Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal...

Mit csináljak a kutyámmal eladjam vagy szenvedjek vele tovább?

Figyelt kérdés
fél éve van nálam a kutyám még nincs 1 éves. Egyszerűen nem hallgat rám... bármit csinálok nem figyel leszar konkrétan. Mielőtt jönnétek a kutyaiskolával voltunk, 1 oktató segített csak pont nem abban amivel gond volt, 1 nem tudott segíteni 1 meg nem is akart. Szóval azt sem lehet mondani hogy nem próbálkoztam vele. Amúgy is elég bajom van de még a sétákat sem tudom élvezni sőt, + stressz...utálok vele sétálni...néha úgy, lehet élvezni de az 10-ből max 2x van. A lényeg hogy ha odahívom rám sem néz, ha ugat és rászólok mintha süket lenne, ha megrázom a tarkóját elkezd futkározni és ugrálni mint egy idióta. Ha ráordítok (ezt egy tenyésztő javasolta kizökkentés gyanánt) meg sem hallja vagy max 1 másodpercre néz rám és csinálja tovább. Van hogy rángat, ha vadat lát utána fut ilyenkor akkorát tud rántani hogy majd elesek. Ha láb mellett vezetem fojtja magát, ha nem tetszik neki valami nyüszít, ha rászólok nem hagyja abba. Ha kutyát lát ugat, ha közel kerülünk hozzá, forog, morog és ugrál, ha majd meg fullad akkor sem hagyja abba, ha sikerül tovább küldenem teljes sebességgel elkezd futni és megint ránt egy qurva nagyot. Ha rászólok nem hallja....ma már sírva jöttem haza. Mivel benti kutya minden nap muszáj sétáltatni... Már nem bírom tovább idegileg. Tanácsra néztem videót, próbálok kemény lenni, betartok mindent amit tudok mégsem haladunk sőt egyre rosszabb. Apám szerint csak túl sokat várok el, de tényleg akkora elvárás hogy normálisan végig menjen az utcán? Hogy hallgasson rám? Szerinte még túl fiatal, játszótársnak tekint nem falkavezérnek. Rá persze hallgat (már amennyire) de azzal mi a xart kezdjek ha neki meg se ideje se kedve nincs sétáltatni (anyámra se hallgat pedig ő is elég határozott típus) Nézek videókat, beszélek hasonló fajtájú kutyával rendelkező emberekkel, beszélek tenyésztőkkel, kutyakiképzőkkel, kutyatartókkal, olvasok az interneten de semmi, semmi nem segít...jövő héten újra kutyaiskolába megyünk de az a kiképző is azt hiszi hogy ha le van szoktatva az ugatásról akkor minden qurva jó... nem igazán akar velünk foglalkozni. Én legszívesebben eladnám a fenébe nekem semmi kedvem már ezzel minden áldott nap baxakodni... viszont szeretem és szeretném megoldani a problémát de senki nem segít....mit csináljak? nem bírom ezt tovább....

2017. jan. 20. 16:22
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
3 ismétlem 3 kibaxott oktatónál voltam már, hány százhoz menjek még el? Ha érdemi választ nem tudsz adni csak fikázol és szidsz, meg hajtod a kutyaiskolád akkor felesleges kommentelned. Néhány válaszoló legalább próbál segíteni mert nem vagyok hülye tudom hogy én csinálok valamit rosszul de most hova szarjak? Azzal hogy tudom rosszul csinálom nem vagyok előrébb.
2017. jan. 20. 17:29
 22/44 anonim ***** válasza:
74%

1. A beagle egy aktív, makacs a vadaszkutya. Nehéz nevelni, tartani. Ezt miért nem gondoltad at mielőtt magadhoz vetted?

2. Nem akarsz suliba menni, kétségbe vagy esve. Akkor keress neki új gazdát/vidd vissza a tenyésztőhöz mert ti együtt nem mentek sokra egymással.

