Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát tényleg nem a szófoga...

A kutyát tényleg nem a szófogadás vezeti, amikor megcsinál egy trükköt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Néztem hogyan kell a kutyának kiskorában trükköt tanítani. Nincs kutyám Úgy volt hogy ha a kutyának mondogatják hogy leül és éppen leül akkor kap egy jutalomfalatot. Ha mégegyszer akkor már lehet felidézi és leül mégegyszer. És így tovább. De utána akkor ha nem adsz neki jutalomfalatot akkor nem is fog szótfogadni vagy trükköt csinálni? Vagy ha mégis akkor örökre az él egy kutyában ha megcsinál egy trükköt hogy hátha kap jutalomfalatot? Nekem volt egy kutyám , nem adtam neki soha jutalomfalatot vagy kaját ha valamit megcsinált , és elég sok trükköt tudott. Hogy van ez?

2017. márc. 16. 06:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
Hát, azért én megnéznék egy apportot, egy előreküldést, egy nehezebb trükköt, de akár csak egy pontos, gyors, szép ültetést is teljes mértékig jutalom nélkül kigyakorolva. Igen, meg lehet csinálni, hatalmas kényszerekkel pontatlanra, csúnyára úgy, hogy a kutya jól láthatóan rettegésében fog dolgozni.
2017. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokta :D
2017. márc. 18. 08:22
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Én azért megkérdőjelezném, azt az állítást, hogy amelyik kutya nem falattal gyakorol, azt csak kényszerrel lehet rávenni a feladatokra és utána a kutya rettegésben fog dolgozni.

Millió egy módja van a jutalmazásnak a kaján kívül is. Én pl apporthoz soha nem is használtam falatot, de pl nálunk a tartós helybenmaradás gyakorlásánál is egy labda a jutalom. Imádja, a feladat tökéletes és egy percig sem rettegett közben, pedig simán otthagyom 50 méterre is és a kutya ott is marad, míg nem szólok neki.

Ismerned kell a saját kutyád.

2017. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem falatról, hanem jutalomról volt szó. A labda ugyan úgy jutalim. Egyébként megkérdezhetem, hogy milyen vizsgád van, milyen szinten vagytok? Egy verseny szintű apportot nagyon kétlem, hogy játék vagy étel nélkül építetted volna fel. Fel lehet, csak borzalmas lesz. A helybenmaradást meg ne keverjük ide, az nem egy nagy feladat.
2017. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
én egyszer próbáltam meg a kölyök kutyám tanítani falat/jutalom nélkül... borzalmas vége lett...
2017. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!