Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy olyan kutya kerülne...

Ha egy olyan kutya kerülne hozzátok akivel nem passzoltok, megtartanátok vagy inkább új gazdi után néznétek?

Figyelt kérdés

Szóval tegyük fel hogy a te az önfejű, független kutyákat szereted, akikben van kihívás, ennek ellenére hozzád kerül egy kutya aki szinte a seggedbe bújik és lesi minden kívánságod.


Esetleg te egy sportos típus vagy a kutyád viszont egy lustaság, vagy épp fordítva.


Ha egy olyan kutya kerülne hozzátok aki az "elvárásaitok", "igényeitek" teljes ellentéte lenne (és ti is az övé) és a napjaitok épp csak elviselhetőek lennétek (ennek ellenére szeretnétek a kutyát (már aki)) megtartanátok és elviselnétek még 15 évet vagy nehéz szívvel de új gazdit keresnétek?



2017. ápr. 15. 21:55
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
46%
Őszintén? Új gazdi, mindkettőnknek jobb lenne. Én pl nővérem törpe pincserével egyáltalán nem passzolok, nem élvezném vele a kutyás életet, amit most imádok az enyémmel, egyszerűen teljesen más a személyisége. Nem látom értelmét "elviselemként" tizenéveket leélni vele, mikor másnak tökéletes társa lehetne :)
2017. ápr. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
80%
Ha csak kedvem nem lenne, akkor a kedvéért mennék. Ha nem tudnám megoldani időhiány vagy egészségügyi gondok miatt, akkor meg megszervezném, hogy vigye el másvalaki.
2017. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
91%
Én egy lusta dög voltam, amíg nem lett kutyám :) Alkalmazkodni kell. Felfedezték a kompromisszumot.
2017. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
81%
Itt nem arról van szó, hogy van kedved/nincs kedved sokat sétálni. A kutya a társad, valahol a barátod, márpedig egy baráttal valamiért passzoltok, ha ez nincs meg, akkor hiába, nem parancsra működik. Sem te, sem a kutya nem fog kifordulni magából. De akkor ennyi erővel adott egy alomnyi kölyök, akkor nem tök mindegy melyiket választod? Hát nem... Nem hiába segít a tenyésztő kiválasztani a leendő kölyköt. Vannak magas energiaszintű ebek, akik nyüzsgését nem tudná elviselni egy nyugodtabb ember, csak ideges lenne tőle. Ez kinek jó? Senkinek.
2017. ápr. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Erről van a szó. Én igazából menhelyi keverék kölyökre gondoltam, ők többnyire kiszámíthatatlanok, míg aki kennelből vesz az tudja hogy miért választotta a fajtát. Viszont vannak olyanok akik kinézet alapján választanak.
2017. ápr. 15. 22:33
 16/36 anonim ***** válasza:

Ha már most menhelyi keverékkel példálózol ahol kiszámíthatatlan, szerintem csak olyan vegyen magához akármilyen kutyát, aki bármilyen kutyára fel van készülve, nem kötelező kutyát tartani. Gondolok én arra hogy na, elhatározom hogy a menhelyről elhozok egy kutyát és mondjuk lusta vagyok. Csak akkor hoznék el kutyát ha tudom, hogyha sportos kutya lesz alkalmazkodni fogok hozzá. Szerintem ennek így kell működnie és csak így működhet, különben jön ez a szerintem nagyon rossz alternatíva hogy "áh mégsem megy új gazdit keresek neki".


Szerintem az esetek nagy részében ha egy kutyának új gazdát kell keresni az nem a kutya hozzáállása miatt van, hanem a gazdáén. Ha nem tud a gazda alkalmazkodni a kutyához (azért nem a legextrémebb esetekre gondolok) akkor nem való neki kutya.


Nyilván aki kiszámítható jellemű kutyát akar az felkeres egy kennelt és olyan fajtát vesz magának amiről tudja hogy lusta vagy sportos.

2017. ápr. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

A "seggedbe bújik" típus a macskám. Nekem jobban bejön az a macska, amelyik egy kicsit önállóbb. De szeretem, és eszem ágában sem lenne ezért elajándékozni. Ha jön, akkor van egy kis simi, utána megpróbálom magam mellé tenni, van, hogy ottmarad, van, hogy visszabújik az ölembe. Szóval alkalmazkodom, ha tudok (persze, van, hogy nem tudok, akkor meg neki kell alkalmazkodnia)


A kutyám aktívabb, mint én, de ez jót tesz nekem. Nem futok vele, de sokat sétálunk, többet, mint amennyit magamtól tenném. Itt is az arany középút a kulcs. Nem válnék meg tőle akkor se, ha tíz "kanapékutyát" kapnék érte. Mondjuk kifejezett elégtételt érzek, ha sikerül lefárasztanom, igaz, akkor szoktam rájönni, hogy már én is hulla vagyok:))

2017. ápr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
73%
Kicsit szerintem félre lett értve a kérdés. Itt még mindig nem a sétákról szól a dolog. Minden kutya más. Vannak alacsony, közepes és magas energiaszintűek. Én pl egy kiegyensúlyozott, nyugodt ember vagyok, de szeretek mozogni, futni, sportolni. Ha hozzám kerülne egy temperamentumos, akaratos, folyton pörgő terrier egyikünk sem kedvelné meg a másikat, hiszen az energiaszintünk nagyon eltér, hiába mennék pl futni vele. Emberek között sem tudunk hosszútávon mindenkit elviselni. Szóval nem tudom miért is lenne jó, ha a gazdi mindennap "megerőszakolná magát" csak mert a kutya azt kívánja... Alapjából mi tartjuk őket, ne nekem kelljen változtatni a személyiségemen, van elég hozzám illő kutya a menhelyeken. Akkor ennyi erővel tartson bárki huskyt, végülis mindenki képes és van ideje kilométereket futni vele naponta többször is. Arról nem is beszélve, hogyha már van egy (vagy két) kutyád és az új teljesen más energiaszintű, őrületbe tudja kergetni a másikat (lásd pl idősebb nyugodt keverék <--> temperamentumos, nagyon energikus foxterrier)
2017. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Én itt konkrétan nem a mozgás mennyiségre gondoltam, arra is de nem arra főként. Hanem pl. te egy félénkebb, nem túl határozott ember vagy és hozzád kerül egy kau, vagy akár csak egy pit ott nem lesz kölcsönös szimpátia szerintem. Igazából nem nagyon tudok példát felhozni de nem konkrétan a lusta-energikus párosra gondoltam.
2017. ápr. 16. 09:41
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Imádom a kutyamat, de iszonyatosan domináns. Egyszerűen semmi sem segít rajta így olyan gazdit kerestem neki aki ezzel bír.

2017. ápr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!