Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elszökött a kutya be kell...

Ha elszökött a kutya be kell jelenteni valahova?

Figyelt kérdés

Mamáéknál volt egy NJ méretű keverék, meg volt kötve mert harapott. 3 napja éjjel elszabadult, megölt egy millió csirkét, kacsát, stb mamánál is a szomszédnál is és eltünt. Kell ezt jelenteni valahol?

Emberekre is veszélyes lehet oltva van de chip nincs benne (szerintem az ő falujukban egyik kutyában sem).

Ha haza jönne elaltatnák, tehát nem maradna meg semmiféleképpen.



2017. jún. 1. 10:35
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
0%

Inkább altasd el. Én már vittem menhelyre kutyát, csak 2 hétre, de amilyen állapotban visszakaptam...

Annál még az elaltatás is jobb...

2017. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
96%
Azért az altatás sem úgy működik, hogy én vagyok az xy, a világ legalkalmatlanabb kutyatartója és szereteném ha a kicsi Morzsikát elaltanák mert képtelen vagyok foglalkozni vele.
2017. jún. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:
Hát itt az elég indok, hogy többszázezres kárt csinált. Lehívod az állatorvost, kifizeted és elaltatja. Aztán vagy elvitetik vagy eltemetik.
2017. jún. 1. 14:05
 24/51 anonim ***** válasza:
3%

De pontosan úgy működik...

Korábban volt "megoldás", hogy agyonverték a kutyát, ha gond volt vele. Ma ez utóbbi bűncselekmény és a jogkövető hivatalos útja az ha szakember által fájdalommentesen és gyorsan altatják el. Lényegében álltában hal meg a kutya, hamarabb mint hogy összeesne.

2017. jún. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
88%
Téged se altatnak el ha többszázezres kárt csinálsz. De felesleges magyarázni neki . Gondolom az előző kutya is így járt és a következő is így fog.
2017. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
0%
Nem a kár miatt altatják el. Nézz utána jobban a dolgoknak mielőtt írsz. Amúgy meg csak az országban érvényes törvények a mérvadóak, van olyan ország ahol embert is elaltatnak bizonyos okok esetén. Lásd méreginjekciós kivégzés. Nálunk jelenleg nincs halálbüntetés de nem sokkal korábban még volt. Csak nálunk nem altatás volt a módszer.
2017. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nálatok a civilizációtól elszigetelve így megy, még nem azt jelenti, hogy legalis és szakszerűen jár el az orvos. Ajánlanám, hogy olvass utána a jogszabálynak mielött okoskodsz. Te is több száz-ezer forintos kárt okoztál az államnak azzal, hogy részt vettél a közoktatásban eredménytelenül. Ettől függetlenül mégsem kapsz eutanáziát, pedig rádférne igazán.
2017. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:

Te nekem beszélsz?

Mert én Budapeste élek, de lényegtelen.

2017. jún. 1. 14:55
 29/51 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nekem beszél. Azt is azért teszi, mert könnyebb itt hülyeségeket irkálni mint utána nézni a jogszabályoknak. Nem is kellene a jogba mélyen belenézni, elég lenne csak a KRESZ könyvet fellapozni. Ott is benne van hogy ha kutya ugrik az autó elé akkor tilos fékezni vagy kormányt elrántani, mert azzal emberéletet veszélyeztet. Hanem el "kell" ütni ha nem ugrik el magától. Ez a válaszoló vagy még gyerek, vagy nincs jogosítványa vagy megvette a jogosítványt esetleg szerencséje volt a vizsgákon...


Szóval itt Rád, kérdező a törvény akkor vonatkozik, ha az elkóborolt kutyád kárt okoz netán megsérül vagy meghal miatta ember. Ilyen esetben felelős vagy akár börtönt is kaphatsz. De problémás kutyát ártalmatlanítani - a hatályos jogszabályok betartásával - szabad. Tehát agyonverni nem szabad, szabálytalanul megkötni nem szabad, de menhelyre beadni vagy szintén szabályosan, szakemberrel elaltattatni szabad. De ha a kutyád valakit megsebesít netán megöl ép ezt fogják neked felróni, hogy miért nem intézkedtél ezek valamelyike szerint vagy egyéb szabályos módon. És senkit se hatna meg az hogy te el akartad altattatni mert láttad a problémát, de néhány nagyokos gyakori hozzászóló lebeszélt róla. Emberéletért elsődlegesen vagy felelős. Kutya kínzásáért szintén börtönbe kerülhetsz, problémás kutya szakszerű ártalmatlanítása viszont a kötelességed teljesítésének az egyik formája.

2017. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%
Hol a pcsába élhet a nagymamád ahol figyelmen kívül hagyják a törvényi előírásokat????? Észak-Koreában?????? Nehogy már ne legyen kötelező a chip, s rombolásért kutyát altassanak! Inkább a nagyit lehetne elővenni a gondatlan kutyatartásért!
2017. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!