Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolában miért erőltetik...

Kutyaiskolában miért erőltetik a nyakörvet?

Figyelt kérdés

nagyon kis súlyú csivaváim vannak,2kg a "nehezebb", orvosi utasításra nem használhatnak nyakörvet.

Illetve egyébként sem ajánlott mert eltörhet a nyakuk egy nagyobb rántásnál. Ezenkívül nem is viselik el, azonnal kibújnának belőle ha meg szoros, tényleg azt lehet hogy ha visszakarom fogni akkor eltöröm a nyakát vele illetve rántásnál fullad tőle..


Meg nem értem miért kell nyakörvvel gyakorolnom ha amúgy hámot használunk, és én azt akarom hogy hámban hallgasson rám ne nyakörvben.


2017. márc. 5. 09:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%

Elolvastad te egyáltalán, hogy mit írtam? Tessék kiemelem a lényegi mondandót számodra: "Nyakörvvel sokkal jobban irányítható a kutya. Eltörni nem fog a nyaka, ha csak nem rángatod idegebeteg módjára. Az oktatók sosem fognak olyat kérni tőled, hogy most ránts egy akkorát a pórázon, hogy eltörjön a nyaka és repüljön pár métert. "

A többit figyelmen kívül is hagyhatod, az csak a válasz volt arra, hogy "hát ha ez kell egy kutyaiskolában hogy fojtogatni meg ütni kell akkor az én kutyám inkább neveletlen marad.." amit mellesleg úgy kezdtem, hogy neked SOHA nem lesz szükséged ilyen módszerre/eszközre.


#9

Általánosságról beszélünk, ahogy mindenben itt is van kivételes eset mint pl a tied, de attól még nem ez a gyakori. Az viszont konkrét tény, hogy egy kutyát jobban lehet irányítani nyakörvvel mint hámmal (itt most a rendes test hámra gondolok nem a fejhám/haltira, az megint más). Mivel a kutya feje érzékenyebb mint a teste így kisebb ingerre is jobban reagál mint ha rángatnád hámmal, persze ez kistestű kutyának nem olyan nagy erőbeli különbség de pl egy Kangal-t KÁJ-t nem tudnál hámmal vezetni. (Tudom ezeket a kutyákat nem is szokás, mert nem erre lettek tenyésztve, csak méretbeli példát szerettem volna mondani.) Arról nem is beszélve, hogy a hám húzásra lett kitalálva, így a kialakítása is olyan, hogy egyáltalán nem korlátozza a kutyát a mozgázsban, húzás megakadályozásában.


"Engem egyébként hidegen hagy, hogy ki használ nyakörvet és ki használ hámot, de ez a "hámban irányíthatatlan a kutya" dolog annyira badarság, hogy ez ellen mindig felszólalok. Mindenki döntse el maga, mit használ és ebbe más ne kössön bele! "

Ezzel a mondatoddal viszont abszolút egyetértek.



Más részről pedig szerintem a kérdezővel normálisan közölték az iskolában, hogy nyakörvvel jobb lenne, mert úgy sokkal könyebben kezelhető a kutya, ő pedig akkor nem tette szóvá a problémáját, hogy köztes megoldást találjanak rá, illetve hogy az oktató elmagyarázza miért jobb megoldás és ha akarja elfogadja ha nem akkor ajánl egy másik megoldást. Ehelyett ő megsértődött és inkább itt átkozza az iskolát a probléma megoldása helyett. Mert ugye minden történetnek több oldala van és nem először fordula ilyen elő.

2017. márc. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj itt gyakorin hogy mindig van valami tuti amit éppen felkapnak és pár véleményvezér azt szajkozza néhányan meg beállnak a sorba.


Használd amit jónak látsz.


Én nyakorvvel kezdtem. Az lett az eredménye hogy a felos kutyám megijedt valamitol és kibújt belőle. Majdnem elütötte az autó.


A másiknál működött a nyakorv de a huzason nem segített. Inkább horgott meg fulladt de meg nem állt és nem.is lassított. A férjem mondta hogy ezt nem nézi tovább. Ő is kapott egy hamot. Meg mindig huz de legalább nem fulldoklik és mikor gyakoroljuk a szép sétát nekem sem kell aggódni hogy baja lesz nyugodtan ranthatok erosebbett is mikor megfordulunk és indulunk a másik irányba.

2017. márc. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
46%

Az ég szerelmére, emberek, egy 2KG-os KUTYÁRÓL VAN SZÓ!!!!

Nehogy már komolyan gondolja valaki, hogy egy ilyen apró kutya irányításához mindenképp nyakörv kell, Jézusom....

És remekül átsiklottatok afelett, hogy ORVOSI UTASÍTÁSRA nem használhat nyakörvet. PONT.

