Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal...

Mit csináljak a kutyámmal eladjam vagy szenvedjek vele tovább?

Figyelt kérdés
fél éve van nálam a kutyám még nincs 1 éves. Egyszerűen nem hallgat rám... bármit csinálok nem figyel leszar konkrétan. Mielőtt jönnétek a kutyaiskolával voltunk, 1 oktató segített csak pont nem abban amivel gond volt, 1 nem tudott segíteni 1 meg nem is akart. Szóval azt sem lehet mondani hogy nem próbálkoztam vele. Amúgy is elég bajom van de még a sétákat sem tudom élvezni sőt, + stressz...utálok vele sétálni...néha úgy, lehet élvezni de az 10-ből max 2x van. A lényeg hogy ha odahívom rám sem néz, ha ugat és rászólok mintha süket lenne, ha megrázom a tarkóját elkezd futkározni és ugrálni mint egy idióta. Ha ráordítok (ezt egy tenyésztő javasolta kizökkentés gyanánt) meg sem hallja vagy max 1 másodpercre néz rám és csinálja tovább. Van hogy rángat, ha vadat lát utána fut ilyenkor akkorát tud rántani hogy majd elesek. Ha láb mellett vezetem fojtja magát, ha nem tetszik neki valami nyüszít, ha rászólok nem hagyja abba. Ha kutyát lát ugat, ha közel kerülünk hozzá, forog, morog és ugrál, ha majd meg fullad akkor sem hagyja abba, ha sikerül tovább küldenem teljes sebességgel elkezd futni és megint ránt egy qurva nagyot. Ha rászólok nem hallja....ma már sírva jöttem haza. Mivel benti kutya minden nap muszáj sétáltatni... Már nem bírom tovább idegileg. Tanácsra néztem videót, próbálok kemény lenni, betartok mindent amit tudok mégsem haladunk sőt egyre rosszabb. Apám szerint csak túl sokat várok el, de tényleg akkora elvárás hogy normálisan végig menjen az utcán? Hogy hallgasson rám? Szerinte még túl fiatal, játszótársnak tekint nem falkavezérnek. Rá persze hallgat (már amennyire) de azzal mi a xart kezdjek ha neki meg se ideje se kedve nincs sétáltatni (anyámra se hallgat pedig ő is elég határozott típus) Nézek videókat, beszélek hasonló fajtájú kutyával rendelkező emberekkel, beszélek tenyésztőkkel, kutyakiképzőkkel, kutyatartókkal, olvasok az interneten de semmi, semmi nem segít...jövő héten újra kutyaiskolába megyünk de az a kiképző is azt hiszi hogy ha le van szoktatva az ugatásról akkor minden qurva jó... nem igazán akar velünk foglalkozni. Én legszívesebben eladnám a fenébe nekem semmi kedvem már ezzel minden áldott nap baxakodni... viszont szeretem és szeretném megoldani a problémát de senki nem segít....mit csináljak? nem bírom ezt tovább....

2017. jan. 20. 16:22
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Amikor azt mondták neked, hogy a kutyaiskola pénzkidobás és helyette nézz videókat az valamilyen szinten működhet, viszont szocializálva nem lesz egy youtube videótól a kutyád. A saját magad hibáját nem fogod észrevenni. Attól, hogy látod egyszer esetleg kétszer még nem fogod tudni. Továbbra sem fogsz tudni határozottan kiállni a kutyád elött.

Itt nem a kutyával van a nagyobb baj, hanem veled. A kutyád szemében semmi tekintélyed nincs. Keress fel egy kutyakiképzőt vagy akár a tenyésztővel beszélj akitől vettétek és kérd meg, hogy segítsen először kutya nélkül. Ő elfogja mondani amit amúgy valószínűleg tudnál, de mégsem úgy csinálod a kutyád jelenlétében. Egy kicsit átgondolod magadban és próbálsz változtatni a hozzáállásodon. Ez nem fog menni egyik pillanatról a másikra. Rengeteg kitartás és szorgalomra lesz szükséged. Ha képes vagy még több időt és energiát beleölni akkor kezd elölről az egészet, egy telejsen más hozzállással. Nem úgy, hogy kimész és látja a kutya rajtad, hogy csak "kényszerből" csinálod amit vele csinálsz. Annak amúgy sincs semmi értelme, ha te se élvezed. Próbáld meg élvezni a vele eltöltött időt.

Ha ez nem megy akkor hívd fel a tenyésztőt és mond meg neki, hogy vissza szeretnéd adni a kutyát. Másnak úgyse tudod eladni, mert egy normális tenyésztő mindig beleírja a szerződésbe, hogy elővásárlási joga van, így mindenképp vele kell beszélned először.

Esetleg beadhatod kiképzésre. Ott helyetted kiképezik, szocializálják és pár hét múlva visszakapod. Viszont ezzel a hozzáállásoddal akkor sem fog komolyan venni téged.


Esetleg használhatsz még halti-t, hogy leszoktasd a húzásról viszont kérj hozzá segítséget a kutyaiskolában.


"Van hogy rángat, ha vadat lát utána fut ilyenkor akkorát tud rántani hogy majd elesek."

Erre reagálva: Van egy neveletlen vadászkutyád aki ösztönből kergeti a vadat. Szerinted mit fog csinálni?

2017. jan. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 A kérdező kommentje:
Apám akart Beagle-t nem én, én Német juhászt akartam.
2017. jan. 20. 21:05
 33/44 anonim ***** válasza:
78%

Es hogy döntöttel? Megtartod?

