Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elszökött a kutya be kell...

Ha elszökött a kutya be kell jelenteni valahova?

Figyelt kérdés

Mamáéknál volt egy NJ méretű keverék, meg volt kötve mert harapott. 3 napja éjjel elszabadult, megölt egy millió csirkét, kacsát, stb mamánál is a szomszédnál is és eltünt. Kell ezt jelenteni valahol?

Emberekre is veszélyes lehet oltva van de chip nincs benne (szerintem az ő falujukban egyik kutyában sem).

Ha haza jönne elaltatnák, tehát nem maradna meg semmiféleképpen.



2017. jún. 1. 10:35
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim válasza:
Csak nehogy valami hozzáértő kinyomozza az IP címet, aztán következtessen, hogy hol vannak drága nagyiék :) komolyan nagyszüleidnek is kéne egy-egy lapáttal a fejükre, hogy megtanulják egy élettel jatszadoznak. De a te fejedre is kellene, ha szerinted az a legnagyobb baj, hogy szétszagatott pár csirkét, akiket egyébként szintén sajnálok.
2017. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
4%
Manapság az internetes bűncselekményeket nagyon komolyan veszik. Ha ez még erőszakkal és önbíráskodással is párosul amit mindig is komolyan vettek... szép kis bűnlajstrom lenne...
2017. jún. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

Aki azt írta nem a kár miatt altatják el és nézzek jobban utána mielött írok annak kimásoltam ezt a részt a kérdező válaszából


"Hát itt az elég indok, hogy többszázezres kárt csinált."

2017. jún. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
3%

Ez a kérdezőnek elég indok. De a kérdező nem a kár miatt altatja el hanem az összes probléma miatt együtt. Csak úgy gondolja hogy a kár is elég indok. Látom van némi értelmezésbeli probléma.

A gazda döntése alapján altatják el, és nem számít hogy a gazdának amúgy erről arról mi a véleménye.

2017. jún. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 A kérdező kommentje:
Nem én altatom el, mivel nem is az én kutyám. Én már itthon vagyok. Majd mamámék rendezik, ha előkerül. Az ő kutyájuk az ő döntésük.
2017. jún. 2. 10:51
 46/51 anonim ***** válasza:
Ha semmi közöd hozzá, akkor miért sportoltatod itt a népet? Komolyan mi értelme volt ennek?
2017. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
Mivel segíteni akartam a nagyszüleimnek. Ha hivatalos dolgokat kell intézni én csinálom nekik. Ha jelenteni kellett volna valahova a kutya eltünését azt is én csináltam volna.
2017. jún. 2. 13:45
 48/51 anonim ***** válasza:
6%

"Ha semmi közöd hozzá, akkor miért sportoltatod itt a népet? Komolyan mi értelme volt ennek?"


Kérdést azért szoktak az emberek feltenni, mert érdekli őket a válasz.

2017. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor ez régen rossz, ogy nem olvasod amit itt írunk csak a szád jár. Tegnap (2017.06.01.) 12:07 16. válasz:

164/2008 (XII.20.) FVM rendelet.

3. § (1) Az eb tartója köteles az állata állatgészségügyi felügyeletét ellátó szolgáltató állatorvosnak bejelenteni, ha az állata:


a) a három hónapos kort elérte,

b) elhullott vagy elkóborolt, vagy

c) új tulajdonoshoz került.


Tehát itt a B pont szerint egyértelműen van bejelentési kötelezettség. Elég egyértelműen le van írva! Azaz hiába kaptad meg a megfelelő választ nem érted, és továbbra is azt hiszed, hogy nem kell bejelenteni:


"Ha jelenteni kellett volna valahova a kutya eltünését azt is én csináltam volna."


Azaz nem "kellett volna" hanem "be kell jelenteni" Hiszen ez esetben az "elkóborolt" a megfelelő szakkifejezés. Bár lehet, nálad az elszökött és az elkóborolt nem szinoníma de ez esetben az.

2017. jún. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 A kérdező kommentje:

Mindig más állatorvos jön oltani, sajnos nem tudjuk most ki az.

Mindegy, nem hiszem, hogy mindenki bejelenti ha eltünik a kutyája.

2017. jún. 2. 16:29
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!