Ha hámban mégis nehézkes az "irányítása", pl. hisztis, nehezen vonod el a figyelmét, akkor veszel az iskolai használatra egy tök gagyi szalagos hámot, római típusút (ez az: [link]

és a mellkason lévő karikába csatolod a pórázt. Tádááám. Megsúgom nagyobb kutyáknál is jól működik, ha valamiért nem hordhatnak nyakörvet.


Kérdező, egy jobb iskolában az egészségügyi szempontra azért figyelnének és nem erőltetnék a nyakörvet...

2017. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%

15-ös ezt most komolyan mondod? Az én kutyámra is tilos nyakörvet rakni, orvosi utasításra, de bocsi, hogy a dokimra hallgatok és nem rád! Szerinted melyik értelmes, emberséges gazdi altattatná el a kutyáját azért, mert fullad a nyakörvtől? Te totál zakkant vagy és undorító a hozzáállásod, remélem majd ha neked lesz valami betegséged akkor rád is azt fogják mondani, hogy nem vagy érdemes az életre.

Nagy az Isten állatkertje és kicsi a kerítés, még egy idióta kiszökött!

2017. márc. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
15ös jelentve nem vagy normális!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2017. márc. 5. 19:45
 16/19 anonim ***** válasza:
49%
"Egyébként IGAZI SZAKEMBEREK a húzós kutyának HÁMOT ajánlanak" édes istenem, honnan szedted ezt a baromságot? Egy hámtól a húzós kutya még jobban fog húzni.
2017. márc. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
35%

17-es. Édes Istenem olvasnál legalább figyelmesen, ha már oltogatsz itt!

Egy húzós kutya nyakörvben és hámban is fog húzni, a különbség az, hogy a hámmal húzás közben nem teszi tönkre a légcsövét, míg nyakörvvel igen. Egy igazi húzós kutyát csöppet sem érdekel, hogy te most nyakörvben ott rángatod a nyakát. Inkább öklendezik, fuldoklik, de lelassítani NEM FOG.

Ez egy kutya felszereléseket gyártó cég szakértőjének és egy állatorvosnak a véleménye:

"Azok a kutyák, akik hajlamosak húzni és rángatni, mindenképpen jobban járnak egy erős hámmal (a gazdáikról nem is beszélve). A nyakon keletkező nyomás a légcsőnek sem tesz jót, és a szemben is szükségtelenül növeli a nyomást. Egy méretre igazított kutyahám viszont segít elkerülni ezeket a problémákat."

De te biztosan jobban tudod, mert olyan okos vagy. Hozzátenném, hogy szerinted egy húzós kutyának miért jó a nyakörv? A folyamatos nyomás károsítja a légcsövet, de aki szeretne tönkretenni egy kutyát akkor csak nyugodtan rakjon egy durván húzó kutyára nyakörvet. Sajnos nekem volt is tapasztalatom mi lesz belőle, a legelső válaszomban említettem.

2017. márc. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha a kutyád nem tud sétálni akkor nem a húzás elkerülése hanem a megoldása az első. Sem hámban sem nyakörvben nem fogja megtanulni magától hogy nem húzhat viszont hámban elhúzza a gazdát (már ha nem kistestű). Az én kutyámnak is van hámja de azt nem használjuk, max akkor ha erdőbe-mezőre megyünk mert úgy biztonságosabb. Viszont hámban soha nem fog leszokni a húzásról, sőt még jobban belejön mert már a fulladás is megszűnik. Egy jó kiképző pár rántással megoldja a gondot, fulladás és fojtogatás nélkül. Amúgy meg akinek nem a kutya felnőtt korára jut eszébe elkezdeni nevelni a kutyát mikor már a gond adott, az kölyök korban könnyedén megtaníthatja a kutyának a pórázfegyelmet.
2017. márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Platypus ***** válasza:
77%
Van még egy dolog, ami eddig nem merült fel. A csivaváknál, pláne a szaporítós példányoknál tömegbetegség a légcsőszűkület. Ha az orvos úgy látja, hogy az adott kutya esetében ennek reális kockázata van, akkor teljesen indokolt a nyakörvet mindenestül elhagyni. És ezt tényleg komolyan kell venni a kutya érdekében. Viszont biztos vagyok benne, hogy a kutyaiskolában is elfogadják a helyzetet és nem fognak ragaszkodni a nyakörvhöz. Kedves kérdező, a leírásod alapján még közelébe nem mentél a kutyaiskolának, csak eldöntötted, hogy erőltetik a nyakörvet és a kutyáid inkább neveletlenek maradnak. Mi lenne, ha mondjuk odamennél és megkérdeznéd, hogy tudnak-e megoldást a helyzetedre?
2017. márc. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!