Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál is úgy van, mint...

A kutyáknál is úgy van, mint nálunk, hogy ha borotválják a szőrét rendszeresen, akkor annál erősebben és dusabban nő majd vissza?

Figyelt kérdés
Főleg a lányok érthetik, hogy mire gondolok. :)

2017. jún. 2. 18:48
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
52%
Vissza fog kopni vékonyra, értsd már meg! Genetikáját nem tudod befolyásolni szőrnyírással!
2017. jún. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

De ezt a genetika nem tudja befolyásolni.

És mégis mitől kopna vissza?


Tavaly volt egy műtéte a kutyámnak, ahol leborotválták a szőrét, ott azóta is durva és vastag neki. (1 év eltelt, ezalatt már csak visszakopott volna, nem?)

2017. jún. 6. 16:22
 23/37 A kérdező kommentje:

És rajtam is miért nem kopott vissza?

Vagy talán valami baj van a "genetikámmal"?


Gondolom csak bizonyos szerencsés embereknek marad vékony és halvány a szőre, attól függetlenül hogy mennyit borotválja.


Egyébként ha szerinted genetika, azt mivel magyarázod, hogy gyantázás után csak ritkásabban nő vissza a szőr?

Egész kis területek vannak, ahol soha többet nem nőnek ki új szőrszálak. Pedig a genetikám szerint ott kellene lennie szőrnek, és volt is, amíg el nem távolítottam.

2017. jún. 6. 16:26
 24/37 anonim ***** válasza:
77%

Drága kérdező, a gyantázásnál kitépik a szőrt, nem levágják a kilógó részt, így sérülhet a szőrhagyma, és lassan eléri azt a szintet, hogy elhal.


SOkaknak idővel bebarnul a szőke hajuk is, így a szőrök is. Én szőke családból származom, akik felnőtten is szőkék, és mindenkinek szőke a szőrzete.

Tesóm 30 éve borotválkozik naponta, fekete szakálának kéne lennie a teóriád szerint, de világosszőke :)


Dúsabban hogy a fenébe nőhetne vissza? A bőr felszínét érintő beavatkozástól nem fog új szőrhagyma létrejönni :)

2017. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

A szőr és haj élettelen szövet. Mint ahogy a körmöd is.

Fáj, ha levágod hajad, körmöd?

Így a különböző vitaminos hülyeségek is becsapások. Illetve samponnál nem, de nem a lenőtt hajra hat, hanem a fejbőrre és hagyhagymákra.

2017. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

A külső behatásoktól kopik vissza a szőr vége, attól, hogy hozzáér valamihez, így nem marad éles a vége, mint amikor borotválkozás után elvágtad!


Serdülőkorban elkezdik a borotválkozást, de nem a birotvától erősödik meg, hanem amúgy is megerősödne! Még mindig azért érzed erősebbnem borotválkozás után, mert elvágod a vastag részén a felszínen és úgy nő tovább, amíg ki nem nő teljesen és elég idő el nem telik a sréhen levágott rész meg szépen visszakopik olyanra amilyen amúgy is.

Gyanátán azért érzed gyengébbnek, mert kitépted a szőrt és új nő a hagymából nem a meglévőt vágtad el! Nem is egyszerre nő ki a hagymákból ezután és ritkásabbnak érzed! Esezleg a sok gyantától sérült némely hagyma és nem nő már ki onnét szőr.

Én tovább nem magyarázom, ha megérted megérted, ha nem nem.

Gondolom te az a típus vagy, aki szerint ha vágsz a hajból gyorsabban fog nőni...

2017. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
51%
Hát te nagyon buta vagy...
2017. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Nem az a típus vagyok.


De azt mivel magyarázzátok akkor hogy a kutyám szőre még 1 év múltán is durva maradt ott ahol lenyírták neki?

Ennyi idő alatt miért nem jött akkor helyre?


(Egyébként a "dúsabb" alatt nem azt értettem hogy új szőrszálak nőnek ki, hanem hogy a már meglévők vastagodnak, ezáltal tűnik majd dúsnak a szőrzet.)

2017. jún. 7. 01:01
 29/37 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozni akarok, csak néhány dologra még mindig nem kaptam választ, és emiatt nem tudom mit higgyek ezekkel kapcsolatban.
2017. jún. 7. 01:03
 30/37 A kérdező kommentje:

#27 attól még, hogy valamilyen témában nem vagyok jártas, és tájékozatlan vagyok vele kapcsolatban, attól még nem kell úgy általánosságban lehülyézni, mikor nem is ismersz...

Mindenki másban van otthon.

2017. jún. 7. 01:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!