Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7-8 éves kistestű kutyánk...

7-8 éves kistestű kutyánk vemhes, biztos, hogy bele fog halni a fialásba?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem, nagypapámtól kaptam aki már sajnos nem él, ez lenne az első fia. Mama már mondogatta, hogy átjár a szomszéd kuvasz kutyája, de nem gondoltam, hogy vemhes lesz tőle, hát a mi kutyánk a kuvasz lábának a feléig ér.

Sajnos nincs pénzem ivartalanítani, mama meg nem foglalkozik vele. Biztos, hogy meg fog halni a fialásba?



2017. márc. 28. 19:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
80%

Nem biztos, hogy bele fog halni, de lehet. Vagy igen, vagy nem.

Megpróbálkozhatnál a környékbeli menhellyel, állatvédőkkel felvenni a kapcsolatot, hogy segítsenek elintézni az ivartalanítást, majd részletekben visszafizeted.

Ha életben is marad, a kölykök felnevelése 8 hetes korukig drágább, mint az ivartalanítás lenne.

2017. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 A kérdező kommentje:
Diákmunka 16 éveseknek itt csak 1 műanyag gyár van 12 óra, sajnos oda nem mehetek. A többi munka mind 18 év felett. Olvadgattam és találtam olyat ahol túlélte a szuka. Remélem az enyém is kibírja :)
2017. márc. 28. 21:02
 33/105 anonim ***** válasza:
87%

Olvastál olyat,hogy túl élte. Gratulálok.


Aztán majd ha nem éli túl akkor meg jössz ide sírni.

2017. márc. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
100%
Reménykedni lehet, csak semmit sem ér. Az apa sokkal nagyobb az anyánál. a túlélő szukánál lehet hogy nem volt ekkora méretkülönbség, vagy az anyára ütöttek a kölykök- de ez nagyon lutri, én nem kockáztatnék egy életet a szerencsében bízva.
2017. márc. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 A kérdező kommentje:
Hát az tuti, hogy nagyon meg fog viselni :(
2017. márc. 28. 21:06
 36/105 anonim ***** válasza:
93%

Ezért utálom, hogy ennyire ki vannak szolgáltatva az állatok az embereknek. Szerencsétlen mit tehet arról, hogy egy kislány (nem az életkora, a felfogása miatt) a gazdája, aki tesz rá?

Majd csak túléli, ja, mantrázzuk, aztán ha így is lesz, ősszel jön újra a kuvasz gyereket gyártani.

A mostaniak meg mennek a gödörbe, vagy ajándékba olyan embereknek, akik szintén sz*rnak rájuk.

2017. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
86%

Értem. Lényegében nehogy tegyél bármi felelős cselekedetet is a kutyáért, eddig se tettél, ezután minek? Majd csak lesz valami. Ha túléli szuper, majd elássátok a kutyákat vagy szétszórjátok mindenféle embereknek, majd legközelebb is lesznek keverékek. Ha meg belehalna, hát az szomorú, de hát téged nem érdekel, nem visel meg, hisz nem teszel ellene semmit. Ez valóban nagyon szomorú, hogy ilyen emberek tarthatnak kutyát. És itt nem az életkorról van szó, hanem az értelemről, felfogásról, hozzáállásról!


Mellesleg ezért nem adunk kisgyerekeknek kutyát, mert nem tudnak, akarnak róla gondoskodni. A nagyapád adta neked, ő sem volt felelős gondolkodású.

2017. márc. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor egy állatvédős oldal tolt az arcomba egy videót. Pár taknyos suhanc kutyát "tenyésztett" - kicsi szuka, valószínűleg épp hogy ivarérett lett, és egy nagydarab, izmos kan. Hosszú, vastag láncon volt a két kutya.


Belenéztem, nagyon megbántam.


A kicsi szuka úgy visított a fedezés alatt, mint akit nyúznak.


És ez még csak a tenyésztés, a szülés 100x rosszabb.

2017. márc. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztés = kellő szakértelemmel, ellenőrzött körülményekkel, orvosi vizsgálaton átesett, egészséges egyedek pározatása a faj fennmaradása és tökéletesítése érdekében.

Amiről te beszélsz az megélhetési szaporítás #38. Bár a szörnyű helyzeten nem változat hogy minek hívod.

2017. márc. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
22%

Én sem értem miért kell támadni a kérdezőt. Nyilván tanul, nem tud zsebből előrántani 20 ezer forintot. Ha valakit hibáztatni akarunk, az a családja, mert nem fizetik ki.

Szerintem próbálj meg beszélni az összes családtagoddal.Ha nem is tudja egy rokonod kifizetni egyben, de ha mindengyiktől kérsz valamennyit,akkor hátha összejön rá a pénz. 5-5 ezret mondjuk kérsz(Előbb nézz utána nálatok mennyi az ivartalanítás) és abbólkifzietitek.

mindenképpen el kéne venni. amúgy a szomszéddal nem lehetne beszélni? azért az ő hibája is. nyilván főleg a ti hibátok, hogy nem volt ivartalan, de ő is sáros benne.

próbáljtok elvinni. ha komplikciók lesznek a szülésnél, az simán veri az ivartalanítás költségét. már ha időben ki tudjátok hívni az állatorvost.

de mondom,csak a kiszállás szokott annyi lenni, mint egy ivartalanítás.

én inkább elvinném még most.

amúgy sincsen szükség egy nagy halom keverék kiskutyára.

nagyapád emlékére is hivatkozhatsz családtagoknál, hogy tényleg megszánjanak és segítsenek.

diákmelót nem hiszem,hogy tudnál addig találni, 18 alatt nem nagyon adnak munkát. bár ha most valamit találnál,akkor április 10-én küldenék a fizut,szóval abból még talán lenne idő elvinni a kutyát.

de akár ha van valami nem használt tárgyad,azt is megpróbálhatod eladni sürgősen, hátha valahogy fedezni tudod.

amúgy oltani meg ilyenek miből fogjátok? :/ elég rossz a helyzeted,hogy a környezeted nem foglalkozik vele

2017. márc. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!