Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok egy...

Milyen kutyát ajánlotok egy kb 9-10 éves gyerek mellé?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a jelenleg 8 éves húgom nagyon szeretne egy kiskutyát. Nekem német juhászom van, tíz éves voltam, amikor megkaptam, most tizenhat vagyok, de ő teljes mértékben az én kutyám, én sétáltatom, én etetem, én foglalkozok vele, és nem is szándékozom úgymond átadni neki. Most megbeszéltük (vele is, szülőkkel is), hogy ő eteti, itatja, jön velem sétálni, a kennelt már magától kitakarította, az ürüléket is felszedte velem. Egyelőre nagyon lelkes, de tudom, hogy az idő múlásával ez majd változni fog. Mindenesetre meg szeretném neki tanítani, hogy miből áll a kutyatartás, hogy felelősségteljesen tudjunk utána dönteni.

Addig viszont el kell kezdenünk gondolkodni, hogy ha lesz kutya, milyen lesz. Az már biztos, hogy vagy menhely, vagy tenyésztő, a jelenlegi németjuhász szaporítós. Tudom, hogy kisebb, közepes testűt szeretne.

Mivel első kutyája, így nem szeretnénk, ha makacs, nehezen kezelhető lenne, szóval legyen könnyen tanítható. Kutyasuli természetesen alap. Napi egy órát minimum tudnánk vele sétálni, a húgom jönne velem meg a jucival, a bandázás is a napirend része. Ez a minimum, ennél általában többet szoktam menni a sajátommal. Ő cuki, ölbevehető kutyát szeretne, de ez nem alapkitétel.


Bár valószínűleg menhelyről lesz, milyen fajtákban (és azok keverékeiben) érdeme gondolkozni? Spiccekről, tacskókról és spánielekről mi a véleményetek?



2017. márc. 5. 17:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennyi idősen az első kutyám yorkie volt. Igazi szerelem. Ha jó kezekben van egy nagyon jól dolgozható fajta csak kintre nem való. Esetleg Törpe uszi? Bár az se kinti.
2017. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két cavalierem van. És nagyon keveset ugatnak. Csak ha játszani hívják őket vagy látogatók jönnek. De nagyon gazda centrikus nem csoda ha rosszul érzi magát kicsapva a kertben.


De ha ők nem akkor a cocker vagy egy kozepuszkar is jó lehet.

2017. márc. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Puli vagy shelti?

Itt vannak tenyésztők.

[link]

2017. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyi keveréket javaslok.

Választásban a következőket tegyétek meg, ill. tartsátok szem előtt:

- többször, sokszor járjatok ki a menhelyre, a szimpatikus és szóba jöhető kutyákat vigyétek ki sétálni a húgoddal együtt. A gondozók tudnak segíteni, melyik kutyát ajánlják gyerek mellé, ill. adják ki nyugodt szívvel sétálni gyereknek is.

- idősebb kölyök (6 hónapostól), vagy fiatal felnőtt (1-2 éves) kutyus legyen

- a leendő kutya jellemzői: legyen vidám, barátságos, élénk, figyeljen a jutalomfalatra, a sétáltatóval vegye fel a kontaktust, ha leguggoltok, hívjátok, vagy a pórázzal korrigáljátok. Ne legyen semmiképpen agresszív, sem emberrel, sem gyerekkel, sem kutyákkal. Ne legyen félénk, visszahúzódó vagy ijedős sem.

Közepes termetű legyen lehetőleg.

Mivel nem akarjátok elkapkodni a választást, ami nagyon jó, ezért lesz bőven időtök menhelyre járni, ismerkedni, sétáltatni. Biztos vagyok benne, hogy meg fogjátok találni a húgod kutyusát, annyira bőséges a választék sajnos.

2017. márc. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet, menhelyen általában kiforrott személysége van a kutyának mivel idősebb így nem csak a fajta sztereotípiából tudtok ítélni.

Elmentek egy közeli menhelyre, megadjátok a paramétereket, mekkora legyen, fiú/lány, milyen személység és a gondozók biztos tudnak majd pár jelöltek őket meg önkéntes munkával egybekötve el tudjátok vinni sétálni.

2017. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A kiscsaj legutóbb már kitalálta, hogy roti kell neki, ami elég nagy váltás a yorkihoz képest, de van egy olyan érzésem, hogy ha odakerülünk, menhelyi kutyus lesz! : )

2017. márc. 6. 16:03
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem is cavalierem van és csak megerősíteni tudom, mennyire tündérek ők. Viszont arra, hogy napközben kicsapd a kertbe, ez a fajta-sőt semmilyen társasági kutya-nem alkalmas. Ők a gazdi közelségét szeretik, az enyém napközben nagyrészt pihenget, de azt is velem egy légtérben teszi. Az meg, hogy a húgod mit talál ki, ne legyen mérvadó, ha nem muszàj, mert ezzel a lendülettel meglesz a kutya és két hét múlva rájön, hogy mégis zsiráfot szeretne inkább :D Olyan fajtát válasszatok, amit a család fel tud vállalni 10 évre legalább, akkor is, ha a kis gazdi megnő, elköltözik stb :)
2017. márc. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!