3. Akkor legyen új kutyád, ha FELNŐTTÉL és itt most nem a korodra gondolok.


-Olvasd el: Kutyaneveles szeretettel c. könyvet

-Vigyél valami nagyon szagos jutalomfalatot a kezedbe és ha elrohan fuss a masik irányba a nevét kiabálva. Ne fordulj vissza!!

-Ha rángat séta közbe állj meg, ültesd láb mellé (amíg nem megy addig csinálod) és várj néhány percet majd indulj meg újra. És ezt annyiszor ahányszor meghúz.

+1 Ha nem akarsz vele foglalkozni, add oda másnak

2017. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
29%
pedig végig kell járni mindent. kutya bölcsöde, kutyaovoda, kutyaiskola. abból is álalános, szakközép, főiskola. esetleg egyetem. majd kutyakisdoktori, kutya nagydoktori. s a többit egészen addig amig kutyaprofesszor nem lesz, de akkor már kérdezhetsz tőle bármit, de igazán bármit!
2017. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
57%

Kutyasuli

Tényleg nem tudok mást írni, mert egyedül nem fog menni. Ha meg 3 suli is szar volt, akkor veled van komkly gond, vagy a stílusoddal (mondjuk az olvasva is gáz) vagy a felfogásoddal.

Látatlanban, úgy hogy nem vagyunk veled és a kutyáddal, nem lehet segíteni, mert nem látjuk mit csinálsz rosszul. Ez érthető ugye? Amiket leírtál, hogy miket próbáltál, nem tűnik rossznqk, de nem tudjuk, hogy a kivitelezéskor nem hibáztál e. Ha rosszul rögzítettél valamit azt baromi nehéz kijavítani, az oktatót erre vannak. Ha neked egyik se vált be, akkor magadba nézz. Bár a stílusod alapján egy tipikus kamasznak tűnsz, aki persze okosabb mindenkinél. És most nyomkodhatod a piros kezet, én csak a kutyát sajnálom miattad.

2017. jan. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Nem mintha kutyaikolába nem akarnék menni, már mióta hozzám került kutyaiskolát kerestem de nem könnyű persze ti ezt nem érthetitek mert nem valószínű hogy tudjátok milyen korlátozottnak lenni. A legtöbb kutyaiskolába nehéz eljutni és drágák is amit a szüleim nem hajlandóak finanszírozni. Van egy ismerősünk aki kutyakiképző (munkakutyákat képez) ő meg megint csak nem segít pedig közel lakik. Én mindent próbálok megtenni hogy neki jó legyen. Holnap például bandázni megyünk délután, csak hogy játszhasson. Nemrég megismertem errefelé egy kutyást, miután beszéltünk mondta hogy a kutyaiskola csak pénzkidobás, többet ér videókat nézni és úgy nevelni a kutyát, csak nálam ez nem jön össze. Egyszerű mondogatni hogy vidd iskolába de a kutyasuli nincs ingyen és nem a szomszédban van. A házhoz járó kiképző árába bele sem merek gondolni. Anyagilag sem állunk úgy hogy ésszel ész nélkül költsük a pénzt kiképzőkre.
2017. jan. 20. 17:49
 26/44 anonim ***** válasza:
Ajándékozd el! Jobb lesz a kutyának, illetve neked sem lesz több gondod. A kutya felelőség. Anyagiakban is. Tudod, másnak sincs ingyen semmi! Idő, tanulás... Neked is! Meg a kaja a doki stb stb...
2017. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
persze semmi sincs ingyen de azt a pénzt szívesebben teszi félre az ember esetleges orvosi költségre vagy minőségi kajára, felszerelésre. Csak azt mondom hogy úgy dobálóztok a kutyaiskolával mintha ingyen lenne és minden sarkon lehetne találni.
2017. jan. 20. 17:58
 28/44 anonim ***** válasza:
100%

Vadászkutyás tapasztalattal mondom rengeted türelem és kitartás. Séta közben próbáld meg, hogyha húz 1 irányba fordul meg és menj arra. Mindegy merre húz csak azért is ellentétes irányba menj. Elöbb-utóbb megunja és nem fog húzni. Ha máshogy nem megy finoman rúgd popón. Ne ugy h fájjon csak h érezze h vmi megbökte, nekünk ez bevált , persze időbe telt.

