Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell kutyát venni ha...

Miért kell kutyát venni ha nincs rá pénz? (fajtatisztáról van szó! )

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok,hogy mindenki jön azzal,hogy:

"Szeretnék egy törzskönyves,fajtatiszta kutyát,kennelek??"

"Ja am úgy 10ezernél ne legyen már több,me azt nem tudom am fizetni,nekem olcsó kell"

Akkor,hogy fogja majd etetni/itatni minőségi táppal a kutyát??


Jó persze más ha valaki menhelyről vesz,most kérem ne ide terelődjön a szó!!



Az,hogy mindenki fajtatiszta divatkutyát akar (tisztelet a kivételnek),de amikor már a pénzre kerül a szó akkor már jönnek a kifogások meg a magyarázás.

Igen aki szeretne kutyát és kellő szaktudása van hozzá az vegyen/fogadjon örökbe,ivartalanitsa,de aki csak így bumm bele,na vegyünk egy fajtatiszta kutyát,mert nekem lesz korcs,de pénzem nincs venni.

Ti ezt értitek??


Ez számomra felfoghatatlan!!


2010. máj. 13. 17:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

17:43 hozzászólásához. Ha valaki azért akar kutyát, mert szereti őket, sétáljon/utazzon el a legközelebbi menhelyre. Imádnivaló kutyákat talál ott, sok esetben fajtatisztát is. Ha el tudja látni, etetni, oltatni, foglalkozni vele, senki nem mondja, hogy ne! De csak azért kutyát, hogy megmutathassa a környezetének, hogy neki milyen luxus kutyusa van? Baromság! Nekem mindig keverék kutyáim voltak, most is van egy testvérpár, sajnos végelgyengülésben mentek el a korábbi kutyusaim. Soha nem vágytam arra, hogy hű, de nemes tenyészetből legyen. Imádom a kutyákat, házörzőnek sem utolsók, és nagyon szórakoztatóak, okosak, hűségesek.

52 éves asszony vagyok.

2010. máj. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Igazatd adok!

Elnézést egyébként,hogy mindenkit magázzok,csak elég nehéz tegezősen írni.

Tudom,hogy illetlenség,de nézzétek el nekem. :)

52 évesen vénasszony??

Ilyet nem szabad mondani..majd 100 évesen lehet,de akkor se kell :)


Köszönöm a válaszokat!

2010. máj. 13. 18:01
 23/38 A kérdező kommentje:

Na pont forditva írtam:

Elnézést,hogy mindenkit tegezzek,de magázni eléggé nehéz a billentyűzeten. :)

Mindig összekavarom őket.

2010. máj. 13. 18:02
 24/38 anonim ***** válasza:
71%

Én sem értem őket.

Mindig bosszankodom rajtuk, de mondjuk ezen az oldalon le is szokták őket oltani. Én is csak gondolni tudok arra, hogy mit érezhetnek. Úúú az a fajta nagyon tetszik, milyen keményen fogok kinézni a tetovált karommal és az am. staffommal... Igazán cuki az a kis yorkie, ahogy kukucskál a táskából... Igen, ez idáig szép és jó, csak hogy nem jut eszükbe, ha látnak egy ilyen csillogó szemű pamacsot a tatyóban, hogy bizony ahhoz, hogy jól nevelten üldögéljen odabenn meg kellett nevelni, ill. értenie kellett a kutya nyelvén, valami érzék is kellett hozzá. Az am.staffhoz meg nem elég a tetovált kar, határozott fellépés és alapos kutyaismeret igényeltetik.

Arról sem tudnak vagy aakarnak tudni, hogy ha olcsóé veszik a kutyát, akkor 90%, hogy többet fognak utána állatorvosra költeni. Meg még sok mindenre nem tudnak gondolni, vagy nem akarnak.

Aztán jönnek a nevelési gondok, rájön, hogy nem éri meg neki tartani ezt a kutyát, leadja a menhelyre.


És igenis hobbi kutyát ivartalanítani KELL. Legyen az fajtatiszta, legyen az keverék. Ok, ha megvan a törzskönyve és a tenyésszemléje nyugodtan lehet pároztatni szintén tk-s, tenyészemlés kutyával. De ha valaki sajnálja rá az időt, hogy egy tenyésszemlére elvigye a kutyát, és a pénzt, hogy megcsináltassa a szűréseket, akkor NE AKARJON LEHOZNI EGY ALMOT SE, mondván milyen kis cukik lesznek a babák.

TÖBB A KUTYA az országban, MINT A GAZDI! Ezt nem tudják fölfogni. Tipikus önző magatartás, hogy nem érdekel engem az a sok gazdátlan kutya, lesz@rom nekem fajta tiszta legyen, és kölyök.


Valószínű, hogy ezek az emberek nem vagy nem igazán tudnak ill. szeretnek olvasni.