Ha elajandekozod jelezd kerlek, szeretem a kihívásokat ;)

2017. jan. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
nem terveztem elajándékozni mert nem volt olcsó, már csak a tartása sem, túl sok pénzt és időt öltem már bele ahhoz hogy csak úgy odaadjam valami ismeretlennek. én már a kezdeteknél mondtam hogy szeretem és nem akarok megválni tőle. Keresgélj tovább mert őt nem kapod meg.
2017. jan. 20. 21:50
 35/44 anonim ***** válasza:
80%

Naná, hogy nem segít a munkakutyás kiképző ismerősöd: teljesen más szakterület (kb. mintha történelemtanártól várnád el, hogy kémiát oktasson neked). Ennek a kutyának REHABILITÁCIÓRA van szüksége meg marha sok türelemre. És a jelenlegi oktatódnak igaza van: REAKTÍV kutyát nem cseszünk be csak úgy egy normális tanuló csoportba. (Majd egyszer eljön annak is az ideje, de az nem mostanában lesz.)


Az a baj, Kérdező, hogy az alap megközelítésetek rossz. Nem dominálni, keménykedni, ordítani, verekedni kell, mert ezzel nem tanítasz neki SEMMIT: ebből aztán éppen nem fogja tudni, hogy milyen viselkedést szeretnél látni tőle. Arra viszont rohamléptekben rá jön, hogy a gazdi egy idegbeteg, közveszélyes idióta, nem jó a közelében tartózkodni.


Olyan kiképzőt keressetek, aki:

- pozitív megerősítéssel dolgozik

- megtanít benneteket a kutya testbeszédét olvasni

- tudja mi fán terem az ingerküszöb és aktívan használja is: [link] (ingerküszöb felett tök mindegy mit csinálsz a kutyával, úgysem fogod tudni kizökkenteni: ezért nem működik az ordítás, rángatás - ja meg mert ennyi idő alatt megtanulta elengedni a füle mellett)

- ismeri a "nézd meg!" játékot (nyugaton elterjedt: LAT / Look at that! game néven). Röpke leírás itt: [link] (Ültetéssel tök felesleges próbálkozni reaktív kutyáknál, mert abszolút természetellenes elvárás. Majd leteszi a seggét, ha kényelmesen érzi magát az adott szituációban. Klikker viszont kötelező, fiatal kutyáknak brutál gyors a reakcióidejük, neked meg azonnal meg kell dicsérned, ha ügyes volt.) Ha nem lenne nyilván való: vadra, másik kutyára, félelmetes dolgokra is jó.

- segít ösztönszinten lemozgatni: sajnos a beagle (szagfelismerős játékok, nyomkövetés, bújócska stb.)


Ajánlott szakirodalom: Leslie McDevitt: Control Unleashed



Amúgy tedd a szívedre a kezed: ha neked, a saját gazdájának nem kell a neveletlen kutyád, akkor mégis ki a fenének?!

2017. jan. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
A kutyakiképző ismerősnek csehszlovák farkasa van szóval de, tudja milyen egy makacs kutya. A mostani kiképző pozitív megerősítéssel dolgozik de mi azzal enyhén szólva lófaxt nem értünk. Azt mondta hogy ha leszokik az ugatásról bekerülünk a rehabilitációs/szocializációs kurzusra, 1 órát tartott nekünk aztán ránk hagyta. Megcsináltuk már nem ugat. Felhívtam mert meg lett beszélve hogy januárban újra elmegyünk de mikor beszélgetni kezdtünk a kérdéseiből és reakciójából az jött le hogy ő qurvára azt hitte hogy majd egy kis kenőmájas mi dent megold, sajna rá kellett döbbentenem hogy az ugatáson kívül minden maradt a régi, mintha nem a saját szemével látta volna hogy hogy viselkedik...
2017. jan. 20. 22:22
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem keresgélek, van 3 kutyám, kb mind a 3 így került hozzám, hogy megunták, nem tudtak megnevelni, kezelhetetlen stb. Mind a harom meg lett nevelve es minden rendben. Tudom, hogy nem olcsó egy fajtatiszta kutya és a kutyatartás sem, de gondolom azzal tisztaban vagy, hogy nem tudod túl dragan eladni es ha nincs ivartalanitva kerlek tedd meg, hogy ne azert vegye meg valaki, hogy szaporitsa.
2017. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 A kérdező kommentje:
Nem akarom eladni. Szeretek vele foglalkozni, nagyon boldog vagyok ha látom hogy figyel rám ls ügyesen csinál valamit. Például mikor orvoshoz megyünk és a rendelőben jól viselkedik nem ugat nem nyüszít és nem tolakodó más kutyákkal, volt már ilyen és nagyon örültem végig dicsértem. Mikor új módszert látok alig várom hogy sétálni menjünk és kipróbáljam. Nagyon boldog vagyok ha látom hogy valami javulást eredményez. Amúgy nem menthetetlen nagyon gyorsan tanul és fejlődig ha jó technika van alkalmazva egy adott problémájára. Csak mgamtól ezt nem tudom megcsinálni a szüleim meg nem segítenek. Én jól tudom hogy nem a kutya a hibás egy szóval nem mondtam ilyet, csak már belebolondulok a tehetetlenségbe, mert a helyzet szinte napról napra roszabb.
2017. jan. 21. 10:53
 39/44 anonim ***** válasza:
71%
Úgy kezdted, hogy elad-e...
2017. jan. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:
Valóban, mert talán neki is ez lenne a legjobb, de hiányozna és aggódnék hogy jó helyre kerül-e.
2017. jan. 21. 11:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!