Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál is úgy van, mint...

A kutyáknál is úgy van, mint nálunk, hogy ha borotválják a szőrét rendszeresen, akkor annál erősebben és dusabban nő majd vissza?

Figyelt kérdés
Főleg a lányok érthetik, hogy mire gondolok. :)

2017. jún. 2. 18:48
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%
És miért nőne vissza dúsabban? A levágott szőr ott marad a lábadon és gyökeret ereszt vagy mi? Ha levágod a szőrt, akkor csak levágtál belőle egy picit, és így visszanöveszti magát. Nem érzékeli hogy ki akarod irtani, így nem érdeme "szaporodni". A kutya szőre sem fog dúsabban nőni. De ha le akarod borotválni, még a legjámborabb kutya is odakap. Ha hosszú a szőröd (hónalj, lentebb) és már 3 hete nem nyúltál hozzá, nem lesz kellemes borotvával nekiesni. A szőr túl hosszú, a borotva tépi, a kutya vagy épp a gazda nem örül neki :) Kutyanyírók vannak, olyanok mint a 0ás gép, csak kutyából. Ezek nem húznak, lehet velük kozmetikázni. De nem lesz erősebb a szőre.
2017. jún. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:

Miért nem értelmezhető a kérdésem?


A borotválás alatt a nyírást értettem. Nem látom, hogy mi a különbség a két kifejezés között, azon kívül, hogy az utóbbit állatoknál használjuk.


Vettem egy állatszőr nyíró gépet, azzal csináltam neki.

És nem, NEM elég neki a fésülés, mert szerencsétlen majd megbolondul, olyan melege van. Nem átlagos rövid szőrű, hanem 3 cm hosszú szőre van, és nagyon tömött. És már hetek óta szenvedett, pedig még nincs is igazán nyár.

De ezek szerint hosszú távon csak rosszat tettem neki, most olvastam egy kutyás cikkben, hogy "az új szőrzet vastagabb lesz, mint a nyírás előtti. Na, de ez miért rossz? Azért, mert a szőrzet úgy fog viselkedni, mint egy pulóver." :(

2017. jún. 3. 00:55
 13/37 A kérdező kommentje:

Arra már rájöttem, hogy nem fog gyorsabban vagy dúsabban nőni a szőr.

Viszont megerősödnek a szőrszálak, és vastagabbak lesznek.


Amúgy nem kopaszra nyírtam, hanem csak extra rövidre. 2-3 mm-esre.

2017. jún. 3. 00:57
 14/37 anonim ***** válasza:
80%
Nem fog. Mint ahogy az embernek sem.
2017. jún. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
Oké, tegyük fel, hogy megváltozik tőle a kutya szőrminősége. Miért baj az? Ha már a mostanit is nyírni kell, akkor nem mindegy, hogy később majd egy melegebb bundát nyírsz le róla, vagy ezt? :)
2017. jún. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
83%

Több, mint 10 éve borotválom magam...a visszanövő szőr még mindig kevés, szőke és gyenge.

Azzal, hogy elvágod a szőrszálat, a genetikádon nem változtatsz.

2017. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem fog. És az embereknél sincs így, ez egy tévhit, amit számtalanszor leírtak már páran az oldalon! Azért látod erősebbnek, mert csak elvágtad a felszínén a szőrr és nem kitébted tövestül. Kutyáknál sincs másképp.
2017. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Pár hónap múlva a kutyád szőre is visszanő, ez genetika. Lehet egy darabig erősebbnek érzed, mert elvágtad a szőrszál végét, de idővel ugyanúgy visszakopik a vége a külső behatásoktól és elgyengül a szőre vége és nem fogod szúrosnak, erősebbnek, dúsabbnak érezni.
2017. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Azért borotválás és nyírás között lényegi különbség van.

A kutyádnak simán ugyanolyan dús lesz az aljszőre, mint nyírás előtt. 2-3 centire vágással az aljszőrt egyáltalán nem szeded le. Fésülni pedig a rövidre nyírtat is kell. Vagyis inkább kefélni.

2017. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:

Elkezdett visszanőni a szőre. Nagyon durva tapintású, szinte már szúr, a szőrszálak jóval vastagabbak mint ezelőtt.

Eddig selymes, puha szőre volt, vékony szálú.


Sajnos ettől tartottam, hogy ez megtörténhet.

Többet biztos nem fogom leborotválni neki.


De gondolhattam volna, mert saját magamon is tapasztaltam, hogy ahol borotváltam a szőrt ott szinte feketén nőtt vissza és erősebben, míg a gyantázás után ritkásan nő csak, és vékonyan.


Elég furcsa volt itt olvasnom, hogy mennyire megoszlanak a vélemények a szőrnövésről kapcsolatban.

Én a családtagjaimtól és ismerőseimtől is egész eddigi életemben úgy hallottam, hogy a borotválás ilyen következményekkel jár.

Csak sajnálom, hogy az állatoknál is így van. :(

2017. jún. 6. 15:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!