - ezt onnan tudom, hogy a macskáim már a fészket kiürítik, ahogy születik egy alom, máris hordják haza az egereket, pockokat. Vakondtúrás azóta nincs a kertemben, amióta vadászó macskáim vannak. Hangsúlyozom, nem ezért tartom őket, de vitathatatlanul előny, hogy irtják a rágcsálókat a környéken. És ez egyértelműen azért van, mert voltak kölykeik - csak azok a macskáim vadásznak, akik fialtak már, a korán ivartalanított nőstényem soha nem vadászott és az exkandúrkáim is elkényeztetett dögök...


Én örülök neki, hogy a macskáim igazi macskák, nem "plüssállatok", ugyanakkor maximálisan bíznak bennem/bennünk. A nálam született macskát akár élve megnyúzhatnám (természetesen nem tervezek ilyesmit), annyira bízik bennem. (Na jó, ha orvoshoz viszem, akkor egy napig utál.)


Nem szaporítom őket vég nélkül, egy fialás után mind ivartalanítva lett és a kandúrkáim is ivartalanítottak. Viszont azóta fogadtam már be ideiglenes befogadóként szoptatós anyacicát, az ő kölykei is mind gondos gazdikhoz kerültek, ők is bújósak lettek, lévén kézhez szoktattuk őket.


Amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy a jól szocializált macska, ha véletlenül utcára kerülne is, egyszerűen keres magának gazdit. Nekem is van olyan cicám, aki egyszerűen beköltözött hozzám még kölyökkorában, egyértelműsítve, hogy ő mostantól itt fog lakni... A szüleimnek is három cicából kettő őket választotta, beköltözött hozzájuk. A macska választ gazdit... tudják ők, hogy hova kell menni! ;)

2017. jan. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!