Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok egy...

Milyen kutyát ajánlotok egy kb 9-10 éves gyerek mellé?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a jelenleg 8 éves húgom nagyon szeretne egy kiskutyát. Nekem német juhászom van, tíz éves voltam, amikor megkaptam, most tizenhat vagyok, de ő teljes mértékben az én kutyám, én sétáltatom, én etetem, én foglalkozok vele, és nem is szándékozom úgymond átadni neki. Most megbeszéltük (vele is, szülőkkel is), hogy ő eteti, itatja, jön velem sétálni, a kennelt már magától kitakarította, az ürüléket is felszedte velem. Egyelőre nagyon lelkes, de tudom, hogy az idő múlásával ez majd változni fog. Mindenesetre meg szeretném neki tanítani, hogy miből áll a kutyatartás, hogy felelősségteljesen tudjunk utána dönteni.

Addig viszont el kell kezdenünk gondolkodni, hogy ha lesz kutya, milyen lesz. Az már biztos, hogy vagy menhely, vagy tenyésztő, a jelenlegi németjuhász szaporítós. Tudom, hogy kisebb, közepes testűt szeretne.

Mivel első kutyája, így nem szeretnénk, ha makacs, nehezen kezelhető lenne, szóval legyen könnyen tanítható. Kutyasuli természetesen alap. Napi egy órát minimum tudnánk vele sétálni, a húgom jönne velem meg a jucival, a bandázás is a napirend része. Ez a minimum, ennél általában többet szoktam menni a sajátommal. Ő cuki, ölbevehető kutyát szeretne, de ez nem alapkitétel.


Bár valószínűleg menhelyről lesz, milyen fajtákban (és azok keverékeiben) érdeme gondolkozni? Spiccekről, tacskókról és spánielekről mi a véleményetek?



2017. márc. 5. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Cavalier ? :)
2017. márc. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A cavalier tetszik, néztük is, de amikor anyát megkérdeztük, közölte, hogy ő olyat biztos nem. A szomszédban is olyan van, sajnos borzasztó szocializálatlan, van, hogy egy nap tizenkét órát is ugat a vékony hangján. Szóval anya nagyon ellenszenves vele sajnos.
2017. márc. 5. 17:08
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

Egy spániel vagy egy spicc jó választás lenne de a spiccek általában drágák. A tacsi egy makacs kutya.


Bichon frie,bichon havanese,bichon bolonese,tibeti spániel,cavalier king Charls spániel,francia buldog,Boston terrier,máltai selyemkutya,pekingi palotakutya,mopsz,bull terrier,miniatűr bullterrier,törpe uszkár,közép uszkár,törpe és közép snaucher,papillon,törpe pincser,vadkacsavadász retriever. Ha nagyobbak akkor: Labrador és golden retriever,német Juci,berni pásztor,leonbergi,landseer.


Ők ideálisak lennének

2017. márc. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Menhelyit
2017. márc. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kicsit szeretne, szóval az adott fajátkat majd megnézem vele.
2017. márc. 5. 17:15
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, hogy a tesód értelmi szintje milyen. Vannak olyan gyerekek, akik 10 évesen sem fogják fel, hogy a kutyát nem verjük, szekáljuk. Van egy 5 éves rokonom. Mellette csivavát is lehet tartani. Jól bánik vele.

A cavaliert pedig kikérem magamnak. Nekünk olyan van és TÖKÉLETES kutya. Egy igazi úrihölgy. A lakásban szépen elfekszik mellettünk vagy rajtunk. Hihetetlenül bújós a drága. Soha egy morgást meg nem enged magának, nemhogy harapjon. Ez kisgyerekkel szemben is igaz. Inkább arébb megy, ha elege van. Ezt a fajtát királyi lábmelegítőnek tenyésztették. Az ágyban feküdt vele. Ebből máe lehet sejteni, hogy lakásba ideális. Sőt, oda való. Csak kertbe nem. Ettől függetlenül tud aktív is lenni. Lehet vele kirándulni, labdázni (ezt nagyon szereti), agilitizni is. A szőrét nem kell nyírni, vágni, csak megfésülni. Ugatni csak jó okkal szokott. Valamit nagyon elcseszett a szomszédotok. Anyukádnak pedig nincs igaza. Nem szabad egy egész fajtát elítélni egy rosszul nevelt miatt. Te is írtad, hogy nem volt szocializálva. Ez minden fajtánál baj. Egy goldie is lehet így vadállat. Ismerek is egy ilyet. A kertes kutyával is kell menni sétálni. Legalábbis kéne.

2017. márc. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
De ha ennyire nem jó a cavalier, akkor boston terrier, shih-tzu, bichon, sheltie, uszkár.
2017. márc. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Óh, tudom én, hogy tündéri kutyák, fogok is még anyám nyakára járni, hogy az előítéleteit felejtse el.

Hát, nem mondom, hogy csivavát tartanék a húgom mellett, néha művel agyatlan dolgokat, de remélem abban az időben, amíg az enyémet gondozza, megtanulja a kutyákkal való bánásmódot. Ezért is nem szeretnénk egyből kutyát venni neki, pedig mondogatja már egy éve.

2017. márc. 5. 17:32
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy fontos tényt nem írtál le (vagy csak én siklottam át felette :D ), hogy tesód kutyája kint lesz-e tartva vagy bemehet a házba? Ugyanis kistestű kutyákat nem lehet kint tartani.

Egy 9-10 éves gyerek mellé, akinek ráadásul első kutyája lenne, terriert nem ajánlok, roppant makacsak, óriási mozgásigénnyel rendelkeznek. A schnauzereket sem ajánlom, (mondom ezt snaci gazdiként) ők is nagyon makacsak, egy 9 éves kislánynak nem valóak.

Szerintem egy menhelyi kis keverékkel (mondjuk 1-2 évessel, aki már túl van a kölyökkor nehézségein és jelleme már ismert) jól járnátok, de ha tenyésztőtől szeretnétek az is rendben van.

Spánielek tényleg jók lehetnek, egy jó tenyésztő elmondja, hogy való-e nektek. Vagy uszkár (törpe vagy közép) , bár az áruk biztos nem pénztárcabarát és nem tudom Mo-n van-e rendes kennel, de érdemes utána nézni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Remélem segítettem!

2017. márc. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kinti-benti kutya lenne, ahogy a németjuhász is az. Napközben, ha nincsenek minuszok, kint van, este pedig bejön. A hőszigetelt kutyaház és a meleg fekhely természetesen neki is járna.

Igen, a terrierekről lemondtunk, ezért beszéltem le a yorkiról.

2017. márc. 5. 19:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!