Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell kutyát venni ha...

Miért kell kutyát venni ha nincs rá pénz? (fajtatisztáról van szó! )

Figyelt kérdés

Itt arra gondolok,hogy mindenki jön azzal,hogy:

"Szeretnék egy törzskönyves,fajtatiszta kutyát,kennelek??"

"Ja am úgy 10ezernél ne legyen már több,me azt nem tudom am fizetni,nekem olcsó kell"

Akkor,hogy fogja majd etetni/itatni minőségi táppal a kutyát??


Jó persze más ha valaki menhelyről vesz,most kérem ne ide terelődjön a szó!!



Az,hogy mindenki fajtatiszta divatkutyát akar (tisztelet a kivételnek),de amikor már a pénzre kerül a szó akkor már jönnek a kifogások meg a magyarázás.

Igen aki szeretne kutyát és kellő szaktudása van hozzá az vegyen/fogadjon örökbe,ivartalanitsa,de aki csak így bumm bele,na vegyünk egy fajtatiszta kutyát,mert nekem lesz korcs,de pénzem nincs venni.

Ti ezt értitek??


Ez számomra felfoghatatlan!!


2010. máj. 13. 17:28
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg akinek gyerekei vannak, annak még inkább oda kellene figyelni, hogy honnan vesz kutyát. Mert nagyon nem mindegy, hogy az a kutya elpusztul két évesen valami örökletes betegségben vagy idegbeteg lesz a hozzáértés nélküli szaporítás következtében és megkapja a gyereket.

A kérdésre válaszolva engem is felháborít, hogy valaki csak azért vesz fajtatiszta kutyát olcsón, mert neki nem kell korcs kutya, meg az hogy néz ki, menhelyről még lehet bolhás és férges is eleinte. Szerintem ők a sznobok, akik nem hajlandók kifizetni egy kiskutya árát, de ész nélkül ragaszkodnak az éppen menő kutyához (yorkshire terrier, westie, bichonok). Persze amikor rájönnek, hogy a kis szőrgombóc kakil, pisil és sétáltatni is kell, akkor jön a nyafogás meg a kiskutya elpasszolása "allergia és családi okok miatt".

Nem értik meg, hogy egy keverék is lehet olyan aranyos, mint egy yorki, viszont menőzni nem lehet vele, hogy nééézzéétek milyen cuki yorkiim van.

2010. máj. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Kor lemaradt

15/L

2010. máj. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell értenem az előttem szólókkal... én is ismerek pár embert (sajnos) akik ilyenek hogy divatból van kutyájuk. Nem is igazán foglalkoznak velük csak legyen mellettük egy kutya amivel vagizhatnak mások előtt. Tápokról nem tudom miket adnak nekik, de szerintem nem a legjobbat kapják amit kéne, mert az egyik állatorvosra is sajnálja a pénzt...


Ez olyan dolog mint ha valaki vesz egy sport autót több száz LE-vel, aztán nincs pénze tankolni, meg szervizelni.... Jó néha lehet vele villantani, de fölöslegesnek látom, mert aki ismeri úgy is tudja hogy milyen.


Ha valaki kutyát vesz az a pénztárcához mérlegeljen és olyan kutyafajtát vegyen amit szeretni is fog, és el is tudja látni mindenfélével amire épp szüksége van. Egy kutya nem tárgy, hanem egy élőlény, akinek ugyan úgy szüksége van szeretetre és gondoskodásra mint bármelyik embernek a világon... enélkül elég rossz "felnőtt" lesz belőle.

2010. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
95%

Kevés embernek van kapásból 100.000 forintja egy kutyára, de sehol sincs előírva, hogy azonnal meg kell venni. Ha valakinek van pénze Acanara (vagy bármi más drága tápra), akkor arra is van pénze, hogy 1-2 év alatt összegyűjtse a kutya árát. Én is drágábban vettem a kutyámat, mint amennyi a havi jövedelmem. Tíz évig csak álmodoztam, hogy egyszer nekem is lesz kutyám, de nem haltam bele, hogy várnom kellett.


Néha úgy tűnik, hogy sokaknak a márka (fajta) fontosabb, mint a tartalom vagy a használati érték. Nincs pénzük eredeti Adidas cipőre, ezért vesznek a piacon kínai hamisítványt. Nem az a lényeg, hogy jó legyen, hanem ránézésre úgy tűnjön, mintha eredeti lenne.

