Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti honnan (tenyésztőtől,...

Ti honnan (tenyésztőtől, ismerőstől, szaporítótól) szereztétek a kutyátokat? Mennyiért, és milyen fajtát?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba, egy dolgozatomhoz kellene egy ilyen felmérés.


Tehát mindenki válasza érdekel, mindegy hogy kennelből, vagy a jófogásról szerezte be a kedvencét. Mennyit adott érte? És milyen fajtáról van szó (az is érdekel ha keverék)?


Köszönöm mindenkinek a válaszát!


2017. ápr. 5. 20:01
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt egy bolhapiacon (:D) vettük még jóóó régen 10 ezerért, csivava.

A másodikat a helyi gyepmesteri telepről, 5000Ft volt a kihozatal, tacskó meg valami bull típusú fajta keveréke lehet.

2017. szept. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
76%

Menhelyről fogadtunk örökbe egy 4 hònapos keverèk kutyust. 5000ft-ot kèrtek èrte. Az utolsò ismètlő oltàsa nem volt mèg meg ezt màr nàlunk kapta meg. Veszettsèg ellen is oltva volt ill. fèreghajtva. Kullancs/bolha vèdelmet is megkapta a menhelyen. Na meg persze chip is volt benne.

Szòval igazàn rendesek voltak, hiszen ezek a dolgot mindent összeadva elèg komoly összeget tesznek ki.

2017. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
83%

Bolhapiacról van egy német dog keverék kutyám, 8 éves, fekete, szuka kutya, Limo nevet viseli, kölyökként került hozzánk.

Utcáról befogadott palotapincsi keverék, 6 éves, barna, kan kutya, Buksi névre hallgat, 4 éves körül volt, mikor hozzánk került.

Törzskönyves, fajtatiszta berni pásztor, tenyésztőtől, 11 éves, szuka kutya, Amy a neve.


Volt régen 3 tacsi keverékem, dobozban ki voltak rakva utcára 3 másik tesójukkal. 3-nak találtam gazdit, nekik nem, így maradtak. Egy fekete szuka(Topi) egy barna kan(Mogyi) és egy fekete cser kan(Füles) voltak. RIP.


Nagyszüleimnek talált vagy ismerőstől származó uv-i voltak.


Barátnőmnek van egy csivavája, minden vágya volt, tenyésztőtől vettem neki. Lila, kan, Magic(medzsik) névvel büszkélkedik.


3 haveromnak van staffija, ilyen staffi kinézetű, kitudja honnan származó kutyája. Szóval szapis mixek. Hektor, Shiva és Zeusz. 3-an mindig együtt mennek mindenhova, összenőttek már, mint 3 iker:)


Remélem elegendő információval szolgáltam:) Szép estét!

2017. okt. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim válasza:
75%

Mindhàrmat tenyésztőtől vettük.

Moszkvai őrkutya 60 ezer

airedale terrier 60 ezer

Ők törzskönyvesek

és egy közép- àzsiai juhàszkutya tk nélkül 15 ezer volt.

A terrierünk sajnos most halt meg. Idős volt, majdnem 12 éves, szürkehàjog miatt alig látott màr,mindennek nekiment, izületi gyulladàs miatt nehezen kelt, nehezen mozgott, fàjdalmai voltak. Írt a doki fàjdalomcsillapítót, vitamint, de 2 napra rà kapott egy epilepsziàs rohamot, sírt, nyöszörgött és màr nem bírtuk. Nem akartuk hogy szenvedjen...el kellett altatni. :( Egyébként 2x volt beteg, egyszer tetanuszos lett, aztàn szült 3 babàt, és pàr évre rà gennyes méhgyulladàsa lett és ki kellett pakolni szegényt.:(


A moszkvainknak volt egyszer egy daganat a làbàn és egyszer gyomorcsavarodàsa lett, megműtötték, azóta jól van.

