Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti honnan (tenyésztőtől,...

Ti honnan (tenyésztőtől, ismerőstől, szaporítótól) szereztétek a kutyátokat? Mennyiért, és milyen fajtát?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba, egy dolgozatomhoz kellene egy ilyen felmérés.


Tehát mindenki válasza érdekel, mindegy hogy kennelből, vagy a jófogásról szerezte be a kedvencét. Mennyit adott érte? És milyen fajtáról van szó (az is érdekel ha keverék)?


Köszönöm mindenkinek a válaszát!


2017. ápr. 5. 20:01
1 2 3 4 5 6
 31/52 lugoka ***** válasza:
78%
Első kettő mentett alomból, németjuhász és valami keverékek. 16 évesek voltak. Ingyen. Most kuvasz un. szaporítótól. 20000 Jól dolgozó szülőktől. Az eddig született kölykökről, mindről tudni hol van és mit csinál. Idegrendszeri, egészségi probléma eddig se a szülőknél, se az eddigi kölyköknél nem volt.
2017. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
70%

Én kutyák között nőttem fel :)

Első,akire emlékszem egy tibeti terrier volt, még anyukám vette egy falusi tenyésztőtől egyetemista korában. Az árát nem tudom,de akkoriban nagy pénznek számító összeget hagytak ott. Ez a kutyus addig volt aranyos,amíg én meg nem születtem, utánna a féltékenység miatt teljesen megváltozott a viselkedése,megbízhatatlan lett,sosem játszottam vele,vagy nem vittem sétálni sem. Nyolcéves voltam mikor végül hosszúra nyúlt bakteriális fertőzés után elaltatták.

Ezután hamar lett új kutyus, megint tenyèsztőtől,törzskönyvvel. Egy kis fehér bischon bolognese, extrém értelmes,kommunikatív, ès nagyon tudja őrizni a házat,pedig nincs 3 kiló. Csodás kiskutya, már elmúlt 10 éves. Egészségügyi gond annyi volt csak vele, hogy egy balesetben kiskorában megsèrült az álkapcsa és nagyon hamar kihullott a legtöbb foga. Így ma már áztatva kapja a kaját. Simán utazik,kirándul a családdal, a horvát hajótúrán át az osztrák hegymászós hétvégéig mindehol járt már,kis világutazó :),remélem még sokáig velünk marad. Mostmár azért sokat alszik, meg inkább a kanapét preferálja :D

Épp holnap lesz két éves a másik kutyánk, egy gyönyörü, gold sable skót juhász. Ő aztán tènyleg 'kékvér', 150.000ft-èrt vettük egy híres-neves kennelből. Nagyon nagyon édes, kedves, családszerető kutya, de viszont elég gyáva szegény, valamint a testtudata sem 100%. Vele járunk kutyaiskolába, hogy ezeket kicsit fejlesszük. Egyébként engedelmes és szófogadó, csak a hangos zajoktól,járművektől nagyon megriad. Mivel juhászkutya, a terelőösztöne elég erős, de abszolút nem agresszív. Egy nagy couch potato lenne,ha nem vinném sétálni :)

Mindkét kutya felsőkategóriás tápot eszik, ami elég drága (13ezer forint egy nagy, 11kg-os csomag azt hiszem),de megéri: csillog a szőrük,egészségesek, jó az emésztésük.

Nagyon sokat mozgunk velünk,napi 3 nagy séta,hétvégén kirándulás-kutyaiskola alap. Nyaralni is jönnek velünk, Horvátországban nagyon szép mobile home-os szállások vannak kutyásoknak.

Következő kutyánk szerintem egy újabb collie lesz külföldi (angliai/francia) tenyésztőtől,illetve nekem régi vágyam egy pembroke welsh corgi :)

2017. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
75%

Mivel a kiemelt kérdések köze került így valószínűleg még kellenek adatok.


Falunak mellett lévő városban született. A párnál volt egy ivaros szuka és egy ivaros kan. Ingyen kaptuk.Foxterrier-magyar vizsla keverék a mi kutyusunk.

2017. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
66%
Menhelyi keverék, ingyen volt, később adományoztam az alapítványnak (10ezer ftot), és adóm 1%-a is odament. Valószínűleg lesz még kutyám és biztos, hogy az is menhelyről vagy fajtamentőktől. Nem a pénz miatt, de nem vennék kutyát, bármennyire is tetszenek bizonyos fajták (na, jó ez már nem volt kérdés :D).
2017. máj. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
65%

American bully kan,szuka!

Db ja 600ezer ft.

Külföldi tenyészetből!

2017. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
91%
Menhelyről; 10 evvel ezelőtt, akkor volt másfél éves forma. Keverék szuka kutyus. Ingyér volt.
2017. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim válasza:
53%
Mi tenyésztőtől vettük a kutyámat kb 35 ezer forint volt és egy gyönyörű németjuhász kan aki hamarosan betölti a 8. életévét
2017. jún. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
90%
Nekem kis termetű, fekete, hosszú szőrű keverék nőstény kutyusom van. 7 éve beosont az udvarunkra, mert hosszabb ideig nyitva volt a kapu munkások miatt. Kölyök volt, éhes volt, koszos, bolhás és fáradt. Befogadtuk, azóta a család szeretett kutyája. :)
2017. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
59%

Takács Hetti tenyésztő nem árul 35 ezer ft-ért kölyköt!

Szapis kutyád van.



Első kutyámat egy családtól hoztuk el ingyen 1,5 éves volt akkor, időhiány miatt kerestek új gazdit neki. Bichon Frise.


Azóta is velem van februárban töltötte a 15. életévét.

7 éves kora óta eléggé gyakoriak a gyomor problémák nála,hajlamos a bélgyulladásra. Évente 1x biztos kijön rajta.

Más problémánk az öregségén kívül nincs ( rossz hallás,látás,pszichés gondok,bepisil)


Szapis Havanese 25 ezer ft-ért jofogás,itt is még sajnos nem voltunk tudatosak kutyavásárlás terén.

6 éves lekopogom eddig makk egészséges,viszont kisebb mint a havanesenek a standard szerint lennie kell,illetve szőrminősége sem havás.


Tervben van még egy kutya, Orosz fekete terrier tenyésztőtől természetesen 180-250 ezer ft környékén mozog a fajta M.On. Ezek után is csak tenyésztőtől vagy pedig menhelyről.


Szapitól soha. Kutyás szakmában dolgozok 2 éve és sajnos látok napi szinten szapis kutyákat, vannak akik nem szerencsések a 20-50 ezres kutyával. Betegesek és nem az aminek vették őket.

2017. jún. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
100%

1.Molly:Menhelyről fogadtuk örökbe 6 éve, most olyan 10 év körül van. Ivartalan szuka, sárga kutya. Fogalmam sincs milyen fajta, az orvos szerint többgenerációs mix.

2.Lola:Árok partról szedtem össze 4 éve, 3 hetesen. 4 éves, ivartalan szuka kutya, ezüst színű, palotapincsi szerű keverék.

3.Füli:Beszökött hozzánk az udvarra, csontsovány volt, kerestem a gazdáját, de mikor kiragasztottam a hirdetést az utcákban, reggelre letépték őket. Egyik füle így, a másik úgy áll, koromfekete fogalmam sincs milyen mix. 9-10hónapos volt, mikor befogadtam, most 2 éves körüli, ivartalan szuka kutya.

2017. jún. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!