33/F

2010. máj. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

A témának van egy olyan oldala is, hogy az emberek tudatlanok, nincsenek is tisztában azzal, ki is a tenyésztő, minden egyalmosról meg nem kutyagyáros, de szaporítóról elhiszik, hogy tenyésztő, csak mert az annak mondja magát. Az emberek jóhiszeműek. Azt hiszik, egy kutya azért drága, mert van törzskönyve és championok a szülők, azzal már nincsenek viszont tisztában, hogy a törzskönyvnek, kiállításoknak és a SZŰRÉSEKNEK mi a jelentősége. Sokan megveszik az apróhirdetésről pár tízezerért a törzskönyv nélküli kutyát, mondván, nem akarnak tenyészteni, hobbira kell, akkor minek fizessen a törzskönyvért... Aztán hallják a sok hülyeséget, hogy a kutyának egyszer szülnie, fedeznie kell, meg jaj de jó lenne kiskutya tőle és el is indul a lavina... :(És fajtatiszta kutyáknál 80 %-ban ez a klasszikus történet. Aztán ha jönnek a gondok, a súlyos orvosi számlák, az idegrendszeri problémák vagy egyszerűen csak nem elég típusos a kutya és csak nyomokban hasonlít saját fajtájára, akkor két esélyessé válik a történet. Vagy kidobják vagy magába száll a gazdi és rájön, hogy ha nem sajnálta volna a pénzt, akkor nem csalódott volna. A fajtamentők sem azokkal a kutyákkal vannak tele, akiket 100-200 ezrekért vettek... Néha elég neki csak annyi, mondjuk egy labrador, aki híresen gyerekszerető fajta, hogy megvették olcsón divatból, aztán a nevelés elmaradt és a kutya egyszer helyre tette a gyereket. Repül is a fajtamentőkhöz. Aztán az ideiglenes befogadó helyre hozza, megneveli és gond nélkül örökbe fogadható, persze ivartalanul.

Szóval egyrészt az embereket vezeti a divat, a sznobság. Mert igen, úgy gondolom, nem az a sznob, aki megveszi jó helyről a kutyát drágán, de felelősségteljesen, hanem az, akinek nincs pénze, pontosabban nem hajlandó gyűjteni, ha kell évekig és mégis megveszi olcsón, azzal már nem törődve, hogy ezzel a fajtának árt, hiszen amíg van kereslet, addig lesz kínálat is a szaporított és hobbi almos kutyákra! Ez a sznobság!

Aztán ugye vannak a tudatlanok, amit ecseteltem.

De én úgy tapasztaltam, egyre többen hajlanak a menhely felé és egy intelligens ember belátja azt, hogy mit kockáztat az olcsó kutyával. És azt is belátja, hogy a fajtának is árt. Hogy ha nem egyedről, hanem FAJTÁRÓL beszélünk, akkor igenis van létjogosultsága a >minőség< kifejezésnek. Belátják, hogy a fajták kialakulásának kultúrtörténetét gyalázzák meg az olcsó kutyát gyártók anyagi támogatásával...

Hosszasan lehetne még boncolgatni a témát, de mások is leírtak nagyon sok jó dolgot. Magam részéről ennyivel egészítettem volna ki.

24L

2010. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
5%

Én akkor se adnék érte ki több tízezer forintot, ha lenne rá... Elvből.

Nekem nem is számít a tk. Mert kedvencnek kell. Nem tenyészteni, szaporítani, kiállításra hurcibálni. Hanem szeretni. Sok keverék kutyusról nem tudni, milyen lesz felnőtt korában. Nem csak fizikailag.

Nem értem, miért kell ennyi pénzt elkérni egy állatért, egy életért?! Ne ebből éljen, aki szereti az állatokat.

Az legyen a fontos, hogy jó helyre kerüljön a kölyök és ne az , hogy mennyit kap érte!

Csinálja ezt szeretetből, hobbiból. De ne pénzért!

És pláne ne sértődjön meg egy tenyésztő se, ha rákérdeznek az árra...!!


31

2010. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 Akiteki ***** válasza:
90%

Látod, látod, pont Rólad beszélt az előtted szóló.

Ebből élni a szaporítók tudnak.

Azzal, hogy többet fizetsz a kutyáért, biztosítod magadnak, hogy nem fogod az állatorvosnak fizetni a sokkal többet.

2010. máj. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
nekem idáig csak keverék kutyáim voltak.igaz nem vagyok ful gazdag de mégis szeretem a fajtisztákat is és 1 honapja találtunk egy szatyorba egy kis fajtiszta kutyust (bolognese)és öt is ugyan ugy szeretem és el látom mint a keverékeket
2010. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!