A juhàszunk bírja a legjobban, egy szemölcsöt kellett csak leműttetni a szeméről és ezen túl semmi baja. Nagyon kis cukorfalatok. Nagyon fàj, hogy az egyikük màr nincs:(

2017. dec. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
80%
Ha még aktuális: a németnuhasz keveréket bedobták 4 hetes korában a kertbe, így őt ingyen. A westiem egy menhelyeől van, 5000 volt kihozmi.
2017. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
75%

Yorkshire terrier 30ezerért, bár már 8 éves és oltásokon kívül nem kellett dokihoz menjen, ma már nem vennék szaporítótól kutyát :)

A második kutyám tenyésztőtől van, szintén yorkshire terrier, ő 160ezer volt. Egészséges kutyus.

A harmadik kutyus pedig egy menhelyi kistestű keverék.

2017. dec. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
79%

Az első kutyámat egy hajléktalantól hoztuk el, aki agyon akarta ütni. 4 hetes volt akkor. 12 évig élt, német juhász keverék volt és ő volt az egyik legokosabb kutty a világon. :)


A második kutyámat egy szaporítótól hoztam el (nem, nem vettem. Közöltem, hogy odaadja). A tesói meghaltak parvoban, se oltás, se féreghajtás és valami moslékot ettek. Minden kutyát imádok, de nekem a német juci a szívem csücske, így amikor megláttam a mocsokban a 3-4 hetes kiskutyát közöltem, hogy vagy most odaadja vagy bajok lesznek.

7 éve van velem, az túlzás hogy makk egészséges viszont hihetetlenül értelmes és nagyon szeretem. :)

2017. dec. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
68%

Menhelyről 5 éves keverék(németjuhász, terrier, tacskó, foxi), rajzos(mint a németjuhász), szuka kutyát:Róki(teljesen róka feje van, ott kapta a nevét:))

Sintértelepről 8 éves keverék(németjuhász, kau), barna, kan kutyát:Diego(nem volt neve, amikor kijöttünk a kapun mondtam neki, na goo haza és eszembe jutott az a mese, hogy go diego goo és így lett Diego:))

Talált másfél éves keverék(tacskó, foxi) fekete, fehér mancsokkal, mellénykével, fehér pötty az orrán, kan kutya: Tádé(vhogy ránéztem és olyan Tádés volt a kis cukker, nagyon édi feje van:)

2017. dec. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
71%

Az előző (és egyben első) kutyánkat menhelyről fogadtuk örökbe, akkor volt 3.5 hónapos, megvoltak a kölyökkori oltásai, és csak valami nagyon jelképes összeget fizettünk érte. Idén halt meg, 12 évesen. Szetter biztos volt benne, meg talán labi.

A következő kutyám egy akita lesz, és biztos, hogy tenyésztőtől fogom venni. Teljesen beleszerettem a fajtába, és akkor már megtisztelem azzal, hogy nem az állományukat lerontó szapitól fogom venni. Persze, ez nem két fillér lesz, de már elkezdtem rá félretenni, remélhetőleg jövő év közepére meg is lesz az ára.

Amúgy ha nem lenne fajtaszerelmem, akkor a következő kutyám is menhelyről lenne.

2017. dec. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim válasza:
41%

Az első kutyusom kennelből való (tehát tenyésztős). Ő egy máltai selyemkutya, 3 nap múlva lesz 7 hónapos. Kan, tehát fiú. Nagyon édes, egészséges, játékos, stb. 180 ezer forint volt, de teljesen megérte, hiszen elmagyarázták, hogy ha szaporítós kutyát vennénk nagy valószínúséggel fél millát ott kellene hagynunk az állatorvosnál.(Persze vannak kivételek is).

Annyira imádjuk, hogy anyukám, kijelentette, hogy nyugdíjas korában is ilyen kutyája lesz. (Úgy indult az egész, hogy a házba még "házipókunk" se lehet. :D)

2017. dec. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!