2010. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 Akiteki ***** válasza:
71%

Tovább megyek: Szerintem a jelenleg kutyát tartó emberek többségének SEMMILYEN kutya nem kellene.

De mostanában divat kutyát tartani. Főleg divat divatkutyákat. Ha keverék, akkor is azon szenvednek, hogy miből keverték. Mintha ez lenne a lényeg, nem az, hogy van egy társunk, aki egy KUTYA. És persze még mellé az, hogy vagy semmit nem tud a fajtáról, képről választ, vagy a szomszédnak is olyan van, aztán jön a pofára esés.

Engem személy szerint az is zavar, mikor határozott céllal akar valaki kutyát: teszem azt: akarok egy kutyát agilityre. Hát nem tudom, én sosem azért akartam kutyát, hogy valamire használjam, hanem azért, mert beleszerelmesedtem. Gyerekem sem azért lett, hogy orvos vagy ügyvéd legyen belőle, hanem hogy gyerekem legyen. De ez még a jobbik eset, legalább foglalkozik vele.

2010. máj. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Hát igen!

Az én korosztályomban annyi,de annyi lánynak van yorkija és ilyen ölebe.Ne értsetek férre semmmi bajom a fajtával az zavar,hogy ezekből a kutyákból mi lett??!!

Régen vadásztak most ülnek a táskába,és szenvednek,mert agyon vannak tenyésztve.

Annyira sajnálom őket :(

Főleg,hogy mutatja,hogy milyen yorkija van meg,hogy tök olcsón kapta (40ezer) ,mert nem kért hozzá törzskönyvet közbe a kutyára inkább mondanék valami tacskó keveréket,

na meg ez is,hogy szerintem egy tenyésztő az alapból adja a törzskönyvet és nem kérésre hajlandó talán kiválltani..

ha már ezt hallom az az első gondolatom,hogy:

"Valóban tenyésztő lenne??"

Van egy keverék,menhelyről mentett kutyám,most pedig gyűjtöm a pénzt,hogy vegyek egy adott fajta kutyát..

amit ivartalanitani fogok!

Nem tenyészteni veszek hanem hobbinak (meg sport) és azért,hogy legyen még egy társam és ilyenek.

De addig nem veszem amig nem lesz annyi anyagi helyzetem,hogy megvehessem (a szüleim pedig ne vegyék meg nekem,nekem kell).

Úgy gondolom a kutyát magadhoz válassz társul ne a divatnak!!

2010. máj. 13. 19:03
 27/38 anonim ***** válasza:
75%

18:14 vagyok.

Csak arra reagálnék, hogy bár én se szeretem ezeket a mai yorkiekat, de tény, hogy már majd egy évszázada társasági kutyaként működnek, és az ehhez szükséges tulajdonságokat is veszik alapul tenyésztésnél. Szóval azért a yorkiek már rég nem vágynak pockot nyulat hajtani az oduból. Tényleg nem egy ismerősömnek van, és igazán bájosak, tényleg nagyon ragszkodóak, és jobban élveznek egy pizsama partyt, mint egy erdei sétát.

A túltenyésztés tényleg szomorú, de ha népszerű lesz egy fajta, akkor mindig leromlik az állománya...

Az utolsó válaszolóval is teljesen egyet értek.

2010. máj. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Hát igen ez tény,de azért erről nem a kutya tehet szerintem..

Köszönöm a választ.

2010. máj. 13. 19:18
 29/38 anonim ***** válasza:
90%

A mai emberek ennyire nehézfelfogásuak? Az eleje tele van azzal h KORT ... nem értik hogy pl azt kellene írni h 12/L?


És ezt én se értem, ha egysewzr fajtiszta kutya kell akkor legyen rá pénze, ha nincs akkor meg ott a menhely

2010. máj. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
32%

Van olyan aki azért szeretne fajtatiszta kutyát mert az adott kutya rajongója, és mondjuk gyerek mellé nem mindegy hogy olyan kutyát vesz aminek ismeri a jellemét vagy egy keveréket amiből bármi lehet még. Egyébként meg az hogy egy összegben nem tud valaki kifizetni egy drága kutyát az nem jelenti azt hogy ellátni sem fogja tudni rendesen. Nekem sincs 200.000 ezrem kutyára de a kutyáim prémium ( acana) tápot esznek és ezt akkor is megveszem nekik ha nekem valamiről le kell mondanom. Ha betegek elviszem őket orvoshoz és kifizetek értük akármennyit akár kölcsönből is azért hogy meggyógyuljanak. A kutyatartás nem kéne hogy csak a gazdagok kiváltága legyen mert attól hogy valaki szerényebben él attól még szeretheti az állatokat és képes lehet gondoskodni

róluk.

33/N

2010. máj. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!