Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mostanában annyi kutyatámadás...

Mostanában annyi kutyatámadás történt a környezetemben, féltem a gyerekeimet, gondolkodom az elajándékozáson?

Figyelt kérdés
6-7-8 éves kutyák támadnak saját gazdaikra vagy azok gyerekeire, nem elganyagolt kerti díszek, hanem jól tartott farasztott kutyák. 2 kicsi gyerekem van és egy nagytestű kutyám, féltem a gyerekeket :/

2017. ápr. 24. 00:07
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez olyankor van, amikor az ember egyrészt nem ismeri a kutyáját, másrészt nem is akarja ismerni és érteni annak a lénynek a motivációit, amivel 10-15 évre összekötötte az életét, harmadrészt meg szakértőnek tartja magát olyan témában, amiben valójában csak hobbista, és ezeket véletlenül se hajlandó elismerni, mert mást hibáztatni mindig egyszerűbb.

Amúgy én megértem, ha valaki félti a gyerekeit és ha probléma adódik, akkor utána elajándékozza a kutyát - csak legalább ne fogja rá az állatra, hanem ismerje el a saját felelősségét. Ha a szekrény rádől a gyerekre, akkor sem a szekrény a hülye, hanem az, aki nem tanította meg a gyereket, hogy nem mászunk szekrényt, és még a szekrényt sem rögzítette a falhoz.

2017. ápr. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
26%

Sajnálom a gyerekeidet, hogy ilyen anyjuk van. Remélem öreg korodban ők is elajándékoznak téged, mert lehet hallani néhány megőrült banyáról. Nyílván mind ilyen. Semmire nem tartom az olyan lényt, aki képes eldobni egy állatot, aki ragaszkodik hozzá. Az állat nem egy tárgy. Vannak érzései és van szíve. Nagyobb is, mint sok embernek.

Nagyon sok öreg kutya volt / van a rokonságban. Vizsla is. Soha nem harapott meg egyik sem senkit. Főleg nem gyereket. Talán nem a jófogásról kéne idegbeteg korcsot vásárolni 10-20 ezerért.

2017. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
93%

Bennem ilyesmi fel sem merülne. Kisgyerekem dobermannok között nőtt fel.

Ismerni kell a kutyádat, és tudni kell megfelelően nevelni. Normálisan nevelt, egészséges kutya nem fog a család gyerekeire támadni, az 100%.

Emellett viszont alapvető, hogy kicsi gyerekeket semmilyen kutyával nem hagyunk felügyelet nélkül.

2017. ápr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
94%
Én el sem tudom képzelni hogy a kutyám bárkit bántson, viszont még a macskákkal is csak felügyelettel lehet. Ha valaha megharapna bárkit vagy bármit (engem is) nem menne, inkább elgondolkodnék hogy mit csesztem el ennyire és megpróbálnék javítani rajta. Valószínűleg máshogy tekintenék rá egy ilyen eset után és óvatosabb lennék, de biztosan nem adnám senkinek, túl fontos számomra.
2017. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
96%

Egy rokonommal történt érdekes eset. Jött a gyerek, jöjjön egy kutya is. Argentin dogot gondoltak. Ahogy cseperedtek, egyre nagyobb önbizalma lett mindkét fejlődő cseppségnek. A gyereknek es kutyának is jóformán kilett nyalva a poppolója. Gyerek idegbeteg, akaratos lett, cibálta a kutyát, a kutya meg brutálisan domináns típus volt. Addig húzták ezt a játékot,míg a dogo odakapott a gyereknek. Nem lett nagyobb baja,amolyan figyelmeztető jel volt a kutyának,de nem mindegyik jelzi ilyen "gyengén". Beadták kutyakiképzőhöz kb 2 hétre. Ott helyrepofozták, szabályok betartásával, közben végig lekommunikálták a gazdikkal, mi a szitu. Utána visszakerült a családhoz, akik most már tiszteletben tartották,hogy kutya, és a gyereket is elkezdték úgy nevelni, hogy bizony érzékeny a kutya, és nem kell mindig cseszegetni. 3 éves volt a kutya és gyerek ia az incidenskor, aztán most olyan 6évesek. Nem történt újra meg a baleset.

Nekik is fel kellett nyitni a szemüket a valóságra. Ahogy sokan másoknak. A legtöbb ember egyébként alkalmatlan a kutyanevelésre/tartásra. Csak túl nagy az egója mindenkinek, hogy ezt bevallja.

Nekem is tetszenek a kaukázusi juhászkutyák, életem nagy szerelmei, de egyenlőre bőven elvagyok a tacskómmal (törzskönyves, jó idegrendszerrel megáldva). :)

2017. ápr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
29%

"a gyerekedet elajándékoznád? a férjedet elajándékoznád?"


Már bocs, de az nem 100-as akinek egy kutya ugyanannyit jelent mint a családtagja. Hogy is lehet összehasonlítani?


Én a kérdező helyében elajándékoznám. Máshol szerető gazdira talál, a kérdezőnek is nyugodt lesz a lelkiismerete mert jó helyen van a kutya és a gyereket se kell tőle félteni.

2017. jún. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
56%

A kutya családtag!!! (Legalábbis nálunk) kutyaként kell tanítani, nevelni, etetni. De ugyan olyan családtag.


Anyira szomorú, hogy csak így tovább passzolják a kutyákat. Nézzetek már be a menhelyekre, sintértelepekre mi van ott? Szomorú gazdátlan kutyák. Akik várnak egy családra vagy gazdára. De sokan nem kapják meg. Évekig ott ülnek. Reménykednek hátha elviszi valaki. De nem mindenki talál magának gazdát. Öket egy nap kiveszik a kenelből és elaltatják őket. Ez kinek a hibája? Azoké akik beadják kifogásokkal. "Rá morgott a gyerekre" "megharapott valakit" "nem szobatiszta" "folyton ugat" "drága eltartani" "mindent széttép" "meguntuk" "el kell költöznünk". De miért tesz nem kívánatos dolgokat a kutya? Nincs lefárasztva, nincs játéka, nincs megnevelve, nincs megfelően tartva stb


Le lehet pontozni. De minden hol csak azt lehet látni, hogy elvihető kutya, gazdát keres kulomben elaltatják, kirakják a kutyát. Fullon vannak a menhelyek és ez az emberek hibája. 😢

2017. jún. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
27%

Ahol a kutya ugyanolyan családtag, nint a gyerek, ott elég nagy gubanc van a fejekben. A magyar nép kutyabarát, de ez azért már túlzás. Igenis a gyerek érdeke az első, a kutya vagy bármi más csak utána jön.

Feleannyi kutya se kerülne menhelyre, ha az emberek nem csak divatból tartanának kutyát.

2017. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
41%
utolsó hát ez jó nagy hülyeség. Nálunk ugyan úgy család tag, velünk alszik bent, mindig veszünk neki csemegét a boltban, ha beteg orvoshoz visszük, minőségi tápot kap, minden nap sétálunk vele és játszunk, bent lakik velünk a lakásban is. Úgy van kezelve mint egy gyerek és úgy is viselkedik. Menhelyet max akkor fog látni mikor elmegyünk az új kutyusunkért aki ugyan úgy családtag lesz. Inkább akkor lenne kevesebb menhelyi kutya ha az emberek nem tárgyként tekintenének a kutyákra hanem családtagként.
2017. jún. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
29-es detto nálunk is igy van.
2017. jún. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!