Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy olyan kutya kerülne...

Ha egy olyan kutya kerülne hozzátok akivel nem passzoltok, megtartanátok vagy inkább új gazdi után néznétek?

Figyelt kérdés

Szóval tegyük fel hogy a te az önfejű, független kutyákat szereted, akikben van kihívás, ennek ellenére hozzád kerül egy kutya aki szinte a seggedbe bújik és lesi minden kívánságod.


Esetleg te egy sportos típus vagy a kutyád viszont egy lustaság, vagy épp fordítva.


Ha egy olyan kutya kerülne hozzátok aki az "elvárásaitok", "igényeitek" teljes ellentéte lenne (és ti is az övé) és a napjaitok épp csak elviselhetőek lennétek (ennek ellenére szeretnétek a kutyát (már aki)) megtartanátok és elviselnétek még 15 évet vagy nehéz szívvel de új gazdit keresnétek?



2017. ápr. 15. 21:55
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Értem. :) hát igen, akkor is elajándékoznám. Én se bírom a nagyon domináns kutyákat, elbírnék vele, de nem látom értelmét, így mindig csak a fegyelmezésről szólna a dolog, szeretni nem igazán tudnám, hiszen kimerítene a folytonos korrigálása. Számomra nem ez a kutyatartás, egyszerűen nem tudnék benne bízni. Gyenge kezű gazdinál pedig könnyen közveszélyessé válhatnak az ilyen kutyák.
2017. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
A kérdést a saját helyzetünk ihlette. Egy makacs, nem túl gazdi centrikus, önálló, közepes mozgás igényű kutyám van aki az én hibámból elég szocializálatlan ami annyit tesz hogy nagyon nyomulós és domináns más kutyákkal. Én speciel az engedelmes kutyákat szeretem így nincs olyan nap hogy ne menne az idegeimre mégis már egy éve nálunk van. Én egy viszonlag türelmetlen, nem túl határozott visszafogott és lusta személy vagyok. Teljesen egymás ellentétei vagyunk. A napjaink úgy néznek ki hogy 4x sétálunk, 2x 15-30 perc és 2x 1 vagy fél óra ami elengedésből és játékból áll. Ha elengedem van hogy szépen oda jön, de van hogy 5x kell szólnom vagy elindulnom felé hogy végre oda jöjjön. Ha valami után elrohan akkor veszett ügy a behívás. A kutyákhoz már nem annyira rohan oda, de még ez sem megbízható. Ha nem arra megyünk amerre ő akar, sír, ha haza indulunk ellenkezik. Ha tanítanám nem figyel, ha játszanánk az max 5 percig tart mert elég gyorsan ráun. Engem totál leszar, ha olyan kedve van nem hallgat rám. Kutyaiskolában is voltunk ott sem tudtak segíteni. És ahogy előttem írták az egész nap korrigálásokból áll. Ennek ellenére nagyon szeretem és sokkal nagyobb szenvedés lenne abban a tudatban élni hogy nem tudom mi történik vele.
2017. ápr. 16. 10:42
 23/36 A kérdező kommentje:
Ja és sportolni sem lehet vele, mindene a szaglászás, így futni nem szeret huzamosabb ideig. A gyorsasági vagy ügyességi sportokhoz túl lusta vagy lomha, az engedelmesség nem az erőssége. Így nyugodtan merem állítani hogy semmire sem jó. A séták sem kikapcsolódást jelentenek (nekem) hanem koncentrációs feladatot, mert míg ő elvan nekem minden másra fogyelnem kell hogy probléma mentesen teljen el az az 1 óra.
2017. ápr. 16. 10:46
 24/36 anonim ***** válasza:

Én mondjuk alapból nem vennék magamhoz domináns,erős jellemű makacs fajtát,egyedet. Nem bírnék vele.

Sportos kutyát sem,nem azért,mert lusta vagyok,de egy border energia szintjének a kielégítésére nem lenne kellő időm.


Én is jobb szeretem az engedelmes típusú kutyákat.



Kutyasulin nem gondolkoztál amúgy??mert vmilyen szinten azért megtanulhatod őt kezelni és lehet nem lenne ennyire rossz a helyzet.


De ha nagyon úgy érzed,hogy vele nem olyan jó hiába szereted akkor jobb ha új gazdit keresel neki,mert hosszú távon tényleg nem jó ez így.

2017. ápr. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Írtam hogy voltunk suliban de a kiképzőnek még egy bordert is csak haltival sikerült leszoktatnia a húzásról akkor mit várhattam? A tiltásról sem hallott még szerintem.
2017. ápr. 16. 11:45
 26/36 anonim ***** válasza:

Az utolsó kommented alapján nem tekint falkavezérnek. Ennyi. (Ez neki sem jó, egy kutyának is folytonos stressz, ha azt gondolja, hogy ő a főnök, és neki kell irányítania téged.)

Olvastam, hogy voltál suliban, de ezek szerint nem jóban. Próbáljatok ki egy másikat, esetleg kérj személy szerint tanácsot - el tudom képzelni, hogy pár egyéni óra számotokra hasznosabb lenne, mint egy csoportos tanfolyam.

2017. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Egyéni órán voltunk, más suli nincs.
2017. ápr. 16. 11:48
 28/36 A kérdező kommentje:
Egyébként de. Falkavezérnek tekint, csak nem tudja megérteni hogy nem csinálhat azt amit akar. Ő már csak ilyen...
2017. ápr. 16. 11:49
 29/36 anonim ***** válasza:
Véletlenül nem kan kutya? Akkor az ivartalanítás sokat segítene, tapasztalat.
2017. ápr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
szuka
2017. ápr. 16. 12:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!