Vidd futtatóba hagy játsza ki magát, vagy esetleg mezőre stb... vannak 15-30 méteres pórázok is, ha nem jön vissza, nem figyel visszahúzod vele. Ha ott van jutifalat. Igy megtanulja h ha odamegy jó dolog.

Ugatás, morgás letiltás kérdése csak. Ha nem hallgat rád bünti. Leültetheted és vártok 1 ideig, de akár haza is mehettek és fog jönni, ha rossz akkor nincs játék.


Kitartás, türelem és talán sok finom falat kérdése csak. Ne add fel, ha ő makacs te légy nála is makacsabb. Büszkén, fel a fejjel és pozitívan, akkor a kutyus is jobban hallgat rád. Ha látja rajtad h elküldenéd a..... akkor le se fogja sz.rni h mit akarsz.

2017. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a kommenteket. Igen számít az, hogy beagle. (jelenleg 1 de régebben 2 beagle-nk volt). NAGYON makacs és önfejű fajta ők nem azok a kutyák akik esik a gazda kívánságát. nekem ég és föld a németjuhászom keresi a szemkontaktust, kb "mondja" a szemével, hogy mondjad már mit csináljak viszont a beagle, ha nincs nálam kaja vagy nem simizem akkor nem igazán csinálja azt amit szeretnék (mondjuk az ő nevelése még hiányos volt, mert a szüleim vették és az alap dolgokon kívül nem nagyon tanították, én foglalkozok vele is mostanában). Viszont a TE hozzáállásoddal van a baj. Elmondom miért. Te akartál kutyát nem??

Figyelj én is vért ízzadok a németjuhászommal. Otthon az udvaron engedlmes csinálja amit kérek. Utcán, ahol nincsenek kutyák a kerítés mögött v pórázon nem jön szembe egy szint jól működik a kutya. Viszont ha kutyás udvar előtt megyünk el vagy szembe jön egy kutya megőrül. Próbálom tiltani nem figyel, ilyenkor nem élvezet a séta, főleg úgy, hogy mifelénk kb minden udvaron kutya van... DE SOHA eszembe sem jutott, hogy lepasszoljam. Járunk 2 kutyasuliba, nemsokára kezdjük a harmadikat (most 9 hónapos). Ugyhogy szedd össze magad nagyon gyorsan és neveld meg azt a kutyát. Ha a gyereked rosz lesz mert nem tudod megnevelni őt is le fogod passzolni?? gondolkozz.


Amúgy a NEM szót mennyire tudatosítottátok benne? Csak szóban hallotta, vagy esetleg fizikálisan is gátoltátok (ezt nem ártana, mert magát a szót a kutya nem érti, csak ha tartalmat adsz neki) persze nem azt modom, hogy verd meg a kutyádat, de egy kis grabanc ráncigálás, oldalbabökés, orrnyereg fogás segíthet megértetni vele a nem szó jelentését.

A figyelmét próbáld meg kajával felkelteni. Ha sétáltok mindig legyen nálad jutifali (ne az a táp amit alapból eszik) és ha szépen figyel rád (nem a kaját nézi) akkor adsz neki.

2017. jan. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
77%

Miért választottál kérdező egy híresen makacs vadászkutyát?

Egyébként egy kicsit nagyobb tekintélyre kellene szert tenned a kutya előtt. Valóban játszótársnak tekint, mert akaratodon kívül úgy viszonyulsz hozzá. Nem azért, mert ő túl fiatal, hanem mert nem tudod kivívni nála a fölérendelt szerepet. Nem kell attól félni, hogy félni fog tőled a kutya, legyél vele keményebb.

Vagy add vissza a tenyésztőnek, és ha lesz is kutyád legközelebb, ne küllem alapján válassz, hanem jellem alapján egy könnyebben kezelhető fajtát.

2017. jan. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!